Skocz do zawartości

[najtańszy] olej do...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeżeli temat już był. Szukałem tu na Forum, przez GOOGLE, ale konkretów żadnych nie znalazłem. Moje pytanie skierowane jest do osób, które używały olejów wazelinowych i silikonowych. Otóż mam możliwość zakupu po niewielkiej cenie takich olejów ok. 4 zł za 100 ml. Czy te oleje w ogóle do czegoś się nadają. Oczywiście na opakowaniu jest napisane, że również do przekładni roweru. Jeżeli się nadają to do czego? Piszcie jeżeli testowaliście te najtańsze specyfiki. Czasem najdroższe nie znaczy najlepsze. A czasem po taniości można kupić coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a czy warto na tym oszczędzać...? Wiadomo, że dobry olej potrafi znacznie wydłużyć żywotność napędu, a 100 ml butelka jednego z najlepszych smarów - Rohloffa kosztuje na allegro ok. 15-20 zł i wystarcza na 30 tys. km. To nie są duże pieniądze, a biorąc pod uwagę sam czas zaoszczędzony na czyszczeniu napędu (oleje wazelinowe i silikonowe szybko łapią brud) już się różnica zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ale konkretów żadnych nie znalazłem

To albo źle szukałeś, albo kłamiesz.

Tu jest dość spory temat o olejach, również tych wymienionych przez Ciebie:

http://www.forumrowerowe.org/topic/32488-smarowanie-zalety-i-wady-olejow-do-lancucha/

Zresztą wiele razy temat się przewijał...

 

Zamykam i odsyłam tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...