Skocz do zawartości

[2000-3000] CROSS


Gosc112

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze, ze kusi mnie ten Radon.. Tymbardziej, ze dzis na miescie spotkalem goscia, ktory tez smigal jakims modelem i prezentowal sie ladnie.

 

Co do ramy. Kiedys ludzie na komunie dostawali niespodzianki bez przymiarki i nie narzekali :-)

Czy az tak moze byc niewygodna zeby sie martwic? Wydaje mi sie, ze przezyje. Teraz smigam pozyczonym Scottem Aspect 50 i przyznam, na poczatku bylo dziwnie, ale juz sie przyzwyczailem..

Bardziej martwi mnie teraz waga bo mam 90, ale wlasnie m.in. nad tym chce tym rowerem pracowac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, rama ma kapitalne znaczenie, czy będzie Ci się dobrze jeździło na danym rowerze. Jej geometria no i rozmiar. Niestety w Polsce cały czas jest to jeszcze niedoceniane i rowery kupuje się "na oko", bez mierzenia kilku rozmiarów. Ja szczerze Ci powiem, że nie wyobrażam sobie kupna roweru bez przymierzenia się do niego. Co do tego Radona. To w Niemczech też nie ma go w sklepach stacjonarnych???? Myślałem, że gdzie jak gdzie, ala akurat tam spokojnie można go kupić w jakimś salonie. Na papierze ten Radon wygląda fajnie i od jakiegoś  czasu pojawia się na forum, jako alternatywa tańsza i lepsza osprzętowo od niemal każdego rozpatrywanego crossa. Brakuje jednak wypowiedzi osób, które są szczęśliwymi/nieszczęsliwymi posiadaczami tego roweru. Wnioski wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta widnieje tylko jeden sklep w jednym miescie i sklep internetowy. Sam tez nie spotkalem tej marki w zadnym lokalnym salonie, wiec troszku lipnie...

 

Dzis natknalem sie natomiast na:

 

http://www.onbikex.de/Fahrrad/Crossbike-Rixe-Cross_XC_80-45170.html

 

Cena 650 Euro. Co o nim sadzicie?

Mam mozliwosc przymiarki, wiec jakis plus jest.

 

Pytanie tez co do kol bo jakos watpliwe wydaja sie te cienkie kapcie w crossach. Przy mojej wadze i podjazdach/zjazdach lub wrecz zeskokach z kraweznikow, jakos tego nie widze..

Dodam tylko, ze crossa polecil mi znajomy tlumaczac, ze rower MTB bylby przerostem formy nad trescia..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...