Skocz do zawartości

[napęd]Zmiana z 8s na 10s i kaseta szosowa


DSMP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Widzisz bo to właśnie szadoł. Albo albo, jeżeli nie chcesz mieć problemów, stresować sie ze może będziesz chciał zmienić kasetę na większą, kup sobie przerzutkę klasyczną. jej nic to przeszkadzać nie będzie, jedyny jej minus to to że sie obija o ramę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A manetki szosowe i MTB pewnie sa identyczne, zwłaszcza klamkomanetki ... podobnie przerzutki, długości wózków zupełnie inne, długości pantografu także ... ty wiesz o czym ty piszesz ?

 

Już nawet nie wspominając o tym że 10s MTB jest nie kompatybilne z 10s szosowym.

Chcesz powiedzieć że rozstaw zębów jest inny? Jeżeli są te same tryby to może wytłumaczysz mi fenomen w twoich insynuacjach? Zresztą nie mam ochoty na pyskówki - sięgnij do "literatury", np. Sheldona Browna, ja udowadniać że nie jestem wielbłądem nie zamierzam - po prostu nie jestem.

P.S. Pierwszy przykład z brzegu - Kona Beach Racer Di2 i 32z kaseta. Żeby obalić twoją teorię o wyraźnym rozdziale na MTB i szosę zatrudnili maga z lvl. 60, no bo przecież "manetki szosowej nie zastosujesz w układzie MTB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Deore FC-M591 czarna 10s 

Shimano XT SL-M780-10
Shimano CS-5700 10speed 12-25
Łańcuch CN-5701 105 10speed x2

Shimano Zee RD-M640 dh 10s

 

Kupione, zamontowane i działa. Żadnych problemów tylko łańcuch musze skrócić :P

Dodatkowo sprawdziłem moje alivio na 8s i z kaseta 10s działa ale co drugi bieg wiec mozna miec 6 biegów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...