Skocz do zawartości

[klamki czasowe] do BB7 - jakie pasują?


yotomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BB7 i kierownicę bycze rogi z klamkami TEKTRO RX-4.1 i niestety nie hamuje ten zestaw. Klamki mają za mały skok. Nie da się tak ustawić BB7 żeby przy takim małym skoku hamowały i nie obcierały jednocześnie.

Czy znacie jakieś klamki czasowe (do byczych rogów) które dają większy skok linki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem tych zacisków, nie dźwigni.

Mam na co dzień styczność z bb7 road mocowanymi w rowerach z klamkomanetkami szosowymi i niestety skok dźwigni jest długi, wtedy nie ociera. Jeśli zredukujesz skok dźwigni to ocieranie jest prawie pewne. To wrzód na tyłku, niestety. Tego problemu nie ma z innymi zaciskami mechanicznymi (np hayes).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tobo ma rację ale i nie do końca. Jeśli masz "górskie" bb7 czyli zwykłe najczęściej spotykane musisz szukać klamek szosowych jak pod V-ki. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to tektro rl520 http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/tektro-rl520-drop-bar-brake-levers/rp-prod34840.
Był jeszcze jakiś model cane creeka z tego co pamiętam.
No i były specjalne reduktory zmieniające długość ciągnącej linki (najczęściej używane z Vkami) ale to tak dostępne jak pomarańcze w '82 roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

tak, coś podobnego. Do tarczówek też mocowali (nie mogę znaleźć tego zdjęcia teraz a wrzucałem raz już w inym wątku) - po prostu tak prowadzili pancerz co by na końcu wypadał zakręt.
Tak sobie myślę, czy nie lepiej będzie Ci sprzedać te hamulce (bb7 są popularne-chętny zawsze się znajdzie) i kupić wersję road.

Co do manetek - foto słabe ale wygląda jak siemano zamontowane przy pomocy dodatkowego adaptera. 
Jak chcesz mieć manetki przy klamkach bez zbytniego kombinowania zajrzyj na retro shift ;) Idea trochę inna ale daje sporo możliwości i skoro nawet w CXsie się na tym potrafią ścigać to może Tobie też wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...