Skocz do zawartości

[Canyon 2015] Endurace AL


whitearrow

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj mam wymiary mojego MTB ze strony producenta. Jak by mogło w czymś to np pomóc.

 

 

nowa_rama.png

 

Rozmiar  L

 

FS Rozmiar ramy 21 ["]

ST Długość rury podsiodłowej 533 [mm]
TT Efektywna długość górnej rury 609 [mm]
HT Długość główki ramy 135 [mm]
SA Kąt rury podsiodłowej  73.5 [°]
HA Kąt główki ramy  71 [°]
CS Długość tylnych widełek  425 [mm]
WB Baza kół  1094 [mm]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wymiary to:

 

Wzrost: 180 cm

Waga: 75 kg

Wewnętrzna długość nogi: 85 cm

Długość tułowia: 69 cm

Szrokość ramion: 46 cm

Długość ramienia: 59 cm

 

Starałem się wymierzyć wszystko w miare najdokładniej jak mogłem.

 

Wprowadzałem też różne wartości plus minus 1 cm żeby sprawdzić jaki rozmiar roweru mi pokaże i też wyskakuje M.  :002:

 

Ja mam długość nogi około 84.5 i wybrałem M Endurace CF i bardzo dobrze zrobiłem, bo rura pod siodłowa między M a L to 2cm róznicy. Przy pozycji gdzie pięta na pedale i noga wyprostowana mam sztyce prawie maksymalnie opuszczoną, zostały 3 kreski czyli jakies 3 mm, Gdybym wybrał L to żeby optymalnie dosięgać do pedałów musiałbym sztyce opuścić poniżej minimalnej wysokości. Przejechałem już ponad 400km i według mnie pozycja jest bardzo dobra,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam długość nogi około 84.5 i wybrałem M Endurace CF i bardzo dobrze zrobiłem, bo rura pod siodłowa między M a L to 2cm róznicy. Przy pozycji gdzie pięta na pedale i noga wyprostowana mam sztyce prawie maksymalnie opuszczoną, zostały 3 kreski czyli jakies 3 mm, Gdybym wybrał L to żeby optymalnie dosięgać do pedałów musiałbym sztyce opuścić poniżej minimalnej wysokości. Przejechałem już ponad 400km i według mnie pozycja jest bardzo dobra,

 

Dzięki za konkretną odpowiedź. Zaryzykuję i zakupie rozmiar M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że masz sztycę "maksymalnie opuszczoną"? Siodełko masz opuszczone do samej rury podsiodłowej?

 

Tzn. że znacznik na sztycy minimalnego opuszczenia jest już prawie w rurze pod siodłowej, zostało jak pisałem 3 kreski, 3 mm i wpuszczenie sztycy w rurę przekroczy minimalną dopuszczalną wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

przepraszam, że odkopuję temat ale stoję właśnie przed zakupem pierwszej szosy. Po przejrzeniu różnych testów i propozycji w przedziale cenowym 4000 - 4500pln wybór padł na Canyon Endurace AL 6.0. Mierzyłem się przy pomocy PPS Canyona (rama L) oraz samemu na Competitive Cyclist. Przy tej drugiej opcji porównując do geometrii ramy wychodziło by mi bardziej, że XL. Ile w tym racji? Sam nie wiem.... dlatego ja z pytaniem do Was. Jaki wymiar ramy byłby odpowiedni dla mnie.

 

Moje wymiary na podstawie Competitive Cyclist

Actual inseam 89 cm
Trunk 70 cm
Forearm 36.5 cm
Arm 70 cm
Thigh 63.5 cm
Lower leg 58 cm
Sternal notch 156 cm
Total height 192 cm

 

Wyniki:

top tube length:57.4 - 57.8 cm
seat tube range CC: 56.4 - 56.8 cm
seat tube range CT:58.1 - 58.6 cm
stem length:12.2 - 12.8 cm
BB saddle position: 77.7 - 79.7 cm
saddle handlebar: 57.3 - 57.9 cm
saddle setback: 6 - 6.4 cm
seatpost type: not setback

 

Wg kalkulatora Canyon:

Wzrost: 192cm

Waga: 82kg

Długość nogi (wewnętrzna): 89cm

Długość tłowia: 67cm

Szerokość ramion: 44cm

Długość ramienia: 70cm

Wynik: L (58)

 

Wystarczy dodać centymetr do długości nogi i automatycznie robi się rama XL (60).

 

Jakieś propozycje? Dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego najstarsi górale nie wiedzą. czy masz rozeznanie jakie ramy preferujesz - pozycja bardziej wyprostwana czy sportowa ? przed zakupem roweru przeczytaj artykuł (porównanie rowerów szosowych) w ostatnim - 5 numerze magazynu Bike.

I radzę przymierzyć się do kilku szos o różnej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porąbany jest ten kalkulator Canyona i tyle.

Jeśli wg Competitive długość górnej rury wychodzi minimum 574 mm to jakim cudem -a tak wychodzi wg kalkulatora Canyona-  554 mm 

 miałoby pasować.

Ja mam 182 cm, rower Endurance z długością górnej rury 560 mm i jest w porządku więc słabo widzę człowieka o wzroście 192 cm jeżdżącego

na rowerze z górną rurą mierzącą 554 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również przymierzam się do zakupu tego roweru tylko mam ból głowy z wymiarami i liczę na jakieś wskazówki bo zbyt dużej wiedzy w zakresie rowerów szosowych nie mam.

Z kalkulatora Canyon wyszedł mi rozmiar (XS) - 50
Wzrost: 168 cm
Waga: 61 kg
Noga od wewnątrz: 78 cm
Tułów: 60 cm
Szerokość ramion 42 cm
Długość ręki : 63 cm

Pomiar z Fit calculator:
Actual Inseam: 78 cm
Trunk 60 cm
Forearm 35 cm
Arm 63 cm
Thigh 54 cm
Lower Leg 51 cm
Sternal Notch 143 cm
Total Height 168 cm

Z wprowadzonych danych wyszły takie wymiary dla The Eddy Fit:
Top Tube Length 54.3 - 54.7
Seat Tube Range CC 51.7-52.2
Seat Tube Range CT 53.3 - 53.8
Steam Length 9.7 - 10.3
BB Saddle Position 71,1-73.1
Saddle Handlebar 52-52.6
Saddle Setback 3.8 -4.2

 

A dla The French Fit :

Top Tube Length 55.5 - 55.9
Seat Tube Range CC 53.4-53.9
Seat Tube Range CT 55- 55.5
Steam Length 9.9 - 10.5
BB Saddle Position 69.4-71.4
Saddle Handlebar 53.7-54.3
Saddle Setback 3.3 - 3.7

Z Fit calculator bardziej wychodzi na rozmiar S (53). Tylko czy przy moim niewielkim wzroście 168 cm ta rama nie będzie za duża? Jeśli chodzi o styl jazdy to do tej pory jeździłem na Unibike mtb często robiłem ponad 80-120 kilometrowe jazdy w terenie pagórkowatym z licznymi podjazdami które sprawiają mi najwięcej frajdy, szczególnie zależy mi na komforcie na wzniesieniach.

W Canyonie w rozmiarze XS zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:
1. Szerkośc kierownycy tylko 380 mm ( dość wąsko jak na podjazdy)
2. Długość korb - 165
3. Długość mostka - 80 

Czy można patrzyć w ten sposób ,że jest to model endurance i można brać rozmiar większy niż podaje kalkulator Canyona czy przy wzrośćie 168 cm S będzie niekomfortowa i nie warto patrzyć na te wymiary wyżej co podałem??

Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki :)  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dwa rowery do Canyona i mogę Ci powiedzieć, że jak dla mnie ich kalkulator jest ok. Przy zakupie MTB kierowałem się wyłącznie ich kalkulatorem i rama jest idealna. Jeśli chodzi o szosę wybrałem ramę o rozmiar większa jaką zaproponował mi kalkulator (sugerowałem się wymiarami mojej poprzedniej szosy) i wydaje mi się jednak minimalnie za duża. Jak dla mnie ich kalkulator jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie na odświeżenie tematu.

Otóż na przyszły sezon planuję kupić szosówkę, konkretnie Endurade AL 5.0. Liczyłem w kalkulatorze wyszło XS, zapytałem też Canyona i poradzili mi rozmiar o jeden większy, czyli S. Mam zatem mały problem, nie chciałbym zamówić złego rozmiaru, a potem bawić się w odsyłanie i wymianę roweru. Moje wymiary:  wzrost 167cm,

dł. nogi 77cm,

dł. ramiona 52cm,

tułów 58cm,

szer. ramion 41cm.

Ktoś, kto kupił rower Canyona może podpowiedzieć, czy wziąć taki rozmiar, jak nakazuje kalkulator, czy może wybrać rozmiar o 1 wyższy jak polecono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również pytanie do posiadaczy roweru z tematu czyli aluminiowego Endurance. Czy naprawdę miejsce przy zaciskach hamulców jest tak małe, że nie ma tam szansy wsadzić opony szerszej niż 25 którą Canyon daje? Oglądałem zdjęcia na ich stronie i wygląda to faktycznie na ciasne, dzwoniłem do Canyona i tam też powiedzieli, że nie włoży się szerszej opony. Trochę to dziwne zważywszy na dzisiejsze trendy, kiedy nawet w typowo wyścigowych rowerach na jakich jeżdzą profesjonaliści, używa się opon 25 a tutaj w wygodnym endurance nie da się wsadzić 28. Z tego co się orientowałem to w rowerach innych marek 28 bez problemu wchodzi a często nawet 32.

 

Może ktoś kto ma/miał taki rower potwierdzić? Lub może nawet jakieś zdjęcie by wrzucił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakąś szosówkę (nie przełaj ) gdzie wejdzie 28 a tym bardziej 32?

Do Rose z 2016 ma wejść 28 ale to chyba jeden z nielicznych przykładów.

 

Darek14 już podał przykłady, do tego z popularnych marek można dorzucić Gianta z linią Defy, tam 28 wchodzi też bez problemu, możliwe że i szersze także. 32 wchodzi na pewno do Btwina, jeden kolega tutaj na forum ma i wrzucał zdjęcia w temacie z naszymi rowerami.

 

Dlatego intryguje mnie ten Canyon czy faktycznie jest tam tak ciasno jak na rower typu Endurance. Bo rower mi się podoba, cenowo też jest dobrze tylko chciałbym ciut szersze opony, bo mniej więcej 20% moich tras to są szutry, żwir etc. i przydałoby się trochę więcej komfortu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że 28 wejdzie do kilku modeli, 32 już raczej nie, na szutry polecam jednak przełaj. Sam jak ostatnio na szosie wjechałem w szutry to długo nie pociągnąłem.

Jakiś kilometr i pana. Więc albo szoda, opony 28 dla komfortu i drogi asfaltowe albo przełaj, szersze kapcie i jeździsz gdzie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że 28 wejdzie do kilku modeli, 32 już raczej nie, na szutry polecam jednak przełaj. Sam jak ostatnio na szosie wjechałem w szutry to długo nie pociągnąłem.

Jakiś kilometr i pana. Więc albo szoda, opony 28 dla komfortu i drogi asfaltowe albo przełaj, szersze kapcie i jeździsz gdzie chcesz.

 

Przełaj odpada bo jest droższy, ma inną geometrię, jest mniejszy wybór a co najważniejsze szutry zdarzają się od czasu do czasu żeby przejechać kawałek, zdecydowana większość to jazda po szosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...