Skocz do zawartości

[rower] Scud Crossland


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Jak pisałem w tym wątku: http://www.forumrowerowe.org/topic/168347-maks-1000zl-rower-crossowy/ zamówiłem tego Scuda. Zamówiony został w czwartek, także przesyłka była opóźniona o święto i weekend. Nadany został w poniedziałek, przyszedł we wtorek. Po wyciągnięciu bolidu z pudła pozostało tylko zamontować przednie koło, pedały, kierownice (była zamontowana tylko przekrzywiona o 90o, zapewne w celach przesyłki), dopompować koła oraz wyregulować hamulce i przerzutki. Do montażu wystarczył jeden klucz imbusowy. Tylny hamulec od razu był ok. przedni wymagał tylko lekkich korekt. Przy przerzutce tylnej wystarczyło tylko trochę napiąć linkę. Przy regulacji przedniej męczyłem się kilka godzin, ale po wizycie w serwisie wyszła po prostu moja indolencja mechaniczna  :002: . Kilka minut u profesjonalisty i wszystko działa jak marzenie. Rama ma 21". Lepsza by była 19" ale na tej też da się jeździć przy moim wzroście (180 cm). Długość ramy powoduje, że sylwetka jest "sportowa". Czy to komuś przypadnie do gustu czy nie: kwestia indywidualna. Mi to nie przeszkadza  :) . Jednak żeby nie było za słodko na minus zapisuje siodełko, które jest morderczo niewygodne. Jest to jednak część wymienna, więc się sytuacja zmieni w najbliższym czasie  :002:. Jeździłem na razie mało, ale jak na te kilka kilometrów jestem zadowolony. 

Mam tylko jedno pytanie dotyczące amortyzatora. W internecie jest napisane, że jest on z regulacją. Domyślam się, że pokrętło jest ukryte pod zaślepką, która nie chce zejść, a ja boję się użyć siły. Teraz pytanie: aby dobrać się do pokrętła trzeba po prostu użyć mocniejszej perswazji czy może jest na to jakiś inny sposób? A może ta cała regulacja to pic na wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...