Skocz do zawartości

[sprężyna] Sprężyna 50 kg do Tora coil.


kalafior

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że słabo ogarniam serwis i strojenie amortyzatorów, zwracam się z pytaniem do ludzi znających temat. Zamierzam w moim rowerze Kross Level A8/2009 wymienić amortyzator Tora ze sprężyną na Rebę powietrzną. Jak do tej pory Tora sprężynowa spisuje się bezawaryjnie, nie jest zajechana i szkoda się jej pozbyć. W związku z tym postanowiłem zainstalować moją Torę coil w rowerze syna, który to ma amortyzator "podstawowy". Problem jest w tym, że ja ważę 90-95 kg, a syn ok. 50 kg. Tu pojawia się temat sprężyny. Na jaką wymienić, gdzie taka sprężynę można kupić ? Może jakaś tabela doboru sprężyny do masy rowerzysty ? Trochę pogooglałem i niewiele się oświeciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na allegro pod hasłem "tora sprężyna", albo napisz do HARFA-HARRYSON, oni są dystrą Rock Shoxa i sprzedają sprężyny. Tylko pewnie krzykną cenę jak za pół ceny amora, ale spróbować zawsze można ;)

 

P.S. Dla dziewczyn i dzieci najlepiej jednak się sprawdza powietrze, bo i wagowo wychodzi lepiej.

P.S.2 Sprężyny są co 10kg, w sumie są 3 lub 4 rodzaje, już dokładnie nie pamiętam, ale w Harfie będą wiedzieć.

Edytowane przez TrzecieKolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz oryginalną sprężynę RS, to szukaj żółtej (numer części 11.4311.374.000), ale od razu ostrzegam, że przy takiej wadze zawodnika niewiele to da, pod niewiastą ważącą około 55 kilogramów amortyzator uginał się na jakieś 4 centymetry, pod moimi 85 kilogramami było ok. Za to dorobienie dwóch sprężyn (tyle, że do innego amortyzatora) o mniejszej ilości zwojów kosztowało mnie w sumie 65 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dorobienie dwóch sprężyn (tyle, że do innego amortyzatora) o mniejszej ilości zwojów kosztowało mnie w sumie 65 złotych

 

Dumałem nad tym wczoraj. Możesz podać namiar na dorabialnię sprężyn ?

 

 

 

A jak syn przywali na masie za rok?

 

To się będę martwił za rok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz Puklus, od Simsona swietnie wspolpracowaly ze srednicami 28, minimalnie zdarzalo sie stukac z 30mm, a Tora ma 32. Druga sprawa, nie jestem pewien, ale tam nie jest sprezyna zintegrowana z korkiem, czy luzno wsadzana?

 

No cena zwala....

http://www.suprabike.pl/pl_PL/p/Sprezyna-teleskopu-przod-SIMSON-S51,-SR50,-S50,-S53-3.2mm/303 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...