Skocz do zawartości

[Nowy rower] Do 9 000zł mój pierwszy 29er.


Foxi

Rekomendowane odpowiedzi

A niechcesz fula w tych pieniądzach? Canyon albo Radon i masz napęd XT i nawet sztycę regulowaną w locie. Ciężko znaleźć coś lepszego w tym budżecie (nowego). Waga ok 13 kg i przyjemność z jazdy nieporównywalnie lepsza jak na HT.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannondale to najzwyklejszy porządny sprzęt nie różniący się niczym specjalnym poza oryginalnością przedniego zawieszenia. Niektórzy podniecają się "legendarnością" i tyle. Inni to nie mają lekkich, rozwojowych ram, niezawodnych amorków?? Co do Lefty to opinie są zarówno bardzo pozytywne ale są i negatywne. A już twierdzenie o baraku obsługi, niezawodności to są jakiś kosmiczne jaja :w00t: Ja rozumiem, że "każda sroczka swój ogonek chwali" ale są pewne granice. Minusów jest też sporo i to dość istotnych jak na nasz Kraj i warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak na początek zmienię coś w rowerze bo nie ma tych idealnych

 

A może gdy wiesz czego chcesz, to warto by było poskładać coś na typowym chińczyku? Rzadko proponuje się tą opcje (bo zazwyczaj lepsza jest opcja chińczyk + naklejka ) - ale stosunkowo tanio, można dostać wymarzony osprzęt. Jeśli sam nie znasz się na składaniu, to z tego co wiem w Polsce tylko w dwóch miejscach na szerszą skalę składają na takich ramach rowery - https://www.facebook.com/pages/MK-Bike-Shop/188510051273267?ref=hl ( niestety z tego co pamiętam to geometria jest średnia jak na chińczyka, ale za to kółka pierwsza klasa) i  no limited na szpeju jaki chcesz tam: takie ramy  rama / i ktoś na forum z tego co kojarzę też na takiej ramie jeździ i nie narzeka.

 

I nie zapominaj o mondrakerach, bo chyba nikt o nich nie wspomniał. Ale z 2013, jak coś jeszcze zostało - bo w modelach 2014 strasznie zdzierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kup Canyona Grand Al Slx 9.9. Będzie Pan zadowolony:)

 

Jak brać teraz rower to tylko karbon :) Dlatego odpadają Cannondale na które zaczynałem się napalać. Najniższy karbonowy rower z ich stajni to wydatek ponad 13tys.

 

Co do składania rowerów, sam nie chcę się tego podejmować ponieważ obecny rower jest składany prze zemnie no i idzie fajnie ale coś jest jednak nie tak :) Dlatego zlecenie komuś kto się na tym zna wchodziłoby jeszcze w grę ;)

 

Bardzo dobrze wiem, że najważniejsza w rowerze jest rama (jej geometra i jakoś wykonania oraz sztywność) ale ciągle brakuje mi osprzętu w tych rowerach liczyłem, że rower będzie cały na Sram x9. A z tego  co widzę to wszędzie szitmano albo X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy ni kupić najtańszego Cannyona i sprzedać jego sprzęt i zrobić po swojemu. Tylko muszę przekalkulować czy to się opłaci :D Co do Rose to też wygląda ciekawie. Szkoda, że nie mam możliwości się przejechać na nich gdzieś w terenie ;) Oczywiście ciągle przeglądam strony meridy, treka, speca, cannondale itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany wydziwia i tyle. Dostał kilka propozycji na osprzęcie, który chce ale chyba nadal nie papu. W takim budżecie jest wszystko do wyboru do koloru. Wungiel czy alu. Jaki to problem kupić na Shimano a potem wywalić zmieniarki i manetki wsadzając Sram'a. Bo chyba o to chodzi. Jak mi ktoś by narzekał na "Japońskie" hydrauliki XT, korbę czy kasetę to nic tylko się uśmiechnąć. No ale jak też nie papu to wedle życzenia są od Sram'a. Do reszty jak DT, Sid'y, Reby czy innego Fox'a nie ma się co przyczepiać. Bierze się kasę idzie do sklepu, mierzy i wraca na fajnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co nie pasuje w tym rowerze? http://www.bike-disc...18011/wg_id-117

 

Cena, obecnie przeliczając kosztuje on 10tys. jeśli euro pójdzie chociaż trochę w dół to wtedy rower bije na głowę resztę konkurencji.

 

 

 

Zainteresowany wydziwia i tyle. Dostał kilka propozycji na osprzęcie, który chce ale chyba nadal nie papu. W takim budżecie jest wszystko do wyboru do koloru. Wungiel czy alu. Jaki to problem kupić na Shimano a potem wywalić zmieniarki i manetki wsadzając Sram'a. Bo chyba o to chodzi. Jak mi ktoś by narzekał na "Japońskie" hydrauliki XT, korbę czy kasetę to nic tylko się uśmiechnąć. No ale jak też nie papu to wedle życzenia są od Sram'a. Do reszty jak DT, Sid'y, Reby czy innego Fox'a nie ma się co przyczepiać. Bierze się kasę idzie do sklepu, mierzy i wraca na fajnym sprzęcie.

 

Nie codziennie wydaje taką kwotę na rower ale może dla innych to normalka nie wiem może się nie znam :P 

Trochę na to pracowałem, odkładałem i odmawiałem sobie innych rzeczy więc nie chcę iść do sklepu i wyjść z rowerem. 

A forum jest po to aby radzić się innych i porozmawiać na dany temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem dla HT to można poszaleć i mieć topowy sprzęt do ścigania. Ja bym wziął tą Demę co Ci pokazywali albo Rose. Na pewno mógłbyś jeszcze z Demy trochę spuścić z ceny. 

 

Chociaż w gotowych rowerach zazwyczaj i tak trzeba coś wymienić, nawet w tych drogich ;) Ja bym pewnie kupił ramę carbonową w Chinach i złożył coś po swojemu na jakimś osprzęcie kupionym po okazjach i takim jakim bym chciał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie codziennie wydaje taką kwotę na rower ale może dla innych to normalka nie wiem może się nie znam :P

Trochę na to pracowałem, odkładałem i odmawiałem sobie innych rzeczy więc nie chcę iść do sklepu i wyjść z rowerem. 

A forum jest po to aby radzić się innych i porozmawiać na dany temat.

 

To pierwsze zdanie to stara śpiewka i nic nie ma wspólnego z tym o czym rozmawiamy. Masz określony budżet i w nim sporo propozycji a lista nawet się wydłuża.

 

Co do pieniędzy i ich odkładania to właśnie dlatego powinieneś być zainteresowany tylko tym co widzisz, możesz dotknąć i przymierzyć. Ergo iść do salonu/sklepu zagadać do sprzedawcy i sprzedać jakichś bajer, po negocjować rabat.

 

W temacie rozmowy to oto kolejna propozycja na węglu http://www.ktm-shop.pl/product-pol-2345-KTM-Aera-29-Pro.html  I teraz jeśli był byś uprzejmy to wytłumacz mi w czym problem aby jak pisałem wcześniej pozbyć się przerzutek i manetek na rzecz Sram'a?? Czy do elementów z zębatkami i hydraulikami SLX'a też masz uraz czy jest to akceptowalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie jesteś z moich okolic. Na sklepie mamy za 10tys. speca stumpjumpera carbon, na rebie i xt. Po rabatach poszedł by za 9 albo i mniej.
Jeśli nie, ja na twoim miejscu brałbym Canyona, Radona bądź Rose, gdzie możesz sobie wybrać Srama jako napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem bawić się w kupowanie roweru na shimano i zmienianie na sram. Myślałem, że znajdę osprzęt od razu na sram i nie będę się z tym dalej bawił ale chyba tak zrobię że wezmę najtańszego canona i będę wymieniał albo kupie rose. Radon byłby najlepszym wyjściem ale są ramy tylko 16 i 20 ja potrzebuje 17 lub 17.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...