Skocz do zawartości

[Nowy rower] Do 9 000zł mój pierwszy 29er.


Foxi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego roweru 29 zastanawiałem się nad Canyon CF SL 7.9 https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3170

Ale chętni posłucham waszych propozycji na ten temat :) Ogólnie śmigam na maratony i XC i nie są to niedzielne wypady ;) Ogólnie z osprzętem raczej kierował bym się w stronę SRAM. Maci jakieś ciekawe propozycje?

 

Aaaaa i jeszcze najchętniej poczekał bym trochę do momentu aż zaczną się obniżki na rowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony mogę Ci polecić treka. Wczoraj kupiłem mojego pierwszego 29er i stanęło na superfly 9.8. Fakt, że zdecydowanie przekracza twój budżet, ale ogólnie mówiąc warto zwrócić uwagę na tę firmę. O ile mogę cokolwiek powiedzieć po 2 jazdach (z czego jedna to testowa przed zakupem i była w 99% po ulicy) to rower cudownie się prowadzi. Wszyscy narzekają na kontrolę nad 29er że gorzej skreca, że jest mniej zrywny i jest wielką krową. Fakt. Po przymiarce do wheeler-a Miałem mieszane odczucia. Na treku geo G2 robi cuda i długa górna rura w połączeniu z mostkiem 80 pozwala całkiem fajnie jeździć. Trzeba sie przyzwyczaić, że ten rower nieco inaczej idzie, ale po 400m w terenie zaczął dawać sporo frajdy :) Do tego dożywotnia gwara na ramę też jest dużym plusem.

Ewentualnie w.w wheeler na całkiem spoko osprzęcie i możliwość wymiany czegoś, bo zostaje troche kasy do Twojej granicy. Mi nie podpasował, bo lubię bardzo racingową pozycje z 26", a w sklepie nie miałem czasu na odwracanie wszystkich podkładek, obracanie mostka itp.
http://allegro.pl/okazja-30-rower-wheeler-eagle-220-29-w-wa-i4484915589.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon CF SL 7.9 to bardzo dobry wybór, ale nie liczyłbym na obniżkę "posezonową" (dotąd nigdy tego nie robili) - nie wiem, jaki rozmiar potrzebujesz, ale większość jak widzę ma status "wyprzedany".

Alternatywy jak dla mnie : Scott Scale 930 tu model z 2013r z pewnością do sporej negocjacji.

Giant XTC Composite 0 z 2012r był też na SRAM-e, ale obawiam się, że juz nigdzie nie znajdziesz. Rocznik 2014 Composite 1 juz na Shimano wyłącznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele brakło a zakupiłbym rower z 3 linku tzn Cube Reaction, korespondencja mailowa dość obszerna przez allegro, Po pytaniu o oryginalność takich części jak mostek, kierownica sztyca kontakt ze sprzedającym się nagle urwał....Dało mi to do myślenia i zrezygnowałem z zakupu, wszystkie maile posiadam

Edytowane przez Przemo1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szczerze mówiąc wolałbym kupić nowy rower bo widząc opisy "rower w 80% użytkowany na szosie" nie chce mi się wierzyć, kto kupuje rower za 10tys i jeździ po szosie? Rowery speca są super ale nie oszukujmy się, że się cenią za 9tys mogę mieć Speca na SLX. Co do innych rowerów to się porozglądam za nimi i poczytam o nich. Zależy mi na Sram bo do shimano mam już trochę uraz :( A co do informacji o Canyonach to trochę mnie zmartwiłeś zwłaszcza, że zrobili teraz obniżki na prawie wszystkie modele tylko nie ten ze SRAMEM :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że z takim budżetem lepiej kupić nowy rower niż "po dziadku Niemcu co jeździł nim tylko w niedzielę (i to tylko wtedy gdy nie padało) do kościoła.

A do kościoła miał 100 metrów i bywał w nim tylko raz na pół roku".

Ten rower nieco przekracza budżet, ale jest na Sramie i dostępne są wszystkie rozmiary:

http://www.bike-discount.de/en/buy/black-sin-29-9.0-18011/wg_id-117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Treka Superfly 9 http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_9/# Sztywna ośka z tyłu piekielnie sztywna rama, rewelacyjna bezproblemowość i zrozumienie ze strony gwarancyjnej Treka. Dożywotnia gwarancja na rame. Leciutki i sztywny kokpit, jedynie do czego można sie przyczepić to klocowata sztyca (280g). Ramy treka są  niesamowicie sztywne scotty i spece sie chowają (sprawdzane organoleptycznie a nie zasłyszane od kolegi kolegi). Moim zdaniem zdecydowanie warto dopłacić 900zł i zakupić treka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi daje mi to sporo do myślenia. Mam jeszcze sporo czasu sezon powoli zbliża się do końca więc nowa maszyna będzie dopiero na nowy sezon no i liczę na małe obniżki jeszcze ;) Jeśli macie jakieś propozycje to wysyłajcie wszystko będę rozważał i mam nadzieje że pociągniemy jeszcze temat. A po zakupie na pewno pochwale się swoją nową perełką :laugh:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

 

A ja wyskocze tez ze specem ale HT, Carve Pro 29 er , jestem mega zadowolony ( jedynie wymienilem kiere, sztyce i mostek i sadelko ale to przez moja wage 112 kg i smiga.

ma bardzo dobre notowania w roznych testach np.

 

http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain-bikes/product/review-specialized-carve-expert-29-12-45616/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cannondale też są super, nikomu nie trzeba przedstawiać tj firmy ich amortyzator jest jedyny w swoim rodzaju i zawsze mnie szokował jak na tym można jeździć ;) Szkoda tylko, że osprzętowo rowery te wypadają nieco słabo za taką kwotę spodziewałem się napędu złożonego z X9 bo X7 to jednak klasa średnia jak na taki budżet. Wiecie kiedy producenci zaczynają wyprzedaże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Cannondale F29 polecam wszystkim tez nie mogłem się przekonaćdo tego roweru,  teraz nie żałuje. Amortyzator prosta budowa,bezawaryjny, bardzo sztywny bdb wybiera nie mam żadnych problemów. Z  oryginalnego roweru została tylko rama i amor, resztę poprzedni właściciel wymienił. Bardzo sztywna lekka rama, fabrycznie jest na sramie.


http://www.rowerowysklep.pl/rowery-rowery-29er-rower-rocky-mountain-vertex-950-black-14-o_l_353_17420.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd to najtańszy element składowy roweru - zajechać i wymienić. W Cannondale masz świetną bazę w postaci ramy, widelca i kół ;)

 

A może Ghost?

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2014/bike-detail/htx-lector-2977/

 

Obecnie takie kosztują 10,5, ale pod koniec sezonu krakowska Secesja bankowo zejdzie z ceny. Sam mam HTXa 29, z tą samą geomterią tylko aluminium. Bardzo fajne rowery

Edytowane przez Peter105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę cannondale mnie trochę przeraża :) Ale biorę go również pod uwagę. To prawda najważniejsza jest rama ona jest podstawą roweru resztę jest bardzo łatwo wymienić i dopasować pod siebie jednak kupując rower za taką kwotę liczę na to że po zakupie nie będę musiał wymieniać sporo rzeczy ale i tak na początek zmienię coś w rowerze bo nie ma tych idealnych ;) Tylko nie chcę kupić roweru z shimano i zaraz martwić się skąd brać kasę na SRAM czy też po 2 miesiącech zmieniać koła bo te są za ciężkie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ciebie przeraża w Cannondale???rama jest świetna, bardzo lekka rozwojowa, amor niezawodny praktycznie nie trzeba robić obsługi bieżącej zrobiłem na swoim używanym Cannonie juz ponad 4800 km i nic się nie dzieje w sezonie zimowym dam do serwisu amor na przegląd i dalej śmigam, poprzednik zrobił ok. 1200 km. Nie zastanawiaj sie tylko kupuj  Cannondale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...