Skocz do zawartości

[adapter] Rama bez mocowania hamulca tarczowego. A2Z adapter


TheGie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu

nie rozumiem powyższej, z lekka brzmiącej heterycznie wypowiedzi..

piszesz że "sterówka stalowa 1 1/8 cala i 1 cal to ta sama sterówka"   ->sorry, ale 1"=25,4mm, a 1 1/8"=28,6mm, grubość rury taka sama, ale nie wchodzi w grę montaż jednego, w miejsce drugiego, ze względu na miski sterów.

idźmy dalej "
. Sterówkę 1 1/8'' wystarczy nagwintować od zewnątrz, żeby stery stery skręcić od góry i masz jeden cal." --> herezja numer 2-według prostej matematyki gwint w takim bądź razie będzie mieć 1,6 mm głębokości, a takowy gwint nie ma prawa istnieć..żadna nakrętka nie będzie pasować. No chyba że robisz gwint jakąś taką narzynką, która wpierw zbiera nadmiar materiału, potem nacina, ale ja nie chciałbym na takowej jeździć, osłabiony materiał etc... 

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu
Sterówkę 1 1/8'' wystarczy nagwintować od zewnątrz, żeby stery stery skręcić od góry i masz jeden cal." --> herezja numer 2

Naślij inkwizycję na wszystkie stery klasyczne. A odnośnie rozmiarów to zarówno w klasycznych i ahead liczy się zewnętrzna średnica sterówki, więc trochę namieszałem.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu
Ukryte przez mrmorty, 8 Lutego 2015 - Brak powodu

sorry, ale muszę napisać ten OT :)

temat zaczął się pytaniem o adapter A2Z, przeszło zaraz na samorobne adaptery, przez widelec karbonowy i amortyzowany na koło 20" a kończąc na gwintowaniu sterówki :)


Wolność słowa w pełni :)

 

Odnośnik do komentarza
  • Mod Team

Nie no jak poczytam sobie Twoje posty Tofi to ręce opadają i przestaję wierzyć w resocjalizację. Widzę że nic nie dają nakładane na Ciebie wakacje, kolejki moderacyjne, czasowe blokady dostępu do forum...
No weź człowieku poczytaj co Ty wypisujesz... No jak sterówka 1 1/8 i sterówka calowa mogą mieć taką samą średnicę i różnić się tylko sterami... No litości...

Sorki ale musiałem napisać.
Temat wysprzątany, czekamy na relację Ivana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Przekos, owszem sporawy, ale nie ma pewności, że przy Twojej ramie będzie podobnie. Myślę, że w moim przypadku zaważyła konstrukcja samej ramy. Poza tym nie jest to nic czego nie dałoby się zniwelować podkładkami lub nawet dorobionym, zgrabnynym dystansem.

Ja nie wsadziłem więcej podkładek, gdyż tylko jedna o odpowiedniej średnicy znalazłem w Pudełku Pełnym Niespodzianek :D

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wrzucę, może komuś się przyda:

http://forums.mtbr.com/brake-time/a2z-universal-adapter-problem-experienced-solutions-548968.html

Opisane, jak koleś zapobiegł obracaniu się adaptera przy hamowaniu (dodatkowa śrubka przez adapter do mocowania bagażnika) i jak zabezpieczył ramę, bo adapter zaczął mu ją rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...