Skocz do zawartości

[ 3x9 odpowiednik 2x10 ]


omega301

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeździłem na  napędzie 3x9 ( 24-32-42 i 11-32 ) . Planuję zmianę na 2x10 ( kasetę już mam 11-36 ) . Moje pytanie dotyczy zakupu korby z blatami 26-38 czy 28-40 żeby było podobieństwo w przełożeniach ? Koła w rowerze to 26 cali. Dzięki , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej jest przełożenia 24/32 (0,75obr) jest 28/36 przy czym jest ono twardsze (0,77). Nie jest to nie do przeskoczenia więc wybrałbym właśnie korbę 28-40 (bo nie lubię dreptać w miejscu). Tym bardziej że to koło 26". Tylko przed zakupem sprawdź jak to ci się będzie mieścić w ramie bo może ocierać o tylne widełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

40-28 - sam takiego używam i mi wystarcza na nizinach, w górach jest na styk, jak się nie wlekę spacerowym tempem to wszystko wjadę. Natomiast jeśli często będziesz śmigał w górach, to jednak 38-26 ma pełne uzasadnienie. O 2 ząbki mniejsza mała tarcza sporo pomaga jeśli robisz jakiś mega stromy podjazd albo zwyczajnie nie masz już siły w nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...