Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba Race U-Turn Zakup


spike123

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten adapter pod 160mm i spasował odrazu:) Ale to nie jest to co 203 tarcza,ta 160 to hamować nie chce,może przez to że klocki muszą się dopasować bo zostawiłem te co były.Aha byłem u gościa od amorka,pokazałem co się dzieje,oddał mi 160zł więc rebe mam za 620:) widać człowiek wyrozumiały...

Żeby nie zakładać nowego tematu.Pojawił się nowy problem,padł mi suport,Shimano SM-BB51 Hollowtech II nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że zrobiłem na nim jakieś 400km.Na pewno pośmigam jeszcze na tym ale to strzelanie w korbie mnie wk.... i do sedna,te suporty to taka kicha czy ja trafiłem na felerny egzemplarz...czytałem że ok 6k można na tym zrobić :verymad: Może to przez to że za szybko pedałuje :woot:

Edytowane przez spike123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te suporty to straszne padło, co bardzo szybko ujawnia się, gdy rama nie jest dobrze wykończona.

Po pierwsze, przyjrzyj się mufie suportu. Jeśli na krawędziach czy gwincie znajdziesz lakier, trzeba go usunąć. I pewnie wystarczy. Jeśli nie, trzeba będzie przemyśleć splanowanie.

Po drugie, poczytaj o wymianie łożysk w tego typu suportach. I teraz możesz albo porzeźbić w tym, albo kupić Accenta, Tokena czy coś innego ze standardowymi łożyskami.

Po trzecie, delikatnie z siłą. O ile kwadraty, Octalinki czy inne systemy trzeba przykręcać najlepiej dwumetrową rurką nałożoną na klucz, o tyle łożyska zewnętrzne wymagają lekkiej ręki. Ile producent każe i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to farbę chyba widziałem na gwincie,jutro ją usunę.Mam jeszcze stary suport i tam jest jedno dobre łożysko ale nie ta stron co trzeba,jest jakaś różnica jak wkręcę lewe łożysko po prawej stronie? W starym suporcie padło po tej samej stronie widocznie coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...