Skocz do zawartości

[Amortyzator] Reba Race U-Turn Zakup


spike123

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Jestem nowy i głodny wiedzy.

Jak byście byli tak uprzejmi a pewnie jesteście to odpowiedzcie mi na pytanie.Zakupiłem nowego Raidona zrobiłem nim jakieś 300km i chyba to nie jest to co chciałem,teraz wolę się poradzić :)

Nie daleko mnie jest takie cudo ale czy warte swojej ceny?

http://allegro.pl/r-rock-shox-reba-race-u-turn-dual-air-poplock-i4358075238.html

Jak bym go wyrwał za jakieś 750zł to sie opyla,który rocznik tego będzie,stan widać nie najgorszy oczywiście wizualnie a co będzie wśrodku:)

Pozdrawiam Piotr i zachęcam do pomocy:)

Edytowane przez spike123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak za drogi.Jeszcze się zastanowię:) A co do zmiany skoku to jest to jakiś problem,awaryjność...Czy będę zmieniał,pewnie tak,więcej asfaltu ale w las też lubię wjechać:)

A tak apropo to ile mogę wołać za swojego Raidona air,tak jak pisałem przebieg jakieś 300km,zużycia żadnego,rys żadnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Znając życie ustawisz raz i nie będziesz ruszał... ja tak miałem. Tak de facto to jest dual air, ma 2 oddzielnie pompowane komory, ma też regulacje skoku dlatego nazywa sie Air U tutrn.

 

Całkiem dobry stan jak na tak sary wideł ... można brać w sumie ale bym potargował z 50-100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie sadzę by miał. A sprawdzić należy:

- czy działa tłumienie powrotu, czerwone pokrętło na dole prawej goleni. U mnie ma ok 30 klików od zająca do żółwia.

- czy działa blokada skoku

- czy działa regulacja flood gate. O tyle jest to łatwe ze masz pokrętło. przekręcone na max w prawo powinno blokadę czynić możliwie twardą a w lewo blokady praktycznie nie powinno być.

- stan uszczelek kurzowych, wszelkie pęknięcia dyskwalifikują je do używania.

- czy nie ma wycieków na dole goleni.

- czy golenie górne, te złote, przy uszczelkach nie mają przebarwień, nie sa wytarte.

- czy golenie górne nie sa porysowane, nie mają wgniotów czy innych uszkodzeń.

- czy regulacja skoku działa poprawnie i czy widelec po regulacji także zachowuje sie poprawnie.

- fajnie by było moc zakręcić sterówką w imadło i sprawdzić czy nie wydaje z siebie skrzypienia podczas uginania goleni dolnych.

 

Chyba wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym amorku. Jaki to rocznik i jak wypada porownanie do nowszej Reby RL Dual Air?

Bije sie myslami miedzy takim amorem a Fox 32 RL 2011po pelnym serwisie.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4360668053&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za duże zainteresowanie:) A co do amorka pisałem do gościa wczoraj wieczorem i poniżej 780zł nie zejdzie...

Takie coś jeszcze się ukazało http://allegro.pl/rock-shox-recon-race-pop-lock-synkros-i4360694200.html nie jest to Reba nie jest dual air ale nowe...

A zastanawiam się czy ta Reba mi siądzie bo widzę że ma rurę na 17cm teraz mam na 18,5 + 2 podkładki to raczej nie powinno być problemu.

Edytowane przez spike123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Jaki to rocznik i jak wypada porownanie do nowszej Reby RL Dual Air?

To coś pomiędzy 2008 a 2009, tak mi sie zdaje. Wersja WC czyli wylajtowana. Nowe reby sa dużo lżejsze od starych jednak wytrzymałością nie grzeszą, ta będzie lekka i raczej porządnie wykonana, długo posłuży jak była zadbanym widelcem. Dodatkowo ma manetkę adjust lock która jest dość rzadka i umożliwia ustawienie stopnia kompresji tłumika.

 

 

nie jest to Reba nie jest dual air ale nowe...

No to jest recon. Obecnie już rzadki model bo ma tłumik MC. Obecnie wszystkie recony to TK. Ale 800zł za recona z przed 6-8 lat ... no nie wiem, dodatkowo ciężki jest. Fajne epicony 2011 można wyrwać w okolicy 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spokojnie "idzie". Skoro wiesz, jakiej długości jest sterówka, chyba potrafisz ocenić, co stanie się, gdy założysz krótszą? Weź kawałek linijki i różnicę w długości sterówej aktualnej i widelca, który chcesz kupić, przyłóż linijkę od top capa w dół i wyobraź sobie, gdzie dosięgnie rura sterowa, jeśli byłaby o ileś krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy,kupiłem tego amorka i jest problem.Jechałem do domu amor położyłem z tyłu na siedzeniu i spod niebieskiego pokrętła co przychodzi linka wylał się olej,nie dużo nie mało ale poszło.Ładnie chodzi w porównaniu do Raidona,wszystko pracuje jak należy blokady pokrętła,tylko ten nie szczęśliwy olej.Co mogę zrobić,mam czas do piątku na oddanie jak by coś nie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...