Skocz do zawartości

[amortyzator] Problem - uciekające powietrze i utrata skoku


adhed

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Sprawa dotyczy sprzętu Rock Shox SID RLT Dual Air ustawiony na 100mm.

 

Chodzi o to, że wcześniej uciekało mi powoli powietrze z komory negatywnej i amor wtedy był sztywny.

 

Ostatnio zrobiłem pierwszy serwis, wymieniłem oleje, nasmarowałem co trzeba i teraz problem jest taki że:

- powietrze ucieka z komory pozytywnej, a więc amor traci sztywność i skok - lagi po jakichś 30 minut chowają się niemal na maxa

- nie działa blokada amora

 

Dodatkowo po tym jak amor straci ten skok (jakieś 15-30 minut) jak podłączam pompkę do komory pozytywnej (zawór na górze), to tam właśnie nie ma powietrza, a z kolei gdy podłączam na dole - do komory negatywnej, to wtedy ciśnienie jest tam większe niż gdy ja je pompowałem.

 

Nie wiem co się stało, coś zepsułem, będę musiał jeszcze raz zrobić serwis, ale może komuś te informacje nasuną jakiś wniosek i może będzie wiedział co jest źle.

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Edytowane przez adhed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli tak sie dzieje może być:

- źle zakręcony, nie dokręcony lub nie nasmarowany oring korka z zaworkiem komory pozytywnej

- oring komory pozytywnej

- jeden z 2 oringów miedzy komorowych ( albo oba)

- wcześniejszy objaw jak by przez oringi końcowe.

 

Brak blokady to za mało oleju lub także uszkodzony oring tłumika. Najlepiej będzie kupić cały zestaw uszczelek i wymienić wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu zrobiłem ponownie serwis, tym razem jednak nasmarowałem wszystkie uszczelki bardzo porządnie, aż za dużo :) Na pewno też dałem je na właściwe miejsca i teraz powietrze już na szczęście nie ucieka. Został problem z blokadą - nadal nie działa, ale nie mam teraz czasu (i chęci) na ponowne rozbieranie amora. Nowe uszczelki już czekają na mnie na poczcie, więc za jakiś czas wszystkie powymieniam i zobaczę czy blokada wróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...