Skocz do zawartości

[pakowanie] do kombi dwóch rowerów na Stelvio


lenar87

Rekomendowane odpowiedzi

jak jechalem na wakacje z rodzicami(3 osoby) ale jedno miejsce zajmowaly walizki hehe citroenem xsara to tata zdejmowal koła i pedały,jak masz szeroką kierownice to jesczcze kiere mozesz odkrecic bo naprzyklad w citroenie c5 z kierownicą 785mm rower sie nie miesci :/.Wtedy w bagazniku siedziala kolarka damka na kolach 28 i moj na kolach 24 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wejdą powiadasz? ...

Pora się poduczyć w pakowaniu, bo jak ty to robisz, że nie potrafisz spakować dwóch rowerów i 4 osób do tak dużego auta, to ja już nie wiem...

 

  • Przygotowanie roweru do spakowania: odkręć pedały, wyciągnij sztycę, zdemontuj kola, odkręć hak przerzutki z przerzutką tylną (inaczej rower jest za szeroki i nie mieści się na szerokość bagażnika) - READY :)
  • Wkładaj rowery na przemian tzn. kierownica raz z jednej raz z drugiej strony auta.
  • Po każdym rowerze dopakowuj postaraj się upchnąć jedno koło na przekładkę między rowerami, oraz dodatkowo poupychaj bagaż w wolnych przestrzeniach.
  • Po spakowaniu rowerów, pozostałe koła włóż na sam koniec bagażnika lub połóż na samej górze.
  • PAMIĘTAJ O DOBRYM ZABEZPIECZENIU ROWERÓW PRZED ZARYSOWANIEM
  • Pamiętaj skręcić śruby szybkozamykaczy, żebyś nie pogubił nakrętek!
  • Włóż jakiś kartonik między klocki, żebyś przypadkowo nie zacisnął klamki przy pakowaniu.

 

 

Według mnie spokojnie upchniesz dwa rowery do Fabii Combi + 4 osoby.

Wszystko pięknie ale to sa rowery typu golasy. Jak już masz na rowerze zamontowane błotniki i bagażniki to taka sztuka się nie uda choćbyś nie wiem jak się przy tym nagimnastykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej poważnie, chodzi mi o uchwyt rowerowy do środka auta.. Kojarzę, że w jakimś aucie było w opcji mocowanie pod rower. Czyli w miejsce przedniego koła przyczepiam belkę leżącą w poprzek auta. W takim przypadku trzymanie boczne będzie zapewnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny uchwyt do przewozu roweru jak prezentuje Pixon można wykonać samodzielnie.

 

Koszt będzie niewielki, można będzie dopasować do każdego bagażnika. Potrzeba kawałka płyty (paździerzowej, pilśniowej, etc) i starą piastę. Docinamy płytę na odpowiednią długość oraz szerokość, mocujemy piastę która posłuży za mocowanie widelca. Zostaje tylko kwestia mocowania tylnego koła do płyty i samo mocowanie "uchwytu" w bagażniku by płyta się nie przesuwała.

 

To taki pomysł "na szybko". Z całą pewnością da się to zrobić z lepszych materiałów, bardziej lub mniej estetycznie. Jestem zwolennikiem wykorzystywania garażowych odpadów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była wy wersja na bogato :D Po co piasta? Wystarczy odpowiedni ceownik z wywierconymi otworami, do tego szpilki od piast i już będzie mocowanie "uchwyt-rower". Wydaje mi się, że zamiast płyty wystarczyła by belka. Do tego jakaś rynienka na tylne koło żeby nie brudzić tapicerki.

 

Zastanawiam się czy to w ogóle ma sens, bo nie widziałem tego w ofercie jakiegokolwiek producenta takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o pakowaniu dwóch rowerów do kombi i widzę, że dla wielu z Was jest to poważny problem. Mnie do mojego przeciętnego kombi udało się w tym roku upchnąć 3 osobo-rowery. Rowery miały zdjęte przednie koła i wyjęte sztyce z siodełkiem. Dodatkowo każdy z rowerów z kompletem 2 sakw i masą innych pierdół !!!  Oj było baaaardzo ciężko, ale udało się. Klucz do sukcesu to wszystko dobrze poukładać. Dwa rowery w kombi to lajcik nawet takie z bagażnikami i błotnikami - dla mnie bez znaczenia.

P1060171.JPG

 

P1060236-crop.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...