Skocz do zawartości

[Do 2000] Szybki rower na asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Uuu to co aż tak wyprostowany będę na tym rowerze? Miałem Vipera i właśnie opór wiatru mi przeszkadzał. Nie chce się przesiadać na tego scota i mieć ten sam problem. Ogólnie pozycja dla przykładu na takim Kross Seto będzie bardziej pochylona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tak zależy na długiej ramie to Trek się wyróżnia pod tym względem: http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/dual_sport/ds_series/8_1_ds/# Za katalogowe 1700 zł dostaniesz dobrą ramę z:

-długa górną rurą

-niską główką

-niskim przekrokiem

-dużą bazą kół

-słabiutkim osprzętem, łącznie z badziewnym wolnobiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie pozycja dla przykładu na takim Kross Seto będzie bardziej pochylona?

 

Cześć, od niedawna jestem użytkownikiem SETO w rozmiarze 45cm (17,5") pozycja nie jest super pochylona, na pewno nie będziesz miał tego co na klasycznej szosówce

przy moich 168cm  siodełko jedynie minimalnie wyżej niż kierownica - główka ramy wydaje się być mega długa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lukaaaaa za info. Trochę łatwiejszy wybór jak napisałes o tej pozycji na seto. Mimo wszystko się jeszcze waham nad Scotem. Duża promocja ale za podobną cenę mógłbym mieć Giant Escape 1(którego do września/października nie dostanę) a tam jest już kompozytowy widelec dodatkowo i dożywotnia gwarancja na ramę. No i po jego nie musiałbym jechac 150 km. Długo się ten temat ciągnie bo nie mogę się zdecydować :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem geometrie Twojego vipera i seto, jest bardzo zbliżona bo seto to w rzeczywistości rama crossowa.

Za twoim viperem przemawia krótsza o 4 cm główka ramy, że gdybyś wymienił amor na sztywny widelec miałbyś bardziej pochyloną pozycję niż w SETO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powinienem jednak zostawić Vipera he? Ten rower już nie jest mój:) Może i mógłbym go odzyskać ale chyba tego nie zrobię. Zabawne jest to, że nowy właściciel pewnie czyta ten temat :)

Aktualnie napisałem do Gianta z pytaniem o nowy model escape 1(cena osprzęt). Chcę wiedzieć czy może warto zaczekać. A jak odpowiedź mnie nie zadowoli to uruchomię procedurę zakupu Scota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten Escape jest tylko w bieli. Wygląda bezjajecznie.Wiem, że inne kwestie są bardziej istotne, no ale oczy niech też cos z tego mają. Więc ja na tę chwilę pozostanę przy Fuji.

 

Sorki Chmielo, że Ci zajmuję wątek, ale mam podobne do Twoich rozterki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida odpadła bo ma gorszy osprzęt od escape i tego scotta. Na rabat nie mam co liczyć i do tego nigdzie jej nie ma w mojej okolicy nawet do przymiarki.

Dostałem też odpowiedź od giant, że dostawa nowego modelu przewidziana jest na pierwszy tydzień września. Ale czy to będzie od razu do sklepów czy najpierw na główny magazyn.

 

A teraz podsumowanie dwóch moich typów.

 

Scott Sub 30 2013 - 2099

+ renoma - marka

+ jak dla mnie wygląd

+ szerokie opony

+ hamulce tarczowe

+ chyba trochę lepszy osprzęt

 

- 150 km w jedną stronę do sklepu

- gwara na ramę 2 lata

- krótsza rura górna (mniej pochylona pozycja)

 

Giant Escape 1 (2015) - 2299 ale mam dodatkowo kartę rabatową 5% czyli ostateczna cena około 2150-2200

+ gwara dożywotnia na ramę

+ 30 km w jedną stronę do sklepu

+ kompozytowy widelec

 

- muszę czekać praktycznie do końca sezonu - września minimum

 

I tak się cały czas waham :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się obecnie coś zmieniło, ale w mojej książce gwarancyjnej pisze, że na ramę 3 lata z możliwością przedłużenia do 5 lat "w przypadku dokonywania raz na rok obsługi serwisowej zgodnej z wymogami, dokonanej i poświadczonej przez autoryzowanego dealera Scott" Na widelec 2 lata niezależnie od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott Sub 30 2013 - 2099

+ renoma - marka

+ jak dla mnie wygląd

+ szerokie opony

+ hamulce tarczowe

+ chyba trochę lepszy osprzęt

 

Trochę lepszy osprzęt ma Giant, a nie Scott.

 

Co do gwarancji na ramę to w tym roku nadal jest tak jak napisał michalpv2. Jeśli nie robisz corocznych przeglądów u autoryzowanego dealera to okres gwarancji ulega skróceniu z 5 do 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt moja pomyłka. Ale różnica według mnie i tak jest niewielka. 

Duży dylemat  :icon_confused:  Gdyby giant był dostępny to bym się nie zastanawiał i wziął jego a tak nie wiem kompletnie co robic. Nie chcę potem żałować wyprostowanej pozycji albo braku widelca kompozytowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła. Jak się wyrobię to w tym tygodniu jadę obejrzeć tego suba. Może piątek. Jak za duży lub mi nie podejdzie ogólnie to będę czekał na gianta.

Jeszcze co do osprzętu to jednak wydaje mi się, że jest bardzo wyrównany. Sub cały na acera a giant alivio tył, przód altus i manetki alivio. Kosmetyka :) Raptem jedna klasa. Kaseta podobnie. Tarcze bardzo mi odpowiadają. Jak skrzywie felgę trochę to będą hamulce dalej. Tak mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem suba :) Rozmiar ramy M jest w sam raz. Musiałem go sam złożyć i to tak na szybko bo się ściemniało ale pierwsze wrażenia to twarde siodło, pedały jak z marketu he i coś mi tarcze obcierają. Przednia delikatniej ale tylna już konkretnie. Zaczyna się zabawa od samego początku z hydraulicznymi hamulcami ale lubię majsterkować więc z chęcią się pogrzebie przy tym :) I najważniejsze to nie odczuwam jakoś bardzo braku amora. Mam nadzieję, że nie zmienię zdania po pierwszej wycieczce. Za dzień lub dwa konkretnie go przetestuje i wtedy napiszę dokładną opinię dla potomnych. 

 

Dzięki wielkie michalpv2 za wynalezienie tej oferty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Wrzuć zdjęcia w jakimś dobrym świetle, bo ciekawy kolor.  Ja pierwsze co wymieniłem to siodełko, które było strasznie niewygodne dla mnie, generalnie rowek w siodełku robi robotę, i pedały: jeden szybko mi się rozwalił w miejscu połączenia śrubą platformy z pedałem - jedna z tych 4 śrub ale moja wina, bo nie dokręciłem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i rowerek :) http://www.fotosik.pl/u/chmieloelo/album/1638746

Hamulce już trochę poprawiłem ale przy większy prędkościach jeszcze coś obciera więc muszę powtórzyć regulację. Z V w Viperze nic nie robiłem he. Fajnym dodatkiem dla mnie są odblaski. Miałem jakieś kupić a tak były w zestawie i problem z głowy. Dodatkowo porównanie na szybkiego z moim byłym rowerem w rozmiarze S(17"). Jutro jak pogoda pozwoli to zrobię parenaście lub kilkadziesiąt km i zdam relacje :) Dzięki wszystkim za rady :)

 

Jeszcze pytanie co do gwarancji. Jak będę robić co rok przeglądy to jest na 5 lat. W przeciwnym wypadku na 3. Warto się w to bawić? Jakie mniej więcej ceny ma scott na tą usługę? I rozumiem, że do tego 3-letniego okresu przegląd zerowy nie jest potrzebny? Bo nic o nim w instrukcji nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...