Skocz do zawartości

[Do 2000] Szybki rower na asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze nawet nie zwracałem uwagi na markę Scott. Myślałem, że nie stać mnie na nią. Więc pytanie czy warto iść tym tropem? Sklep stacjonarny znajdę niedaleko. Dwa typy pod mój budżet:

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=927&id_prod=5206

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=922&id_prod=5174

 

Z opisu wynika, że sub to taki miejski bardziej rower a metrix to szosa dla amatorów. Czyli coś dla mnie bo mam zamiar głównie robić trasy za miastem ewentualnie w mieście trochę. Z wyglądu wygląda dla mnie to zupełnie odwrotnie. Metrix wydaje się krótszy. Mylę się? Oczywiście jeśli byłyby wyższe ubiegłoroczne modele mieszczące się w moim budżecie to z chęcią bym takiego wziął.

 

Te 2 modele również mają gorszy osprzęt niż Giant Escape 1, bardziej zbliżony do wspomnianej przeze mnie meridy. W ogóle giant wybija się na plus, napęd 9rz i karbonowy widelec. Tylko kaseta 11-34 nie bardzo, jeśli masz zamiar śmigać głównie po szosie. Ja sam mam zamiar zmienić na 11(12)-25, a obecną z łańcuchem zostawić sobie na zimę. Ale to przecież można łatwo wymienić i nie kosztuje fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżakiem na forum, witam serdecznie.

 

Zalogowałem się z zamiarem założenia podobnego tematu, ale trafiłem na wątek Chmielo, więc nie będę dublował.

 

Chmielo zobacz co myślisz o tym:

http://www.fujibikes.com/bike/details/absolute-15

 

Równocześnie proszę forumowiczów o opinię.

Marka w Polsce egzotyczna, ale uznana. Ciężko znaleźć sprzedawcę stacjonarnego. Mnie się cudem udało w moim mieście (Poznań), po rabacie dostaniesz go za 2200-2250 zł.

Osprzęt wydaje się być średnią w klasie, plus za karbonowy widelec. Co myślicie?

 

Na polskiej stronie: http://www.fujibikes.com/eu/bike/details/absolute-15#bk_desc_tab podają wagę tego roweru. Nie wiem tylko dla jakiego to rozmiaru. Generalnie ten 1.5 jest porównywalny z Escape 1.

Dla mnie osobiście na + w Giant to trochę szersze opony w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersze opony mile widziane. Z tego wszystkiego wynika, że musiałbym przeboleć 200-300 zł więcej i brać escape 1. Jest jedno ale. Na stronie gianta pisze, że ten rower ma tylko dwa rozmiary ramy. M i L. W Unibike miałem 17" czyli S. W tym typie rowerów rozmiarówka jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest również S-ka, 17 cali:http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/escape.1/17676/73866/#geometry

 

Oczywiście wymiary tego roweru będzie się minimlanie różnić w porównaniu z Unibike, ale jesli tamten Ci pasował to Giant też powinien.

 

Zmierz sobie długość nogi (do krocza). Jeśli potraktujemy taki fitness jako typowy rower szosowy to wtedy długość nogi mnożymy x 0,66 lub 0,67 i zapewne wyjdzie Ci rama 19 cali, czyli M-ka. Patrząc tak na szybko to prawdopodobnie górna rura w rozmiarze S będzie zapewne gdzieś na wysokości twojego krocza, a w M już może Cię obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nogi mierzona na boso 77cm. Oczywiście do męskości pare cm mniej. Pod tym linkiem już nie jest wpisany rozmiar S http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/escape.1/17676/73866/#specifications. Tak samo w katalogu Gianta jest wyraźnie napisane, że jest tylko M i L. Więc ciasno ciasno:) Buty dodadzą 1 cm lub 2. 


Długość nogi mierzona na boso 77cm. Oczywiście do męskości pare cm mniej. Pod tym linkiem już nie jest wpisany rozmiar S http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/escape.1/17676/73866/#specifications. Tak samo w katalogu Gianta jest wyraźnie napisane, że jest tylko M i L. Więc ciasno ciasno:) Buty dodadzą 1 cm lub 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Dzisiaj pojechałem na przymiarki ale niestety nie było do czego. Nie ma już escape 1 i nie można go zamówić. Byłem pewien, że już znalazłem ten rower który mi się podoba. Widziałem też w innym sklepie fuji absolute 2.1. Był chyba w rozmiarze L więc nie mogłem się przymierzyć. A tak poza tym to jest brzydki - odpada. Szukałem też taniego scotta - bez sukcesu. Brak mi już typów. Jeszcze w drodze powrotnej Panowie ubrani na niebiesko stwierdzili, że w moim portfelu jest o 100 zł za dużo. Eh, gdybym jechał rowerem to taka sytuacja nie miała by miejsca pewnie:)

 

Dwie opcje mi zostają chyba. Albo zostaję bez roweru w tym roku. Tylko lipa, że rano licznik zamówiłem he. Albo nie słucham bajek o słabych ramach krossa i biorę seto. Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywnych opinii o tym modelu nie słyszałem. Ale ogólnie na temat marki to tak. I tylko przez te opinie się obawiam. Tego kellysa u mnie nigdzie nie ma. 

 

Seto nie jest rowerem moich marzeń. Już sam nie wiem. Tylko on mi zostaje. Szerokie opony może zniwelują brak lepszego widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego jeszcze, podobny do mojego

 

http://www.arkus.sklep.pl/rower-scott-sub-30-2013-p-5246.html

 

Rozmiar M to jest 19 cali, taki jak mój, na 176cm wzrostu i 79 przekroku, do krocza od ramy mam jakieś 5cm przerwy. Geometria nie sprzyja szybkiej jeździe, pozycja dosyć wyprostowana. Na początku mi to nie przeszkadzało, ale teraz w weekend kręcę czasem 100km jednorazowo to trochę jednak boli opór wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wczoraj sprawdzałem to nie było takiej okazji:) Jest bardzo ładny jak dla mnie. Tylko od razu zniechęciłeś mnie geometrią :)

 

Zastanawiam się poważnie nad tym scottem. W jednym sklepie powiedzieli mi, że jest patent na obniżenie pozycji poprzez odwrócenie mostka. Rozmiar M pewnie mi podpasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krossie też nie będzie lepiej pod tym względem. Tragedii nie ma, w żadnym razie, naprawdę przyjemnie się jeździ, na pewno szybciej po asfalcie niż na rowerze crossowym/trekkingowym/mtb. Wiadomo:niższa waga, opony slicki, brak amortyzatora mimo wszystko pozycja też bardziej pochylona niż na ww rowetach. Zawsze też możesz obniżyć kierownicę i odwrócić mostek. Poza tym jesteś  niższy/lżejszy/chudszy ode mnie, wiadomo - mniejsza powierzchnia czołowa i opór ;) Jeśli chcesz, to mogę jutro zmierzyć dokładną wysokość ramy od podłoża. Z tego co widzę geometria nie zmieniła się, ciągle jadą na tej samej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krossie też nie będzie lepiej pod tym względem. Tragedii nie ma, w żadnym razie, naprawdę przyjemnie się jeździ, na pewno szybciej po asfalcie niż na rowerze crossowym/trekkingowym/mtb. Wiadomo:niższa waga, opony slicki, brak amortyzatora mimo wszystko pozycja też bardziej pochylona niż na ww rowetach.

 

Jakim cudem możesz być bardziej pochylony na SUB niż na crossie (Scott Sportster), skoro ten pierwszy jest horyzontalnie o 1 cm krótszy i ma aż o 3 cm wyższą główkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo. SUB to w zamyśle producenta rower głównie miejski i w związku z tym ma po prostu trochę łagodniejsze geo. Odczucia michalpv2 na długim dystansie wynikają właśnie z takiej, a nie innej konstrukcji ramy. Oczywiście to nie dyskwalifikuje tego roweru do twoich zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje problem rozmiaru ramy w takim razie. Porównałem wymiary z moim Viperem to rura podsiodłowa jest dłuższa o prawie 5 cm w tym subie. Czarno jednak to widzę. Może i bym nie wisiał jajkami na ramie ale gdyby siodło było opuszczone prawie na maks to wyglądałbym na tym rowerze jak na komunijnym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://1drv.ms/TRsOMr

Rama w rozmiarze M. Sztycę mam wysuniętą na 197mm licząc od prętów siodła do górnej krawędzi obejmy. Od góry siodełka do pedała, kiedy korba jest ustawiona tak jak na zdjęciu, jako przedłużenie rury podsiodłowej 88cm i w takiej pozycji, siedząc z piętą na pedale nogę mam prosto, co mnie podkusiło zmierzyć jeszcze raz dłogość nogi do grzbietu książki mocno ją przyciskając do krocza, wyszło 80cm.

 

@Chmielo Wychodzi mi, że Ty powinieneś mieć siodełko jakieś 4-6cm niżej niż ja, czyli patrząc wg  mojego zdjęcia na wysokości mniej więcej prętów siodełka-offsetu sztycy, wyglądałoby to tak:

http://1drv.ms/1qF1jQS  ( mad photoshpo skillz, nie śmiejcie się :icon_cool: )

Może ktoś na podstawie tych zdjeć i wymiarów będzie mógł coś więcej powiedzieć.

Kierownicę też można opuścić o 2cm, są 4 podkładki x 0,5cm

 

@Pitof Pisałem o własnych odczuciach co do jazdy, ale porównując Suba do Sportstera rozmiar M:

SUB: długość widelca 425mm  + 155mm głowka = 580mm

Sportster: długość widelca 477mm + 125mm głowka = 602mm Wychodzi na to,że górna krawędź głowki jest niżej w subie mimo tego, że ma dłuższą główkę. Ale nie wiem, może czegoś nie wziąłem pod uwagę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis :) Kawał dobrej roboty. Zaraz przyjedzie do mnie już mój były Viper i będę mierzyć jak jest na nim. Jeśli wszystko będzie ok to po tego scotta za 2100 pojadę osobiście i przymierzę na miejscu. Mam 150 km w jedną stronę ale wolę stracić trochę paliwa niż kupić za duży rower :) Dzięki michalpv2 za dokładne wymiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaskie


Zmierzyłem też Vipera. I najważniejsze, odległość do ramy to 77 cm więc więcej niż w scocie. Jestem już upewniony, że rozmiar M może mi odpowiadać. Teraz skontaktuję się ze sklepem i wypytam co i jak z tym rowerem. Rozumiem, że przegląd zerowy, żeby mieć gwarancję to mogę zrobić w dowolnym serwisie scotta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitof Pisałem o własnych odczuciach co do jazdy, ale porównując Suba do Sportstera rozmiar M:

SUB: długość widelca 425mm  + 155mm głowka = 580mm

Sportster: długość widelca 477mm + 125mm głowka = 602mm Wychodzi na to,że górna krawędź głowki jest niżej w subie mimo tego, że ma dłuższą główkę. Ale nie wiem, może czegoś nie wziąłem pod uwagę.

 

Jeśli jeździłeś na obu i twierdzisz, że na SUB jesteś bardziej pochylony to OK, wierzę i nie sprzeczam się. Tym bardziej, że żaden z tych rowerów ścigantem nie jest. Nie możesz jednak ogólnie pisać, że pozycja na nim będzie bardziej pochylona od od tej na rowerach cross/trekking/mtb. Wystarczy wsiąść na Scale i tam po 100 km będziesz narzekał na ból pleców, a nie opór wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...