Skocz do zawartości

[4000+] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Super, tylko w Polsce nie sklepy nie praktykują czegoś takiego jak jazdy próbne, także o czym my tu mówimy ;)

 

Wiesz to zależy od podejścia sklepu. Ja jak pojechałem oglądać Avion'a to zostawiłem w sklepie dowód i jeździłem  nim chyba z 20-30 minut. Miły Sprzedawca nawet mi podpowiedział, gdzie się nim udać w najbliższej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko w Polsce nie sklepy nie praktykują czegoś takiego jak jazdy próbne, także o czym my tu mówimy ;)

podejrzewam że nie ma na świecie kraju w którym sprzedawca poświęci cały dzień dla jednego klienta który chciał by przed zakupem pojeździć sobie te 30 minut na kilku modelach rowerów ( kto kupi potem te rowery na których będzie widać że były używane ? żeby na takie coś pozwolić w standardzie , marże sklepów musiały by być kilkukrotnie wyższe aby z nich pokryć zużyte elementy i ewentualne uszkodzenia rowerów), ewentualnie pomogło by zamontowanie w sklepie trenażera , gdzie klient mógł by ocenić tylko pozycję na rowerze i zrobić na każdym rundkę z 10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tego nieszczęsnego Evado, to ponieważ mam sklep Krossa praktycznie pod nosem to przymierzyłem dzisiaj Evado 1.0 w M-ce. Przekrok zmierzony na wysokości czoła siodełka, czyli w najniższym dostępnym punkcie to jakieś 76,5 cm. Dla mnie jest OK, tylko, że ja mam nogę 78 cm. Jak mam nim jeździć po mieście  ktoś kto ma nogę 75 cm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Ty to nawet byś zjadł zupę widelcem, żeby tylko udowodnić swoją racje. Przekrok nie odnosi się do siedzenia na siodełku tylko do sytuacji, w której może się zdarzyć, że przyjdzie Ci zeskoczyć z roweru. Wtedy ta rama pięknie grzmotnie Cię w klejnoty. Pomijam już taką drobną kwestię, że pomiar zrobiłem w punkcie, który jest niżej niż miejsce, gdzie faktycznie znajdują się nasze klejnoty. 

 

Oczywiście możemy założyć, że jeżdżąc po mieście czy lesie taki przypadek nigdy nie będzie miał miejsca to wtedy droga wolna, można iść i kupować.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cube cross pro  rozmiar ramy  zalecany dla osób o wzroście 165-170 to 50-52cm czyli w przypadku tego modelu 50cm co w calach daje 19,5 następna rozmiarówka w dół to 46 gdzie zalecana przez producenta wielkość ramy dla osób o wzroście 155-165 to 47-50cm czyli 19'' więc jakim cudem 19 cali od evado 7 ma być większe od 19,5" cube ?

takie są rozmiarówki dla rowerów crossowych , Ty chcesz mu na siłę dobrać rozmiarówkę mtb gdzie dla jego wzrostu kross zaleca 17"  a cube zaleca 16-17" , słyszałeś gdzieś dzwony tylko nie wiesz w którym kościele , kupującemu o wzroście 170 wcisną byś ramę dla rowerzysty od 15 do 5 cm niższego , normalnie bravo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Cube faktycznie w rozmiarze 50 ma podsiodłówkę 480 mm, a środek górnej rury przy podsiodłówce jest 430 nad suportem, do tego ma główkę ramy 120 mm, więc każdy kto skończył szkołę podstawową wyliczy, że ma przekrok niżej niż Kross, ty widocznie nie skończyłeś żadnej szkoły.

Do tego Cube 50 ma długość ramy taką jak Kross M, ma też taki sam rozstaw kół, a górna rura jest niżej , ciekawe jakim fanatycznym wyznawcą Krossa trzeba być żeby tego nie zauważyć.

Z każdym swoim postem coraz bardziej się ośmieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się trzymasz bardzo starej i zdroworozsądkowej zasady, że bezpiecznie mieć choć odrobinę prześwitu pomiędzy kroczem a ramą, to zanim kupisz kupisz rower to warto sprawdzić przekrok w geometrii lub jeszcze lepiej przymierzyć rower. Szczególnie jak jesteś pomiędzy rozmiarami. No chyba, że masz 165 cm składasz się głównie z samych nóg, to wtedy faktycznie możesz bezpiecznie pomykać na Cube 50.

 

Strasznie wczoraj grzmiałeś o geometrii, więc podałem Ci przykład Treka, żeby udowodnić jak duże różnice mogą występować w ramach tego samego rozmiaru, pomiędzy różnymi rowerami

 

Trek DS: przekrok w rozmiarze 17,5 - 71,4 cm (b. niski), w rozmiarze 19 - 76,2 cm

 

Spec Crosstrail: przekrok w rozmiarze 17,5 - 78,1 cm, w rozmiarze 19 - 80,9 cm

 

Czyli, pamiętając o powyższej zasadzie, mogę śmigać na Treku 17,5 & 19, ale jeśli chodzi o Speca to już tylko 17,5, bo na 19 calach to mnie rama będzie obcierać.

 

PRZEKROKI SIĘ RÓŻNIĄ. 

 

Mam nadzieję, że teraz wreszcie zrozumiesz dlaczego Evado może być za duże.

 

Skoro znowu powołujesz się na stronę Krossa to bądź łaskaw sprawdzić, że automat podaje dla omawianego wzrostu 18 cali, a tabelka na stronie http://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy  17 cali.

 

I nie,nic na siłę nikomu nie dobieram.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwszy post w tym temacie, a resztę po łebkach i gdy doszedłem do momentu, w którym autor zaczął się zastanawiać nad przełajówką, mocno -i to oględnie się wyrażając- zdziwiłem jego brakiem logiki.

Przecież założenia, które można przeczytać na początku, wręcz wykluczają zakup roweru przełajowego.

Cross (np,wspomniany Cube Cross Pro) będzie nieporównywalnie bardziej optymalnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No dokładnie .........wszystko zmierza by kupić przełajowy ;)

Jeśli mogę dwa zdania to powiem tak:

-najlepszy cross w tym przedziale to author avion-zobacz go na zywo a na pewno się zakochasz!

Nie ma,powtarzam nie ma roweru crosoowego na karbonie w tym przedziale cenowym.

Przed moim zakupem przejrzałem oferty wszystkich dostępnych na naszym rynku firm i jeżeli już prowadzą crossy w carbonie to ceny zaczynają sie od 10tyś.

A karbon wbrew opiniom ("przerost formy nad treścią") jest fantastycznym wyborem i będzie ci służył naprawdę długo.

Jeśli masz 5-6 tyś to zainwestuj w karbon,każdego innego wyboru będziesz po latach żałował!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...