Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCR-LO - opinie


guit

Rekomendowane odpowiedzi

to ciekawe ja waze jeszcze wiecej a tak sie nie ugina, choc ja na nim przejechalem dopiero 30km wiec nie wiem jak bedzie pozniej, djtomasmiales tak od poczatku?

 

od początku na miękkim ustawieniu uginał mi się 1,5-2,0cm

teraz ma przebieg ok. 250-300km i dwa smarowania Brunoxem

dzisiaj jechałem na lekkim ustawieniu i zatrzymałem się na skrzyżowaniu (zsiadam z siodełka, ręce z kierownicy) patrzę a amor nie odbił ;) musiałem lekko podnieść kierownicę

 

dzisiaj cały czas jeździłem po tym na najtwardszym ustawieniu i 35PSI w oponie - jestem zadowolony z takiego zestawnia

na ulicę blokada i ewentualnie jak gdzieś dalej to 40-45PSI

 

POzdr.

 

PS. stając na pedałach i lekko pochylając się do przodu "zjadam" 6-8cm, do tego mały dołek i już bijam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawiony zawsze na miękki, z przodu opona twarda(nie wiem ile psi :)) u mnie niestety blokada nawet nie nadaje sie na ulice(za ciężki jestem) bo na każdym krawężniku musiałbym zdejmować blokadę(żeby sie nie zjechała) Ja smaruję prawie codziennie FL teflon i działa w miare płynnie. A co do dobijania to nawet w jeździe w lesie stojąc na pedałach nie dobija mi... musze się mocno postarać ;D. Wg. mnie to fajny amorek za tą cenę słabe jest tyko uszczelnienie pokręteł... po jeździe w deszczu po parku(nawet nie w błocie) lewe pokrętło chodzi masakrycznie ciężko ;).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :P

Wczoraj czyściłem swojego xcra troche bardziej dokładnie... wiec dla ciekawych zamieszczam fotki.

 

Tak sie dzieje gdy okdrecimy sróbke od goleni ze spręzyną, amor wyciąga się ( a dokładnie tłumik idzie w góre... ten bolec wystajacy):

obraz1947ko7.th.jpg

 

a to juz po zdjęciu goleni ( fajnie leciutkie są, aż sam sie zdziwiłem), a same lagi wyglądaja tak... to dłuższe srebne to goleń od blokady :P

 

obraz1948zx6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda się wiedzieć, co siedzi w środku ;) ..... Pozdrawiam !

 

P.S. Mam nabite jakieś 360 km na amorku, a już schodzi anoda - ale schodzi głównie z przodu - tam gdzie najwięcej brudu zbiera się w uszczelkach.

 

 

ja mam na tym amorze przejechane 1700km juz i srebna powłoka nadal jak nowa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej jeździe golenie elegancko czyszczone, uszczelki traktowane pianowym płynem do mycia szyb, wciskany kilka razy dla wyłupania wszystkiego i czyszczony szmatką. Sądze, że to dobra metoda. A pozatym ja nie mówię, że już mam srebrne golenie ..... Po prostu zauważyłem pierwsze różnice w kolorze anody ( albo jej połowicznego braku ). Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :P a jak będę chciał złożyć s powrotem to po prostu skręcić?;> czy też wbijać na chama.?

 

Jak juz go bedziesz składac..... to nałóz golenie dolne na lagi i dokrec goleń od tłumika (bo tłumik się podniusł wyzej tzn tez bolec) i potem docisnij amora az zobaczysz gwint od drugiej goleni w dziurce, i wkrec druga śrubkę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile go servisować to ciężko powiedzieć .... Zależy od tego, gdzie się jeździ, jak dba się o amor. Ja jeżdze głównie po suchym ( amorek raz był zalany nieźle błotem ) ale będe go servisował dopiero w zimie + wtedy lekki tuning. Zazwyczaj : po sezonie całość po prostu rozebrać, obejrzeć, wyczyścić, przesmarować, skręcić na nowo i czekać na nowy sezon ;) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie:

Przejechałem na modelu z 2006 roku (Suntour XCR-LO) 3500 km regularnie konserwując golenie Brunoxem. Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że stosunek jakości,pracy do CENY daje duży atut w/w amorowi. Jedyną wadą jest waga - 2400g - właściwie jedyny powód dla którego założyłbym coś innego. (Ostatnio ważyłem model 2007 i rzeczywiście Suntour'owi udało się odnizyc wagę do 2200g.)

Wizualnie ;) amor mimo pracy w naprawdę trudnych i zmiennych warunkach wygląda bardzo sympatycznie i trudno mi się z nim rozstać, gdyż wygląda jak nowy.

Zero luzów.

Zero bliżej nieokreślonych dźwięków.

Polecam!

 

ps. A jak się sprawuje nowy model 2007???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od środy jestem posiadaczem Kross A2 z tym amortyzatorkiem XCR-LO. Amortyzato świetnie działa. Myślałem, że regulacja tłumienia nic nie daje, ale gyd przekręciłem maksymalnie pokrętło to jest różnica jak staję na pedały i naciskam na kierownicę a także podczas jazdy. Mam 176cm i ważę 65kg. Lepsze od regulacji tłumienia jest możliwość zablokowania skoku amortyzatroa. Ogólnie pozytywne wrazenia.

 

Teraz mam pytanie związane z eksploatacją i konserwacją amortyzatora a także innych części.

Czy zalanie amortyzatora olejem jest konieczne do jego poprawnego działania czy tylko dla tych którzy potrzebują lepszego tłumienia i jeżdż bardziej ekstremalnie, taki zabieg jest konieczny ?? Ja jeżdżę po asfalcie, utwardzonych leśnych drogach na mazurach. Nie skaczę, ani nie zjeżdżam z górek byle szybciej. Czy w takim razie same spryskiwanie amortyzatora Brunox Deo(środek polecany w instrukcji) wystarczy?? Jeżeli kupywałbym ten środek, to nabyłbym także Brunox Top Kett do łańcucha i przerzutek.I tu mam pytanie czy nie lepiej kupić za cenę tych dwóch specyfików Olej Teflon Plus Finish Line w sprayu?? Czy ten Olej nadaję się do wszystkich części w rowerze ??

 

W skrócie:

Czy Olej do amortyzatora jest konieczny??

Czy lepiej kupić dwa środki Brunox czy jeden Finish Line??

 

Dzięki za jakieś odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...