Skocz do zawartości

[rower] szosowy do 2600 zł


Gość BarteX88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarteX88

Witam. Jestem zapalonym i szczęśliwym użytkownikiem roweru (składanego) Author Traction. Jednak pokonując kilometry brakuje mi w nim dynamiki, możliwości rozwinięcia większych prędkości rzędu 80 km/h (podczas zjazdu). Dlatego planuję zakup, a raczej złożenie roweru szosowego. Nie chcę kupować gotowca bo są za drogie i na kiepskim osprzęcie (Sora lub 2200). Moje pytanie brzmi czy jest możliwość zbudowania kolarki za max. 2600 zł na Shimano 105 wymieszanym z Tiagrą. Chodzi mi o to aby rower miał te 30 biegów (czyli przerzutki 105 a piasty, hamulce itp Tiagra). Opiszcie więc swoje szosówki (do 2600 - 2700 zł), jakie prędkości na nich wywijacie (na prostej bez ściemniania) i (jeśli to możliwe) ile ważą. Swój rower chciałbym zbudować na ramie Author A3306 (jakieś przywiązanie do tej marki). Czy będzie to słuszny wybór ??

Ps. pewnie i tak o czymś zapomniałem :glare:

Ps2. sorry że tak się rozpisałem :)

 

już wiem o czym zapomniałem ;) jaki rozmiar ramy do mojego wzrostu 180 cm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kol. BarteX88 planuje zakup roweru szosowego. Za ~2800 zł (nowy) można kupić OLSH R001. Podobno znakomity stosunek ceny do jakości (osprzetu).

Czy mógłby ktoś podzielić się opinią (obiektywną) na temat tego roweru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

30 biegów? nie pomyliłeś się? 3 tarcza z przodu to jak trzecie koło prawie całkowicie nie przydatna.

 

Co w tym dziwnego. 3 z przodu, 10 z tyłu. To razem 30. Przyda się przy podjazdach. Ale jeśli między przerzutką 2 i 3 rzędową jest spora różnica ceny to wolę 20 biegowy. To samo tyczy się korby. Ciekawe tylko ile kosztuje ta rama Authora A 3306. Jak ok. 500 zł to może być, ale powyżej to za drogo. No chyba że na wakacje jakąś porządną prace załapie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas sądze,że do 3 kawałków lepiej kupić jakąś używkę...za swojego Gianta w całości na Ultegrze zapłaciłem 2 tys. a rowerek jest po prostu cudeńko...waży około 7kg(paczka która do mnie przyszła ważyła 8kg a był bardzo dokładnie zawinięty w gazety i zapakowany w duuże pudło).Za pozostałe pieniądze możecie coś do roweka dokupić...no ale to tylko moje zdanie,decyzja należy do Was... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj korby z trzema zębatkami po cholere ci to, dwie tarcze wystarczą

 

 

właśnie :!!: bez sensu jest wożenie trzeciej tarczy z przodu :!!: nawet jak jeździsz po bardzo stromuch górkach to i tak wystrcza Ci kaseta z górnym rozmiarem 26 :D do tego na korbie zakres 40 x 52 albo 39 x 53 i można każdą górke pokonywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Cały czas sądze,że do 3 kawałków lepiej kupić jakąś używkę...za swojego Gianta w całości na Ultegrze zapłaciłem 2 tys. a rowerek jest po prostu cudeńko...waży około 7kg(paczka która do mnie przyszła ważyła 8kg a był bardzo dokładnie zawinięty w gazety i zapakowany w duuże pudło).Za pozostałe pieniądze możecie coś do roweka dokupić...no ale to tylko moje zdanie,decyzja należy do Was... :D

 

Ja tam wole kupic nowy. Uzywanych boje sie kupywac zwlaszcza na allegro, niewiem odkogo biore. Mozna napisac ze jest w bardzo dobrym stanie, a tak npawde jest jak jest. A składając od nowa, wiem co robię i na czym będę woził swoje dupsko :)

 

do większości seryjnych rowerków trzeba sobie sprawić pedały i buty... do dodatkowy wydatek :|

 

 

no ja kupię sobie spd i bede zakladal na przemian do mtb i na szose :D chyba ze w szosowce inne pedaly nie beda pasowac :D

 

właśnie :!!: bez sensu jest wożenie trzeciej tarczy z przodu :!!: nawet jak jeździsz po bardzo stromuch górkach to i tak wystrcza Ci kaseta z górnym rozmiarem 26 :D do tego na korbie zakres 40 x 52 albo 39 x 53 i można każdą górke pokonywać :D

 

dobra dobra przekonaliscie mnie :) dwie mi wystarcza

 

napiszcie ile na kolarce mozna jechac przy spokojnej jezdzie jak i ostro pedalujac. Oczywiscie na prostej, i bez tirow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

chcesz zmieniać pedały z górala na szosówke i odwrotnie??? przecież gwint ci sie rozwali w korbie jak bedziesz tak odkręcał i przykręcał co chwile.

 

Kumpel tak robi cały czas i jakoś jest o.k. A co znasz takie przypadki ? Może my friend jest wyjątkiem ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,no twój wybór... :D Co do prędkości...to zależy jaką masz kondychę,jaki jedziesz dystans i jeszcze kilka takich tam...powiem tak-jak jeżdże sam po prostym odcinku na dystansie 30-40km utrzymuje prędkość około 33-34km/h (a muszę jeszcze do tego miejsca gdzie jeżdżę dojechać i wrócić a to jest około 20-30km trochę wolniejszym tempem)...ale nie ma to jak latać w grupie :D Utrzymanie 38-40km/h nie jest problemem,dla tego na treningi na szosie staramy się umawiać z kolegami z klubu,i jeździć razem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Kumpel tak robi cały czas i jakoś jest o.k. A co znasz takie przypadki ? Może my friend jest wyjątkiem ? :D

 

A tak wogóle to masz spd ?? Na czym jeździsz ?

 

chcesz zmieniać pedały z górala na szosówke i odwrotnie??? przecież gwint ci sie rozwali w korbie jak bedziesz tak odkręcał i przykręcał co chwile.

 

W sumie to jakbym miał full kasy to mógłbym mieć dwie pary spd, ale po prostu mnie niestać. Mam jakiś inny wybór ? Chyba że poczekać aż środki finansowe napłyną (czyli pewnie za rok) i dopiero dokupić :D

 

ech, ale dobra spadam. bo po co sie udzielac na forum rowerowym kiedy tylko siedzimy przed kompem zamiast jezdzic na rowerku. a jak widze to pogoda dopisuje :D narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

no mi sie raz zdarzyło ze po odkręceniu pedała gwint w korbie nie był w najlepszym stanie

 

może za mocno przykręciłem???

 

takie rzeczy nalezy robic baaardzo ostroznie :035: i bez pospiechu :)

 

ej a tak wogóle to nadal nie wiem prawie nic :) mieliscie opisac swoje szosowki. I napisac conieco o tej ramie AUTHORA A 3306 (jesli cos o niej wiecie, jezdzicie badz jezdziliscie na niej). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl osprzęt Campagnolo. Możesz kupić kompletną grupę Xenon (899zł) lub Mirage (1050zł). Jakość działania nieporównywalnie lepsza niż niskie grupy Shimano.

 

Mądrze składając możesz się zmieścić w swoich pieniądzach, kupując jakąś niedrogą ramkę z aluminiowym widelcem, np. Accent, być może starczy nawet na porządne koła (np. Campy Vento). Za takie pieniądze stanowczo składałbym sam, firmowe rowery oferują niewiele.

 

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Przemyśl osprzęt Campagnolo. Możesz kupić kompletną grupę Xenon (899zł) lub Mirage (1050zł). Jakość działania nieporównywalnie lepsza niż niskie grupy Shimano.

 

Mądrze składając możesz się zmieścić w swoich pieniądzach, kupując jakąś niedrogą ramkę z aluminiowym widelcem, np. Accent, być może starczy nawet na porządne koła (np. Campy Vento). Za takie pieniądze stanowczo składałbym sam, firmowe rowery oferują niewiele.

 

Pozdrower.

 

Ja tam mam jakiś sentyment do Shimano. Mam jeszcze swój komunijny rower (ma jakieś 9 lat) i ciągle jeżdże na tych starych sisach. Są nieziemsko trwałe ! W swoim nowym mam Deore LX i też jest supes (ale one mają dopiero tydzień ! :D). Dlatego wole Shimano, ale nad Xenon czy Mirage też się zastanowie :) To samo tyczy się Authora. Mój stary rower to właśnie Author, nowy równierz (składak) a co do szosówki to równierz chcę Autorka :) Dzienki za porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ostatni w Ski Teamie Le Monda Reno za 2499zł

najlepsza oferta na rynku;)

część tiagry i troche 105....sam się nad tym zastanawiłem, ale skończyło się osatecznie nad Giantem OCR1 (to jest dopiero za****sta maszynka :D

dodam że Ski Team Poznański

 

W MR był swego czasu test szosówek do 3000zł. Teraz można by je kupić sporo taniej. jak jesteś zainteresowany to daj znać to podeśle skan;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

W MR był swego czasu test szosówek do 3000zł. Teraz można by je kupić sporo taniej. jak jesteś zainteresowany to daj znać to podeśle skan;p

 

CZeść sorry że dopiero teraz odpowiadam ale internet mi się skończył :D . Bardzo bym prosił o ten skan :) Mój email: psychol158@wp.pl

Z góry dzienX

 

A tak wogóle to już za dwa tygodnie będę miał kolarkę :P Ojciec jakąś dostał za darmo (pracuje w Niemczech). Pytałem się co to jest to powiedział mi że Oldtimer. Niewiem czy jest to jakaś firma czy po prostu zabytek :D Zobacze za dwa tygodnie :P No i dodam że od razu zdam relacje co to za sprzęcior :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D

co do skana to troche się zagalopowałem...nie mam dostępu do skanera aktualnie, wiec moge podesłać jedynie fotki :D jeśli nadal jesteś zainteresowany to daj znać

w sumie to ceny które tam sa podane są dość wygórowane, zważywszy że teraz w okresie przecen można coś kupić za 60-70% cen katalogowych :P np. tam rowerki są z przedziału od 2-3kzł, a teraz można by za 3k kupić sprzęt o conajmniej grupę wyższy

ale poczytać zawsze można... :)

 

PS co się stało z subforum szosowym?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

hehe :P

co do skana to troche się zagalopowałem...nie mam dostępu do skanera aktualnie, wiec moge podesłać jedynie fotki :D jeśli nadal jesteś zainteresowany to daj znać

w sumie to ceny które tam sa podane są dość wygórowane, zważywszy że teraz w okresie przecen można coś kupić za 60-70% cen katalogowych :P np. tam rowerki są z przedziału od 2-3kzł, a teraz można by za 3k kupić sprzęt o conajmniej grupę wyższy

ale poczytać zawsze można... :D

 

PS co się stało z subforum szosowym?? :)

 

To ja wolę poczekać na skan :P Jak będziesz miał czas, to podejdź do qmpla, zeskanuj i wyślij mi. Z chęcią poczytam :D Już mi ślinka cieknie :D

 

SAm niewiem co z tym forum szosowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...