Skocz do zawartości

[Rower] GT Zaskar 9R Elite model 2014


topolejestwymagana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ;-)

 

Poprzednio jeździłem rowerem mtb, ale wypadów w góry jak były 5 w tygodniu to teraz max 5 na rok ;-/ , zacząłem myśleć o nowym rowerze który będzie bardziej aktualny do moich potrzeb. Jeszcze kilka tygodni temu myślałem o rowerze krosowym, ale po konsultacjach doszedłem do wniosku że (chyba) 29er to będzie to. Z racji że poprzedni rower był na XT nie chciałbym zejść niżej, z drugiej strony budżet nie jest nieograniczony. Zastanawiałem się nad Ghostem SE2990 - mam wzrostu 185 i krok ok 83 - przymierzałem się do wielkości 52 - rower generalnie fajny ale przy skręcie w stronę po której jest kolano w górze - haczę o nie - kolano mam sporo wyżej niż jest kierownica, większej ramy nie było na sklepie- czyli plan Ghost padł.

Przymierzyłem się też do Scotta Aspect(L) i Scale (L)i ten drugi wydawał się chyba najfajniejszy z przymierzanej trójki, niestety Scott w interesującej mnie wersji jest poza zasięgiem.

Szukając dalej trafiłem na GT Zaskar 9R Elite model 2014 - niestety nie mam opcji przymiarki ;-/  .

 

Moje pytanie jest takie - czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego ? czy to rower z którego będę zadowolony ?

 

dziękuję i pozdrawiam !

 

 

Edytowane przez topolejestwymagana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam serdecznie ;-)

 

Poprzednio jeździłem rowerem mtb, ale wypadów w góry jak były 5 w tygodniu to teraz max 5 na rok ;-/ , zacząłem myśleć o nowym rowerze który będzie bardziej aktualny do moich potrzeb. Jeszcze kilka tygodni temu myślałem o rowerze krosowym, ale po konsultacjach doszedłem do wniosku że (chyba) 29er to będzie to. Z racji że poprzedni rower był na XT nie chciałbym zejść niżej, z drugiej strony budżet nie jest nieograniczony. Zastanawiałem się nad Ghostem SE2990 - mam wzrostu 185 i krok ok 83 - przymierzałem się do wielkości 52 - rower generalnie fajny ale przy skręcie w stronę po której jest kolano w górze - haczę o nie - kolano mam sporo wyżej niż jest kierownica, większej ramy nie było na sklepie- czyli plan Ghost padł.

Przymierzyłem się też do Scotta Aspect(L) i Scale (L)i ten drugi wydawał się chyba najfajniejszy z przymierzanej trójki, niestety Scott w interesującej mnie wersji jest poza zasięgiem.

Szukając dalej trafiłem na GT Zaskar 9R Elite model 2014 - niestety nie mam opcji przymiarki ;-/  .

 

Moje pytanie jest takie - czy w podobnej cenie znajdę coś lepszego ? czy to rower z którego będę zadowolony ?

 

dziękuję i pozdrawiam !

 

Jeśli chcesz kupić rower z praktycznie niezniszczalną ramą i super wyglądem- to jest to rower jak najbardziej godny polecenia. Wiadomo, resztę i tak prędzej czy później wymienisz. Mnie osobiście (moja subiektywna opinia) GT bardzo odpowiada a Zaskar to legenda. ew przyjrzyj się jeszcze Specialized Crave PRO (w podobnej cenie)- a rama też ok. Oczywiście wszystko zależy na czym Ci bardziej zależy- na ramie czy na osprzęcie :icon_wink: Oczywiście jest wiele rowerów tańszych z podobnymi bebechami- ale to co koledzy ,,wyjadacze" z forum zawsze podkreślali- rama do ,,dusza" dlatego (wykładając było nie było sporą gotówkę) musi Ci ona idealnie przypasować do Twoich preferencji- dlatego tak ważna jest przymiarka. pozdrawiam

 

Edytowane przez Robin7609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem jak testowałeś tego Ghosta ale ja mam ok 182cm/84 i posiadam  model SE2930 w rozm 48 i nie zdarzyło mi się żebym gdzieś kolanem uderzał. :icon_cool:

 

Hej

zgadza się że nic nie uderza/przeszkadza - przy jeździe na wprost i przy powiedzmy przeciętnym skręcaniu, natomiast jeżeli potrzebuję mocniej skręcić kierownicą w stronę po której jest kolano w górze - czuję się i wygląda to tak jakbym pożyczył rower od młodszego brata.

 

Testowałem to za dużo powiedziane - przymiarka i mała przejażdżka pod sklepem - zjechałem/wjechałem po kilku schodach, zakręciłem kilka ósemek ot całe testowanie.Natomiast to co mi przeszkadza jest na tyle widoczne i zrozumiałe (przynajmniej na żywo) że sprzedawca nie protestował i nie wciskał mi że się przyzwyczaję lub że tak ma być ;-) - tylko zaproponował większą ramę (którą może ściągnie) albo rower z inną geometrią(lecz w owym sklepie nie ma innych interesujących mnie marek)

 

 

ps wspomniałem wcześniej o przymiarkach do  Scotta Aspect(L) i Scale (L) - te same wielkości ram ! natomiast moje odczucie było takie że Scale wydawał się zwrotny,szybki i wygodny ;-)  - choć sam nie jestem na 100% pewny bo to jednak tylko pierwsze odczucia/wrażenia po 15minutowej przejażdżce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, udało mi się przymierzyć do Zaskara i w zasadzie jestem zdecydowany - mam pytanie - czy należało by coś zmienić w osprzęcie na samym początku ? - w sklepie jest możliwość zmodyfikowania sprzętu- więc proszę o pomoc doświadczonych/znających się na rzeczy, chciałbym od razu wymienić powiedzmy słabe/słabsze punkty tego roweru.

 

dzięki i pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derwisz

 

Nie wiem jak dobre źródła znalazłem, ale internety mówią, że ta w GT waży 360 g, a odpowiadająca jej zębatkami Deore XT (model M771 bodajże) 336. Więc można zaoszczędzić jakieś śmieszne gramy na tym elemencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy czy chcesz się na nim ścigać ( brać udział w maratonach itp) czy tylko poszaleć dla swojego lepszego samopoczucia.Ješli to drugie to na Twoim miejscu nic bym nie wymieniał bo to całkiem przyzwoity osprzęt a jak już zajeździsz to wtedy sobie zamienisz na lepsze :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derwisz

 

Nie wiem jak dobre źródła znalazłem, ale internety mówią, że ta w GT waży 360 g, a odpowiadająca jej zębatkami Deore XT (model M771 bodajże) 336. Więc można zaoszczędzić jakieś śmieszne gramy na tym elemencie.

 

http://www.rowerowawaga.pl/images/foto/qw12tb_img_0582.jpg

 

Moja miała kilka gramów więcej, więc wiem co mówię.

 

Faktem jest, że najbardziej odczułbyś chyba manetki. Niemniej jeśli można urwać 120g na kasecie, wymieniając już w sklepie, to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie przypuszczałem że pojawi się wątek tak niszowego roweru jak GT Zaskar 9R elite, którego to jestem szczęśliwym posiadaczem od stycznia tego roku. Rower u mnie przejechał już 2 maratony i 1 zawody XC w tym sezonie a ogólnie ok 2000 tys km. Mój model jest z 2013 ale praktycznie się nie różni od 2014. Po ostatnim maratonie CK Przemyśl zostałem zmuszony do wymiany kół ponieważ zaliczyłem konkretnego dropa i jedną nielichą glebę. Po wymianie kół na ZTR Crest z piastami Novateca 711/712 oraz wymiany kasety i łańcucha na SLX rower jest lżejszy o 1115 g czyli na samych kołach 1kg, teraz waży 11 kg 115 g.

Ale o czym chciałem wspomnieć: otóż mam 178 cm wzrostu a wyboru w rozmiarach ram nie miałem i kupiłem taką jaka była 50 cm i okazała się idealna.

Odnośnie walenia kolanami w ramę to jest taka historia że wszyscy jeżdżący na 26-kach którzy mają poniżej 165 cm wzrostu walą kolanami w ramę i ci którzy jeżdżą na 29-kach i mają do 180 cm wzrostu też będą walić kolanami w ramę - jest to uzależnione od tego na jakiej wysokości od podłoża znajduje się rura pozioma ramy a konkretnie jej początek licząc od główki. Przypadłość ta dotyczy jedynie ludzi którzy jeżdżą nieco ostrzej w turystyce to kompletnie jest niezauważalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...