Skocz do zawartości

[BR-M395] Odwrotnie


indiheys3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post, pisze poniewaz ostatnio kupiłem rower i manetki hamulcowe były po odwrotnej stronie bo jestem w UK, poszedłem na łatwizne i zamieniłem je, są teraz tylni po prawej i przedni po lewej ale są odwrotnie manetki.

Zastanawia mnie czy tak mogą być bo to moje pierwsze hydrauliki, jak na razie normalnie działają, rower mam dopiero niecałe dwa tygodnie, dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś kupowałem rower w UK z ich hamulcami, odkręciłem przewody przy klamkach,zamieniłem je i zakręciłem.Wydaje mi się że to lepszy sposób niż odwrócenie manetek do góry nogami. No chyba że w w/w hamulcach nie możesz zamienić przewodów. ;)

Edytowane przez dzemi15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklach prawa dźwignia hamulcowa obsługuje przedni hamulec, lewa tył. W praktyce po kilkunastu latach jazdy rowerem nie odczuwam żadnych trudności w obsłudze hamulców skutera ani też rowerowych po przesiadce na rower. 

Poniekąd logiczne jest by przód był obsługiwany prawą dłonią - przód jest ważniejszym hamulcem a osoby praworęczne mają bardziej operatywną prawą dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem hamulce dlatego bo zawsze od dzieciaka miałem tylni po prawej, mój kolega ponad miecha temu, też kupił sobie rower i pewnego dnia zjezdzał z górki w parku, jakiś rowerzysta nie zjechał na bok, kolega na szybko wcisnął hamulec i poszło na małysza. Nic nie połamał ale mocno zdarte ramie, plecy i ogólne potłuczenia.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W motocyklach prawa dźwignia hamulcowa obsługuje przedni hamulec, lewa tył. W praktyce po kilkunastu latach jazdy rowerem nie odczuwam żadnych trudności w obsłudze hamulców skutera ani też rowerowych po przesiadce na rower. 

Poniekąd logiczne jest by przód był obsługiwany prawą dłonią - przód jest ważniejszym hamulcem a osoby praworęczne mają bardziej operatywną prawą dłoń.

 

Tak, ja podobnie zasiadając na jednośladzie silnikowym, jednakże zasiadłem kiedyś na rowerze z wyspiarskim porządkiem ... i nie było to ciekawe doznanie. Jeżli ci to nie rpzeszkadza to nie ruszaj, ale każdy kto zasiądzie podczas jazdy może sie zdziwić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...