Skocz do zawartości

[numeracja butow]Shimano


renko

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupic buty i pedaly zatrzaskowe. Rozejrzalem sie po sklepach stacjonarnych i widze, ze ceny sa duzo wieksze niz w necie, a wybor modeli znacznie mniejszy. I tu pojawia sie moje pytanie:

czy numery Shimano w roznych modelach sobie odpowiadaja? tzn. jesli przymierze w sklepie jeden model, to inny w tym samym rozmiarze bedzie dobry na moja stope?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, to naprawdę nie boli :)

Jemu chodzi o to czy jeżeli przymierzy jeden model SH to czy wyższy będzie miał taki sam rozmiar.

Odpowiedź brzmi tak. Pewnie różnice są między modelami SH-MT20 a np SHM121, bo jedne są turystyczne a drugie sportowe (but jest ciaśniejszy i lepiej trzyma nogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie różnice są między modelami SH-MT20 a np SHM121, bo jedne są turystyczne a drugie sportowe (but jest ciaśniejszy i lepiej trzyma nogę).

 

O to wlasnie mi chodzilo. Czyli przymierzajac sportowy model nie bedzie roznic z innym, sportowym.

 

Jak napisal Schwefel: mam zamiar przymierzyc, ale inne zapewne:)

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shimano ma zanizona numerację obuwia

Niebałdzo... Noszę rozmiar "normalnych" butów 44, a 2 pary butów Shimano jakie mam są rozmiaru 45... Mój kolega z teamu także jeździ w rozmiarze 44 (przy normalnym rozmiarze 43). Więc raczej zawyżają numerację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie mi chodzilo. Czyli przymierzajac sportowy model nie bedzie roznic z innym, sportowym.

 

Jak napisal Schwefel: mam zamiar przymierzyc, ale inne zapewne:)

Dzieki za pomoc.

Witam,

 

swego czasu miałem ten sam problem...poszedłem do sklepu celem porównania turystycznych SH ze sportowymi...i okazało się, że model mt40 ma identyczną wkładkę jak mt120 (w tym samym rozmiarze)! więc pewnie, poza trochę innym krojem wierzchniej strony buta, powinny być podobne!

 

a co do zaniżania numeracji, to po raz kolejny napiszę, że wg. mnie numeracja jest ok! przynajmniej ta większa...noszę 48 i w SH 48mkę się mieściłem nawet dość dobrze...natomiast w scott'a 48 ledwo nogę wsadziłem,a w specach 48 jest lekko za duża...jestem za tym, żeby butów nie kupować wirtualnie...no chyba, że po przymierzeniu ich in real! :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...