Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja... kupiłem sobie EX CHAIN WASCHER przelałem do butelki PET 1,5l, włożyłem do środka łańcuch, wytrząsłem porządnie, a że piana nie chciała opaść to odstawiłem... na trochę dłużej niż sugeruje na etykiecie producent... o jakiś tydzień (po drodze były święta)...

DON'T TRY THIS AT HOME!!! Butelka wraz z łańcuchem w środku i brudną mazią EKSPLODOWAŁA mi na balkonie robiąc huk jak z małej armaty i zabryzgując balkon w/w szlamem.

Zadzwoniłem do producenta spytać co oni tam leją, że tak reaguje i czy to aby bezpieczne dla zdrowia - a nie uzyskawszy odpowiedzi (bo odpowiedzi a'la "można wodą zmywać" nie traktuję poważnie) ubrałem grube gumowe rękawice i zabrałem się do 3-godzinnego sprzątania balkonu łącznie z szorowaniem posadzki i okien - ślady były na wysokości ponad metra...

Przestrzegam zatem, że produkt pozostawiony na słońcu (moja butelka stała w cieniu!) może naładować się jeszcze szybciej i generalnie chyba to bezpieczne nie jest... lepiej dołożyć 18 pln do nowego łańcucha (btw. swój musiałem wyrzucić - EX CHAIN WASCHER reaguje nie tylko z brudem...)

Odradzam więc zakup w/w produktu - gdyby przestrzegali na etykietce, że "jak zostawisz na dłużej niż 3 doby to produkt przypomni o sobie sam, robiąc głośne BAAAM!!" to pewnie bym szybciej wydobył łańcuch z butelki - ale pracownik Expand'a był zdziwiony i stwierdził, że widocznie musiało stać na słońcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma karty tego produktu (zarejestrowałem się na tej stronie producenta aby sprawdzić czy produkt nie jest szkodliwy) - więc pozostaje mieć nadzieję, że wdychająch to nie zaszkodziłem sobie bardziej niż robiąc cały ten syf na balkonie.

Pan z firmy EXPAND stwierdził, że jeśli użyłem pomarańczowego to "jego skład był zmieniany żeby nie reagował tak bardzo" - więc różowego chain waschera należy chyba unikać jak ognia...

Co ciekawe - pracownik spytał czy może do mnie za parę dni zadzwonić... powiedziałem, że OK, a teraz się zastanawiam PO CO - czyżby sprawdzić czy nie było jakichś skutków ubocznych? :sick:
Dziwna sprawa, zapach tego metalicznego szlamu unosił się całe popołudnie w mieszkaniu - mam nadzieję, że nie jest to szkodliwe dla zdrowia bardziej niż wdychanie przypadkiem kilku "wdechów" oparów ze starej poczciwej benzyny ekstrakcyjnej, do której zamierzam powrócić po krótki i wybuchowym romansie z Expandem (explode'em  :laugh:  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą przechodzić żadnych testów. Karta charakterystyki powinna być dostępna na każdą prośbę klienta czy jakieś instytucji. Z chęcią zobaczę informacje zawarte w karcie charakterystyki produktu. Z ciekawości poczytam ponieważ pracuję w firmie, która zajmuje się produkcją preparatów do mycia samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...