Skocz do zawartości

[Amortyzator] sr suntour m2025- szywny amor!


fakir125

Rekomendowane odpowiedzi

witam,


posiadam w swoim rowerze przednie amortyzatory sr suntour m2025 ktore sa mega sztywne, waze 70kg i ledwo co sie uginaja...


pytanie: czy da rade w jakims nie duzym koszcie je uratowac?


 


a z drugiej strony chcialbym sie was doradzic jakie przednie amortyzatory sa "dobre" posiadam 200zl wiec nie duzo i w tym tez budzecie bede poszukiwac roznych okazji z doradzonych przez was amortyzatorow:P. z gory dzieki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, a powiesz mi moze czym sie rozni xcr od xcr lo, xcr rl, i inne tego typu?:P

druga sprawa, nie oplaca mi sie bardziej wziac czegos z wyzszej polki a uzywanego w tej lub nizszej cenie? :P

a, i zapewne jak bede przegladac oferty to patrzec na to do jakiego kola ( " ) jest zrobiony dany amortyzator tak?:P

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno, na tym swoim mam oznaczenia z ktorych nie wiem co moge wyczytac ^^ otoz sa 2 liczby, jedna to 63MM a druga to 25.4mm i czy przy zakupie nowego amortyzatora ktory ma oznaczenia 100MM oraz 25.5mm bedzie jakas roznica? i jeszcze jedno co oznacza "blokada" np amortyzator z blokada. z gory dzieki za odpowiedzi i sorki za mozliwe zazenowanie ale jestem w tym zielony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada amortyzatora oznacza to, że po jej włączeniu amortyzator nie ugina się czyli nie amortyzuje nierówności (przydatne gdy jedziesz po równej drodze czy podjeżdżasz pod górkę  , gdyż nie tracisz energi na "bujanie" rowerem) 63mm oznacza skok amortyzatora czyli ile mm potrafi się ugiąć, a 24,5 jest to grubość goleni czyli tych rur. Ja swojego suntoura takiego jak twoj wymieniłem na 120mm (skok) 32mm grubość goleni i jest dobrze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, mam pytanie odnosnie tych amortyzatorow xcr otoz czy przy zakupie nowych amortyzatorow uwzgledniajac to czy bedzie pasowac pod moj rower mam patrzec na cale kola oraz na to czy pasuje pod hamulce czy cos jeszcze?

a i moze orientuje sie ktos czy bedzie pasowac ten gdy przedtem mialem tego suntoura ?:

http://allegro.pl/amor-xcr-lo-olej-sprezyna-bialy-najnowsza-seria-i4157678343.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś innego ... jeździj na tym co masz albo załóż sztywny widelec ... a resztę kasy odkałdaj na nowy rower lub zestaw rama + amortyzator.

 

"Najlepsze" co produkują na 1` to  Suntour XCM ... przechodziłem ten etap z kiepskiego na XCM`a.

Zdecydowanie nie polecam, finalnie skończyło się na wymianie ramy ...

  

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...