Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne]problem z BR-395 dziwne trzaskanie


MatiSpeed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od kliku dni mam problem z moimi hamulcami w przednim kole jest zacisk br-395 po wymianie klocków w serwisie zaczęło się tak dziać nigdy wcześniej nie miałem takich objawów, mam filmik bo trudno to opisać, sam filmik nagrywałem też nie jest idealny, ale jak byłem w serwisie to powiedzieli mi jak zwykle że tak ma być i klocki muszą się ułożyć a 250km dalej nadal to samo jest i nie zamierza się poprawić, kolejna ściema ze strony serwisu.

Kupiłem klucz do centerlocka, tarcza jest dobrze dokręcona piasta bez luzu, zacisk dobrze skręcony, ale nie rozbierałem jeszcze tego bo nie wiem czy podołam...

 

A druga rzecz to to dziwne stukanie które doprowadza mnie do szału czasami, przy hamowaniu, widziałem na foru że ten typ tak ma podobno...

 

Tutaj macie hamowanie, posłuchajcie co się dzieje jak ktoś jedzie obok to zawału dostaje jak zaczynam hamować xd

https://www.dropbox.com/s/5l5bxvalraysxnu/2014-04-19%2012.54.14.mp4

 

A tu to stukanie:

https://www.dropbox.com/s/bx2y0aadyqdqdgw/2014-04-19%2012.54.47.mp4

podczas jazdy jak naciskam klamke taki strzał jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzaskanie to tak myślałem, ale klocki są nowe żywiczne, w serwisie nie wiem może oleju dostały przy odpowietrzaniu, tarcz staram się nie czyścić bo nie mam odtłuszczacza, a benzyną ekstrakcyjną czytałem żeby tez ich nie traktować... Mogę jeszcze coś zrobić żeby to się poprawiło ? Bo hamulce siłę mają jest ok, klamki twarde, ale no to przeskakiwanie to jeździć się nie da ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza była myta płynem do naczyń, ale klocki jak wyjmę to nie będę musiał tego odpowietrzać nie rozbierałem nigdy tego zacisku.. ? Resztę wiem jak zrobić tylko czy nie będzie trzeba odpowietrzać.?

 

Odrazu w temacie zapytam, czy warto zmieniać zacisk, z klamką z przodu na br-m675 lub br-m615. Dodam, że ogólnie po płaskim jeżdżę, ale w weekendy w lesie lubię pojeździć czasem a te są za słabe jak przyjdzie co do czego..

  Edytowane przez MatiSpeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz wyjmować klocki bez obaw. Wystarczy wyjąć zawleczkę i wyjąć klocki. Na pewno opłaca sie wymienić hamulec na 615 czy 675 pytanie czy chcesz tyle płacić za hamulec. SLX na pewno bezawaryjnie będzie pracował długi czas i w lecie i w zimie. Deore w sumie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z żywicznymi to jest tak że można je wypiekać ale trzeba znać temp graniczną. Oleje zaczynają sie fajczyć w ok 240stopniach, trzeb poczytać dokładnie. Ludzie ponoć piszą ze w 300 jest jeszcze ok wiec dać np 260 stopni na piekarnik jak kto ma z regulacją temp i powinno sie udać. Ale nic nie gwarantuje.

 

Ja metaliki wrzucam na palnik i ide coś porobić wracam jak są czerwone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wypiekę wypiekę, ale znów dopadł mnie deszcz i musiałem wracać tak, wszystko zalane, piszczy nie hamuje i w ogóle wszystko razem, dopóki nie przestanie padać i tak nic nie zrobię bo wyjadę wody dostanie i znów będzie to samo, jutro się za to wezmę...

Edytowane przez MatiSpeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem rower celowo do serwisu, żeby wymienili te klocki, co jest czynnością banalną, a nie wiem co zrobili, że nowe klocki tak hamują, a najlepsze, że dla nich te klocki się układaja i tak ma być... Jak jutro to wypiekanie nic nie da, ani odtłuszczacz to poddaje się i kupuje nowe klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić po prostu :) Ja odtłuszczaczem zrobiłem, ale nie wiem jak będzie z uszczelkami. Mam nadzieję, że nic im nie zrobiłem  :teehee: Doczytaj w necie jak ta chemia działa na gumę. Jeśli będzie problem to weź szmatkę napsikaną odtłuszczaczem i ostrożnie powycieraj. Ja po chamsku napsikałem do zacisku i wytarłem.

 

Edytowane przez qrczakzul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

od kliku dni mam problem z moimi hamulcami w przednim kole jest zacisk br-395 po wymianie klocków w serwisie zaczęło się tak dziać nigdy wcześniej nie miałem takich objawów, mam filmik bo trudno to opisać, sam filmik nagrywałem też nie jest idealny, ale jak byłem w serwisie to powiedzieli mi jak zwykle że tak ma być i klocki muszą się ułożyć a 250km dalej nadal to samo jest i nie zamierza się poprawić, kolejna ściema ze strony serwisu.

Kupiłem klucz do centerlocka, tarcza jest dobrze dokręcona piasta bez luzu, zacisk dobrze skręcony, ale nie rozbierałem jeszcze tego bo nie wiem czy podołam...

 

A druga rzecz to to dziwne stukanie które doprowadza mnie do szału czasami, przy hamowaniu, widziałem na foru że ten typ tak ma podobno...

 

Tutaj macie hamowanie, posłuchajcie co się dzieje jak ktoś jedzie obok to zawału dostaje jak zaczynam hamować xd

https://www.dropbox.com/s/5l5bxvalraysxnu/2014-04-19%2012.54.14.mp4

 

A tu to stukanie:

https://www.dropbox.com/s/bx2y0aadyqdqdgw/2014-04-19%2012.54.47.mp4

podczas jazdy jak naciskam klamke taki strzał jest.

 

Mam to samo w nowym, te stuki to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...