Skocz do zawartości

[pedały] Time Atac - jak się dobrac do srodka?


andwoy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tylko jeden problem. Patrzac od strony zewnetrznej zaslepka posiadaja szesc malych otworow na obwodzie. Ruszyc tego sie nie da, probowalem nawet przy uzyciu dosc duzej sily podwazyc to to. Efekt jest taki, ze zostalo tylko wglebienie na korpusie pedala od srubokretu.. Mozliwe, ze ta 'zaslepka' z otworami to po prostu nic innego jak rzecz umozliwiajaca dostanie sie do wnetrza przy pomocy odpowiedniego klucza. Innego pomyslu nie mam jak na razie :)

A kto jest importerem/dystrybutorem Time'a na Polske? Skrobnął bym maila. Moze odpiszą jakos sensownie.

Aha, i nie chodzi mi o luz na blokach, tylko na osi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś chciałem dobrać się do swoich Timów i pierwsza myśl jaka wpadła mi do głowy to to, żeby odkręcić tą zaślepke. Zadanie okazalo się banalnie proste. Wystarczy użyć czegoś co można włożyć w jeden z tych otworków i wykonywać ruchy obrotowe. Po odkręceniu okazało się że nie ma konieczności dalszego serwisu pedała, a w środku jest sprężynka, która odpowiada za luzy boczne. Dokręciłem do końca zaślepke i po luzach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Hmmm... ja też nie mogę pozbyć się tej zaślepki... ma ktoś jakiś sprawdzony patent?

 

Edytować już nie mogę, ale dopiszę, że istnieje całkiem skuteczny sposób :) dwie szprychy (2mm) i albo odciąć gwinty albo na siłe je wkręcić, tak czy inaczej osadzić dwie szprychy w dziurkach naprzeciw, złapać kombinerkami i odkręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę zaślepkę warto sobie zabezpieczyć przed wykręcaniem jakimś butaprenem czy lakierem, bo jak trzeba, to ciężko odkręcić, a jak nie trzeba, to lubią same wypadać ^_^ I później jest problem, bo trzeba dorabiać u tokarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...