Skocz do zawartości

[Hamulce]Jakie wybrać ?.


Aziraal

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wybrać nowe hamulce do roweru ale nie wiem jakie kupić, znalazłem dwie oferty i zastanawiam się które wybrać.Potrzebuje porady które kupić by potem nie narzekać na nie.

http://allegro.pl/hamulce-alu-z-linkami-i-pancerzem-2-kolory-ha11-i4136660658.html
http://allegro.pl/hamulce-v-brake-de-one-br-de003-przod-tyl-i4134996084.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie, ciężko jest założyć nowe hamulce wraz z nowymi linkami/pancerzami ? bo nie mogłem dać rady ze starymi wziętymi ze strychu ^^.

 

P.S - Ten drucik(sprężyna?)który idzie od miejsca w którym się zakręca śrube mocującą do roweru ma latać ot tak sobie ? czy ma być napięty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym nie mogłeś dać rady?

 

Wymiana hamulców i pancerzy/linek to czynność o niewielkim stopniu trudności, wymaga to niewielkiej ilości narzędzi (imbus 5 mm ewentualnie 4 mm do śruby mocującej dźwignie hamulcowe na kierownicy), coś do cięcia drutu/pancerzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ten drucik(sprężyna?)który idzie od miejsca w którym się zakręca śrube mocującą do roweru ma latać ot tak sobie ?

Tak ten drucik to sprężyna, ma być założone za ten bolec wystający z ramienia. Póki hamulec jest nie zakręcony, sprężyna prawdopodobnie lata luźno i tak ma być. Napina sie dopiero po zamontowaniu na pivotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No jakieś nożyce do blachy, gilotyna i tym podobne narzędzia. Pancerz nie może być za krótki bo ... bo lipa zablokuje np ruch kierownicy. Za długi może być ale wprowadzi niepotrzebnie opór w układ. Odcinki od kierownicy do ramy mają być takie by przy maksymalnym skręcie nie zabrakło pancerza ani nie było do za dużo ... ma być w sam raz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...