Skocz do zawartości

[ V-brakee ] Lazaro Integral - piszczące hamulce


yeah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj przyszedł do mnie nowiusieńki Lazaro, do przykręcenia było przednie koło, siodełko, kierownica i pedały. Hamulce i cała reszta wstępnie wyregulowane (nic tam nie grzebałam jeszcze). Zrobiłam sobie wczoraj krótką przejażdżkę na próbę, przerzutki jak dla mnie są ok, hamulce hamują mocno ale strasznie przy tym piszczą. Czy to normalne, że hamulce przy nowym rowerze hałasują podczas hamowania? Może to kwestia dotarcia? Piszczy zarówno przednie jak i tylne koło. Powinnam coś z tym zrobić czy po prostu jeździć i czekać aż przestaną? :P

 

 

 

PS: temat nie zmienia się przy edycji posta, a troszkę mi się tam źle napisało :P

Edytowane przez yeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to kwestia dotarcia, ale ile razy nie zakładałem nowych klocków to żadne nie piszczały od początku.

Piszczenie to wynik źle ustawionych klocków względem obręczy. Klocek od strony przodu roweru powinien być minimalnie bliżej obręczy niż od tyłu - tak, żeby obręcz przy hamowaniu "klinowała" się między nimi.

Możesz spróbować sama to poprawić, ewentualnie każdy normalny serwis weźmie za to grosze, a gwarancji nie naruszysz :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz posmarować klocki olejem roślinnym - gwarantuję, że przestaną piszczeć :D (Hamować oczywiście też :P)

 

Biorąc pod uwagę, że piszczą też np. w nowym Krossie Trans Siberian żony czy Krossie (chyba Level A2) koleżanki, a pewnie też wielu innych, dochodzę do wniosku, że ten pisk w tańszych rowerach ma zastąpić dzwonek do czasu, aż spłukany po zakupie rowerzysta na niego nie nazbiera  :icon_mrgreen:

 

A tak bardziej serio:

Sporo osób skarżyło się na te piski, ja też je miałem. Przeszły same po ok 100-120 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I uważaj by nie przesadzić bo klocek nie będzie hamował całą swoją powierzchnią i nie równo się ścierał.Co do piszczenia to klocki lub obręcze podczas montażu mogły zostać lekko zatłuszczone.Można poczekać aż się to dotrze ale ja zawsze na takie coś stosuje wódkę lub inny podręczny odtłuszczacz :icon_cool: Przecieram obręcze i klocki.Po takim zabiegu hamulce żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...