Skocz do zawartości

[HDC300] - pytanie i porada


Gość krzysiekx84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiekx84

Dodatkowo doszedł mi inny problem jak już piszczenie przeszło po wymianie klocków i odpowietrzeniu z nowym płynem z tej okolicy po naciskaniu klamki ulatuje mi płyn. Czy to jakiś nadmiar czy coś się popsuło? :)034b3619d999f524med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

 

 

Tak da się . Jeżeli przy odpowietrzaniu dopychałeś na siłę więcej płynu w układ lub odpowietrzyłeś na wysuniętych tłoczkach a potem na siłę je rozepchałeś .
I jak to teraz naprawić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

 

 

1. Jeżeli znajdziesz samą membrane w co wątpię to ją wymienić. 2. Jeżeli dorwiesz inną klamkę to wymienić samą klamke . 3. Jeżeli pkt 1 nie wyjdzie to wymienić cały hamulec .
A jakoś zakleić ten otwór?? w jakim celu on tam w ogóle został stworzony??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

 

 

Zaklejenie otworu nic nie da .
A jednak nie było potrzeby klejenia, akurat w tych hamulcach po zdjęciu pokrywy po całości jest uszczelka gumowa. Przeczyściłem, ułożyłem, skręciłem i... pięknie, nic nie wycieka :)

 

 

Jakie klocki są oryginalnie zamontowane w tym modelu hamulca? organiczne? chciałbym poprawić pracę przedniego bo jest lipa przy mojej wadze.
Oryginalne to żywiczne, ja zmieniłem na metaliczne A2Z i z przodu bardzo ładnie łapie, widać różnice, tylko tył mi się jeszcze nie dopracował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tektro Draco. Wymieniłem z klocki hamulcowe z oryginalnych na półmetaliki A2Z. Nie było rewelacji.A pisk był taki, że raz mnie kobieta opierniczyła, że ją straszę :D Teraz zmieniłem na żywiczne BBB i jest kurde dużo lepiej. Tarcza była w każdym przypadku odtłuszczana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84
pytam bo mam takie i zastanawiam sie ile kosztują i czy mi sie opłaca sprzedawać?

Ja swoje będę sprzedawał po powrocie z poligonu i zamienię na deore BR-m615 lub coś lepszego w zależności kto jak mi doradzą osoby z forum, ale do tego jeszcze troche. A jak chcesz wystawić na allegro to najlepiej w licytacji każdy na tyle na ile będzie uważał że są warte to tyle zalicytuje. Albo napisz w odpowiednim dziale i poproś o wycenę.

Edytowane przez krzysiekx84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chcę wymienić tarczę z 160 na 180 w HDC-300 czy  ACCENT FREEZER będzie lepsza czy Avid HS1

 

Ja zmieniłem właśnie fabryczne Tektro na HS1 i znacznie lepiej działa hamulec, tzn: jest sztywniejsza, cichsza i odnoszę wrażenie, ze ogólnie lepiej hamuje.  Na razie bez zmiany fabrycznych klocków Tektro.

Zrobiłem identycznie przy poprzednim rowerze GT i odczucia identyczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji,ze jestem nowy na forum to witam wszystkich w tym watku. chcialbym dorzucic kilka slow o tych hamplach. u mnie w haibike'u docieraly sie dosyc dlugo (80km) po miescie. na przedni zastosowalem czyszczenie tarczy i klockow alkoholem izopropylowym oraz przetarcie klockow na sciernicy diamentowej o malej gradacji. pozniej znow sie troche docieraly. aktualnie przy mocniejszym zacisnieciu stawiaja rower na kole. moze nie jednym palcem ale w gruncie rzeczy nie wiem czy tego wlasnie potrzebuje i chce :P takze troche cierpliwosci. mysle, ze hamulce nie sa zle zwlaszcza porownujac do innych, drozszych ( gdzie ludzie tez maja problemy ze sila hamowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jakiś tam wynalazek tylko przyzwoite budżetowe heble. A pasują klocki od Tektro Auriga, Draco, Aquila, Shimano Deore m515 itp, np:

http://www.24bike.pl/sklep/rowerowe-klocki-metaliczne/85-shimano-deore-tektro-draco-auriga-klocki-clarks-vrx811.html

i wielu innych firm.

 

Edytowane przez ugupu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja nie . Ale jeździłem na obu po serwisie - znaczy serwisowałem rower z tymi hamulcami i byłem na jeździe testowej .

 

HDC300 ma mniej mocy od deore/slx ale za to twardszą klamkę . Jeśli masz wybór Deore/SLX vs HDC300 to zdecydowanie shimano mimo iż sympatykiem tej marki nie jestem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...