Skocz do zawartości

[rower] Canyon Nerve AL (27.5)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy fulle nadają się do jazdy po woj.Lubuskim ?

 

He he, a co to za pytanie :) Fulle nadają się do jazdy wszędzie, no może poza autostradami, chociaż?

 

Wy w Lubuskiem macie sporo lasów, górek, więc taki full jak najbardziej się sprawdzi.

 

Ja dopiero w tym roku przesiadłem się  z HT na Fulla i powiem Tobie, że w mieście wolałem jeździć HT, natomiast bezdroża, lasy i inne wertepy to na fullu jest o niebo lepiej :)

Mieszkam w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jeżdżę amatorsko. Tak czytam i dowiaduje się. W przyszłym sezonie będę chciał kupić własnie górski do jazdy w ciężkich warunkach. I nie wiem na co się nastawić czy sztywny czy full. No unas mamy dużo lasów, chyba najwięcej w Polsce.w tym sezonie powoli wchodzę w "tą" jazdę.

A pytam bo czytałem,że full to tylko w gory się nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A pytam bo czytałem,że full to tylko w gory się nadają.

 

W góry jak najbardziej, ale te ze skokiem zawieszenia 140 +.  Do "zwykłego" lasu wystarczy 120 a nawet 100 mm.

To wszystko zależy jak i gdzie zamierzasz wykorzystywać ten rower, także musisz się bardziej zaznajomić z tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ht jest fajny i szbszy bo nie ma strat energii, jest tańszy i prostrzy w serwisie, ful wygodniejszy nie trzeba tak często podnosic tyłka z siodełka. Najlepsze są miny ludzi jak na pełnej prędkości zjeżdzam z 20 cm krawężnika jak po prostej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Hej, ja od paru tygodni jeżdżę Spectralem AL. Czekałem na rower jakieś 2 tygodnie. Gdybym jednak brał na częściach Rock Shox'a wysyłkę dopiero miałbym w okolicach lipca. :/

 

Jeśli są chętni do pogadania na temat Canyonów czy przymiarkę do M w Krk – polecam się. :)

Jaki masz wzrost na tą eMkę? Jak ogólnie wrażenia z użytkowania roweru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki masz wzrost na tą eMkę? Jak ogólnie wrażenia z użytkowania roweru?
177cm, wewnętrzna długość nogi 86cm. Ogólne wrażenia wspaniałe! Po przesiadce z hardtaila Giant XtC 3. Zdecydowanie lepiej się podjeżdża, sprzyja też składaniu się na ostrzejszych ściankach podczas zjazdów. Geometria jednak mocno odstaje od typowego współczesnego enduro – wciąż bardziej neutralne kąty (67/74,5), dłuższy mostek (60mm), kiera "tylko" 740mm... Co prawda dzięki temu (i sztycy Reverb) z roweru można nie zsiadać podczas całej 60km wycieczki, ale na czasówkach OSów trzeba bardziej uważać. ;)

Podsumowując jestem bardzo zadowolony, ale już po 200km jazdy tym rowerem nabrałem ochotę na więcej, czyt. Strive. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spectral AL w wersji EX będzie bardziej nastawiony na zjazd. Większy skok widelca trochę podnosi główkę i łagodzi kąt.

 

Swojego Spectrala AL 6.0 z 2014 zmodyfikowałem poprzez zmianę kiery na 780, modyfikację napędu do 1x10 i najważniejsze wyjęcie redukcji z pod sprężyny negatywnej. Zwiększyłem tym skok do 150 mm, wysokość widelca jest taka sama jaki RS Pike 150 mm. 

 

Mam podobne wymiary i również M-kę. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do różnic Nerwusa w wersjach 7 i 8. Czy różni się tylko kołami i amortyzacją (ta zamiana nic mi nie mówi)? Czy to są AŻ takie zmiany? Bo waga praktycznie ta sama. Gdzie jest to 1300 zł?

bez_tytu_u.png
 
I tak dorzucał bym sztyce regulowaną jakąś lepsiejszą. Więc ta kwota miała by znaczenie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między 7.0 i 8.0 są wbrew pozorom bardzo duże. 

Amortyzacja: czym różni się Evolution od Performance z Fit  to sporo pisania. W skrócie pracuje dużo lepiej :)

Napęd: pełne XT w wersji 8.0

Hamulce i koła są naprawdę sporo lepsze. 

 

Sztycę można dorzucić w cenie 800 zł Reverba Stealth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice między 7.0 i 8.0 są wbrew pozorom bardzo duże. 

Chyba tło ciemne i natłok tych rowerów przyciemnił mi wizję. Dzięki.

Masz może gdzieś link porównania pracy amortyzacji w necie? Bo RS i inne firmy jakoś potrafię rozróżnić tam jakoś łatwiej się połapać. FOX dla mnie nadal zagadka.

 

EDIT Dobra wszystko wiem - kolega z pracy wyjaśnił co i jak. Gdzie ja znajdę 7k? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam dylemat - Nerve 7.0, 8.0, 9.0.

Ostatecznie padło na 8.0, bo jest najbardziej opłacalny z tych trzech.

 

8.0 jest tylko 1000 z groszem droższy od 7.0 a osprzęt ma naprawdę sporo lepszy, więc przy takiej kasie nie warto żałować, natomiast 9.0 jest 2500 zł droższy od 8.0 a różni się tylko sztycą i hamulcami, a mi to było zbędne bo myk myka i tak bym nigdzie nie wykorzystał a hamulce SLX są dla mnie jak brzytwa i podobno działaniem nie różnią się wcale od XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

177cm, wewnętrzna długość nogi 86cm. Ogólne wrażenia wspaniałe! Po przesiadce z hardtaila Giant XtC 3. Zdecydowanie lepiej się podjeżdża, sprzyja też składaniu się na ostrzejszych ściankach podczas zjazdów. Geometria jednak mocno odstaje od typowego współczesnego enduro – wciąż bardziej neutralne kąty (67/74,5), dłuższy mostek (60mm), kiera "tylko" 740mm... Co prawda dzięki temu (i sztycy Reverb) z roweru można nie zsiadać podczas całej 60km wycieczki, ale na czasówkach OSów trzeba bardziej uważać. ;)

Podsumowując jestem bardzo zadowolony, ale już po 200km jazdy tym rowerem nabrałem ochotę na więcej, czyt. Strive. :)

 

Dzięki za odpowiedź.

Ja mam 170 cm wzrostu i też się zdecydowałem na rozmiar M, mam nadzieję, że nie będę żałował... Na M-ce już jeździłem testowo i mi odpowiadała geometrią, zobaczymy jak będzie to wyglądało na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo rozważam dwa rowery - Nerve Al 8.0 i Spectrala 6.0 - oba na 27,5. W Spectralu dostajemy klasę gorszy amor (nadal bardzo dobry) i 150g cięższe koła. Ale za to co mnie przekonuje sztyce z myk-mykiem. Dla mnie WIN - nie muszę dopłacać do roweru na starcie tysiaka. A kąt główki nie taki Ęduro, bardziej Trial z wykluczeniem XC. Sztyca mnie kupiła kosztem amortyzatora. W przyszłym sezonie po ślubie sobie takiego sprawie i jadę od razu na 10 dni nad jezioro Garda.

Poza tym 20mm skoku więcej pewnie wykorzystam, bo taki rower nie zatrzymuje progresu jak posiadany dzisiaj HT.
Uważam też, że posiadanie takiego roweru zmotywuje mnie do częstszych wyjazdów w góry, co umożliwia już w tym sezonie fura kumpla na powietrze ;)

 

EDYTA

https://www.canyon.com/pl/service/news/article.html?id=558

Łapcie spis testów w Polsce rowerów z niemieckiej stajni. Ja na 100% pojadę nawet całą Polskę by się upewnić-pojeździć i ostatecznie wybrać model i rozmiar ramy. 8,5k PLN piechotą nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś na granicy rozmiarów, tak jak ja, to nie będziesz miał większego problemu z wyborem odpowiedniego rozmiaru. Niestety, ale jazdy testowe Canyona niewiele Ci pomogą jeśli chodzi o testowanie różnych rozmiarów ram, bo np. Spectral jest dostępny tylko w rozmiarze M, a rozmiaru S nie mają do testowania w ogóle (w żadnym modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie będziesz miał większego problemu z wyborem odpowiedniego rozmiaru.

182cm i 83cm przekroku.

 

BTW wczoraj złożyłem rower Rose 130/130 

ROSE GROUND CONTROL 1 27,5" 2015

Amor RS Sektor Silver, heble Deore, korba SLX i sztyca reverb 125mm.

 

Wychodzi 2202 Euro + przesyłka to jakieś 9400PLN. Oferta cena/jakość Canyon'a bije wszytko na głowę. W Rose wszystko spoko i kastomizacja roweru na wielki + ale to kosztuje, co widać po cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będziesz pomiędzy M a L, przynajmniej według kalkulatora Canyona. ;-)

Ale z tego co czytam ostatnio na temat rozmiarów Spectrala to jednak rajderzy z takim wzrostem zdecydowanie wybierają eLeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, jak ludzie piszą stricte do Canyona to bardzo pomocne rady dostają. Ja pewnie wybiorę L'kę - ale objadę Nervusa L i Spectrala M. Geo ramy identyczne a rowery inne, rozmiar przy objeżdżeniu M'ki też będzie można określić. Lepiej potem skrócić mostek niż wydłużyć w takim rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 razy dzwoniłem. Najpierw doradzono mi rozmiar s, ale jak zadzwoniłem jakiś czas później i rozmiarów s nie było "na już", to stwierdzono, że rozmiar m też będzie dla mnie odpowiedni, więc z tym chyba różnie bywa. ;-) Przy czym były to 2 różne osoby, więc może to indywidualne opinie poparte swoim własnym doświadczeniem, a nie tylko suche cyferki z wymiarów ciała.

 

PS Dodam tylko, że jeśli chodzi o Canyona Nerve, to jak dla mnie rozmiar M byłby idealny, i nawet bym się nad eSką nie zastanawiał. Natomiast eMka Spectrala to już dużo większy rozstaw osi itd. itp....i stąd nadal się waham nad rozmiarem dla siebie...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy czym były to 2 różne osoby

Ja pracuje w Majesty (robimy narty w PL) i poradzenie klientowi przez 4 różne osoby w kwesti 2-3 modeli nart + dobór długości to często zgadywanka. Są bezpieczne wartości, ale sam nie wiesz czasem do końca jak klient jeździ. I doradza się nie do końca w ciemno, ale z ograniczonym zaufaniem i wiedzą. 

 

Więc pozostają tylko testy na żywca - za duży pieniądz w powietrzu wisi by kupować w ciemno. Nadzieja w tym, że w przyszłorocznej puli testówek będą inne rozmiary.

Poza tym rozmowa przy testach z pracownikiem Cayona jak on Cie zobaczy na rowerze powinna rozwiać wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc pozostają tylko testy na żywca - za duży pieniądz w powietrzu wisi by kupować w ciemno. Nadzieja w tym, że w przyszłorocznej puli testówek będą inne rozmiary. Poza tym rozmowa przy testach z pracownikiem Cayona jak on Cie zobaczy na rowerze powinna rozwiać wątpliwości.

 

Jeśli masz teraz jakiś rower, który odpowiada mniej więcej geometrią czy chociaż pozycją na nim to możesz go pomierzyć i porównać wymiary z wymiarami na stronie canyona. Ja miałem Cuba LTD i kupowałem Nerve wg. właśnie pomiarów wykonanych na Cubie i porównywaniu ich z M, L Canyona Nerve i wyszło, że M jest prawie identyczna z moim Cubem a on był dla mnie trochę maławy, więc wybór padł na rozmiar L. Ja mam 180 cm wzrostu i L-ka jest prawie, że idealna, musiałem tylko trochę przesunąć siodełko do przodu, ale po to jest ta regulacja, żeby sobie dopasować do siebie.

Dobrze, że nie wziąłem M-ki, bo bym żałował.

Czytałem gdzieś, że pracownik w fabryce doradził na miejscu naszemu rodakowi :) rozmiar M, a klient po jakimś czasie jeżdżenia na nim strwierdził, że jednak jest za mały, ale to było już po ptakach.

 

Mój Canyon jak do mnie dotarł też wydawał mi się na początku za duży jak na nim jechałem, ale to było po prostu przyzwyczajenie z poprzedniego za małego roweru, teraz po kilkuset km jest rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem post Pana Pawła z Canyona na Polskę i tego mi trzeba było:

 

 

Nerve AL to taki typowy klasyczny full 120 mm o geometrii, którą można nazwać "maratońską" ale bez zbytniego zagięcia - Spectral to zupełnie inna bajka a przede wszystkim inna geometria. To rower który o wiele lepiej poradzi sobie w trudnych terenach a przy tym zaskakująco dobrze podjeżdża. Jak bym go opisał jako nowoczesnego górskiego full'a.

 

Teraz rok czasu na decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeśli nie ma się zamiaru być często w górach to kupowanie Strive'a to trochę bez sensu, sam odwiedzam Beskidy średnio 20 razy na sezon i zdecydowałem się na HT 27,5, ale dużo też śmigam lokalnie i wtedy full, jakikolwiek jest mi zwyczajnie niepotrzebny, w górach to zupełnie coś innego, tylko obecnie nie stać mnie na 2 dobre rowery ;) Więc wybrałem coś co da fun wszędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...