Skocz do zawartości

[Koła] Wielkość napięcia szprych


Shmitt

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

 

Moje pytanie związane jest z kołami jakie wkrótce po dotarciu części będą przeze mnie składane.

Mianowicie chcę zapytać o wielkość napięcia szprych w kołach.
Ważę sześćdziesiąt siedem kilogramów, obecna maszyna dwukołowa nieco poniżej dziesięciu kilogramów. Obręcze to HED Belgium C2 - producent zezwala siłę naciągniecia szprych w kole z tą obręczą sto dwadzieścia pięć [kGf] , natomiast zaleca sto dziesięć [kGf].
Czy jest sens przy mojej wadze naciągać do wielkości stu dziesięciu, w ogóle przekraczać watrość stu [kGf}. Na innych obręczach jak Ambrosio mam naciąg około dziewiećdziesięciu i na tamte obręcze wystarcza w zupełności (zaplot na przód i tył klasyczny). W przypadku HED będzie to dwadzieścia cztery na przód, dwadzieścia osiem na tył, zaplot na dwa krzyże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty PMP a sprychy Sapim - CX ray - Akurat taki kaprys aby mieć areo:) Pan z PMP napisał, że wielkość napięcia w przypadku ich piast nie ma aż tak znaczenia i spokojnie sobie poradzą ze stu , stu dwudziestoma pięcioma [kGf].
CX-ray'e dopuszczalne napięcie mają do stu sześćdziesięciu [kGf]. Zatem mieszczą się w zakresie o jakim mówimy. Oczywiście na lewej stronie w tylnym kole będzie w przypadku stu [kGf] odpowiednio niżej --czterdzieści cztery,czterdzieści pięć [kGf].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...