Skocz do zawartości

[szybkozamykacz] nowe kola w starej ramie


burz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam stary , 10-letni rowerek. Nadszedl czas na wymiane kol.

Postanowilem wykorzystac kola z mojego innego bicykla (tam dalem lepsze), ale

mam zgryz. Mianowicie stare kola byly mocowane na sruby, a ja mam kolka

oczywiscie na zaciski. Wstawilem, zacisnalem... niby wszystko gra, ale co

bedzie podczas pierwszej jazdy (to rower corki)? Czy szybkozamykacz (zacisk)

sie sprawdzi - w starych ramach miejsce na tylna os jest inaczej uksztaltowane niz

w nowych, kolo mozna przesuwac w poziomie (w nowych otwor jest pionowy).

Hmm... Co na to fachury?

pozdr, burz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ze ma to znaczenie. Przy stromych podjazdach zeby tylne kolo nie "wyjechalo" z mocowania musi byc baaardzo mocno zacisniete, ja dodawalem takie podkladki z ostrymi rowkami zeby to sie trzymalo dodatkowo.

No z tym ze jak ktos nie jezdzi takich podjazdow to nie zauwazy roznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wlasnie, ze ma to znaczenie. Przy stromych podjazdach zeby tylne kolo nie "wyjechalo" z mocowania musi byc baaardzo mocno zacisniete, ja dodawalem takie podkladki z ostrymi rowkami zeby to sie trzymalo dodatkowo.
Kupiłeś te podkładki w sklepie rowerowym czy gdzieś indziej ?

 

Mam ten sam problem co OP (chcę kupić koło na zaciski, mocowanie koła w tylnim widelcu jest starego typu).

Znudziły mi się szybko umierające (bo tanie) koła, zazwyczaj obręcz rozchodziła się przy szprychach (niekapslowane, kroplowe) ale dziś dla odmiany ,,wystrzeliła'' mi tylnia piasta :( . Pomyślałem że zamówię sobie u Arnika kółko z jakąś lepszą... fajnie by było gdyby miała bardzo ,,mocny'' szybkozamykacz. Orientuje się ktoś czy szybkozamykacze w piastach shimano różnią się od siebie ? Czy np. ten od XT jest dużo ,,mocniejszy'' od tego od Deore ? A może warto kupić szybkozamykacz ,,luzem'' ? jeśli tak to jaki... co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam szybkozamykacz NOVATEC. Takim samym stylem jazdy połamałem w ciągu 3 miesięcy 2 szybkozamykacze sh*tmano (deore), teraz od półroku mam owego nowateca i trzyma się świetnie (nawet końcówka się nie wygięła). Do tego koło trzyma lepiej niż ten z deorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...