Skocz do zawartości

[hamulec rolkowy] jaka ilość smaru?


bbc

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rozebraalem i wyczyscilem hamulec rolkowy BR-IM41-R. W srodku oprocz brudu czesci byly lekko tluste. Hamulec wymylem i zmontowalem (i dziala!). Teraz musze go jeszcze nasmarowac. Zamowilem juz odpowiedni smar, ale nigdzie nie moge znalezc informacji ile tego smaru tam wpuscic. Czy hamulec ma byc wypelniony tym smarem czy tylko troche wystarczy. Sa informacje zeby uzupelniac ten smar po kilka ml na rok. Ale czy w srodku ma byc go pelno czy troche?
Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
 

Edytowane przez Maniak
2b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak edytowac post, wiec napisze drugi. Takie info dla potomnych. Wczoraj dostalem smar i zabralem sie za smarowanie. Ulotka niestety pokazuje jedynie sposob aplikacji natomiast nic nie mowi o dawkowaniu. Zreszta dawkowanie jest mocno utrudnione bo tubka jest czarna, plastikowa i nic nie widac ile tego idzie. Mysle, ze wcisnalem tam tyle ile pasty na sztoteczke do zebow (ziarnko grochu?). Hamulec znaczaco poprawil swoje dzialanie. Bez problemu blokuje tylne kolo (przednie ma jakis abs i nie da sie zblokowac). Co do dzwiekow to slychac teraz taki szum przy hamowaniu. Zobaczymy co bedzie dalej (czy wyleziebokami albo czy zacznie halasowac). Gdyby sie cos dzialo to dam znac.

W kazdym razie nie jest to tak skomplikowane urzadzenie jakby sie moglo wydawac i serwis jest dosc prosty.

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam podczepię się pod temat. Czy tylko oryginalny smar nadaje się do tych hamulców czy jest jakiś zamiennik? mam jeden problem ponieważ przy zakupie roweru Gazella Chamonix nie zauważyłem że nie ma zaślepki zakrywającej otwór do uzupełniania smaru i nie wiem gdzie go można kupić? Może jest inne rozwiązanie które zastąpi zaślepkę. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie brakowalo jednej nakretki i tez nie moglem znalezc. Dopiero przez serwis mi sie udalo (znalezli i sprowadzili). Bylem podobno drugim klientem od 4 lat szukajacym tej czesci. Dlatego nie maja tego na skladzie.

Ale mysle, ze dobry serwis bedzie potrafil Ci sprowadzic ta zatyczke. Licz sie jednak z tym, ze moze to kosztowac kilkanascie zl.

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam, trochę odświeżę temat ale mam problem z takim hamulcem w starym rowerze. Na przodzie i na tyle są hamulce rolkowe Shimano. Tylny mało co hamuje i strasznie trze a przedni strasznie piszczy. Nigdy nie były wymieniane a rower ma ok 18lat. I tu pytanie czy takie hamulce się w końcu kończą? Trzeba je wymienić czy wystarczy rozebrać wyczyścić i nasmarować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...