Skocz do zawartości

[góra żar] jaka najlepsza trasa


Oktanek

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze niedawno był temat o tej górze jednak mam pytanie co do trasy!

jaką trase najlepiej wybrać przez jakie miejscowości ,zeby było widowiskowo i żeby byl jak najmniejszy ruch na drogach.....

interesuje mnie wyjazd albo z bielska białęj albo z żywca....

 

bardzo prosze o szczegółowe dane na temat tras z tych dwóch miast......i zapraszam chetnych do wspólnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu sie umówimy? :(

 

No wiec tak z Bielska-białej najlepsza droga, najmniej ruchliwa to droga przez straconkę na przegibek, która spada do Międzybrodzia Bialskiego.

 

Trzeba sforsowac dodatkowo ten podjazdzik ale w porównaniu z żarem to jest nic:) Nie poelcam żadnej innej drogi, po pierwsze to jest droga najkrótsza. jakbyś chciał jechac na około drogą na kraków i odbić w kobiernicach to sporo nadrabiasz, bedziesz mial pod zarem okolo 35 km na liczniku. jadąc przez przegibek bedzie to około 20-22.

 

jest jeszcze opcja jechać w strone żywca, bądź z żywca i tuz przed/za zywcem jest droga ktora leci ostro do gory i spada koło tamy na żywieckim. jednak nie gwarantuje czy jest przejezdzna bo koło tamy robią teraz jakąś ogromą inwestycje z osuwiskiem skalnym. Toteż z tego powodu zamnknięta jest główna droga Porabka-Żywiec... Jest objazd:)

 

Jeśli masz jechać z Zywca to nie pozostaje nic innego niz walic drogą do międzybrodzia... teraz sie tam dosc fajnie ejzdzi bo ze wzgledu na wcześniej wspomniany objazd cały tranzyt przerzućił się na żywiecką i jest dosc spokojnie (od pewnego momentu bo wiadomo ze po dodze jest mase wsi w tym droga na suchą więc troche ruch jest).

 

No wiec zbyt duzego wyboru nie masz:)

 

jechalem taką trasą bb-przegibek-żar-przegibek-bb wyszło coś 60-pare km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec jestem juz po trasie na góre żar...pogoda dopisala ........

 

trasa jaka pokonałem była nastepująca:

 

Bielsko biała Leszczyny->przełecz przegibek->Miedzybrodzie Bialskie->Miedzybrodzie żywieckie->góra żar->Tresna->Żywiec-> Jeleśnia->Hucisko->Stryszawa->Sucha Beskidzka :)

 

było sporo podjazdów dosych ostrych...ale również sporo slicznych i zapierających dech zjazdów....długość całej trasy to 94 km........

 

 

i znalazlem sliczna góre z której rozpędziłem sie do 73,2Km/h....góra znajduje sie za Huciskiem w strone Stryszawy...jest to bardzo stromy zjazd i co najwazniejsze prosty.....

 

doklejam zdjecie z przełeczy przegibek;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktanek znam ta górke :P ale polecam górke w druga strone tzn od huciska w stronę jelesni ,moze przypominasz sobie taki podjazd?

kiedys tam wykrecilem prawie 80kk/h ale blat byl zamaly szkoda :P

 

masz na mysli ta górke która na poczatku ma lekki zakret a potem ostro bardzo w dól przez środek wiochy???? :):P

 

górka przy której podjazd na góre żar to pestka;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko odnośnie zjazdu z Żaru :)

Znacie jakiś zjazd szlakami(teren) z górki na którym przeciętny użytkownik się nie zabije i wyląduje w okolicach hmm... najlepiej Tresnej, ale może i być do 10km od Tresnej. Byle nie wyladować na Kocierzy ;-)

 

Dodane bo znalazłem moją mape :)

Widzę ze z Żaru leci czerwony szlak, a potem niebieski który spada do Tresny. Jest to jako tako do zjechania?

Przy okazji. Podjeżdzał ktoś niebieskim na Czupel i Magurke? Od strony Tresny oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...