Skocz do zawartości

[piasta] Marki Force


marcinek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że użytkownik beskidek kupuje z tego sklepu chciałbym się spytać o piastę która w tym sklepie jest.

Otóż piasta jest firmy Force i jak zobaczyłem że jest ona na łożyskach maszynowych to postanowiłem właśnie was się zapytać

 

czy to możliwe aby piasta na łożysku maszynowym była taka tania?

Wziąłbym ją na sprawdzenie tylko mam pewne obawy że jak ją kupie to:

a) Nie dopasuje później łożysk do tego modelu piasty

b ) piasta nie jest rozbieralna i jak tylko łożyska się zużyją to piasta idzie do śmieci.

c) Materiał z którego jest wykonana piasta będzie tak słaby że nie utrzyma szprych.

 

Jestem laikiem dlatego się pytam.

 

Oto link do piasty:

http://www.kupkolo.cz/zadni-naboj-force-6der-cerveny_z92396/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podejrzewam że to coś ichniego, z tej firmy jest tam masę produktów. Jeżłei wychodzi 65zł na nasze a piasta na maszynach, to nawet sie zastanawiać nad czym nie ma bo u nas lepszej za 65zł pod tarcze nie dostaniesz nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale chodzi mi o to czy po dluzszym przebiegu nie bedzie z nia problemow. Tam jedynie co moze sie zepsuc to te lozyska. Moze ta piasta nie jest rozbieralna? Po czesku nie potrafie rozmawiac wiec nie zadzwonie i sie nie spytam :( to doradzasz aby brac?

 

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Wziąłbym ją na sprawdzenie tylko mam pewne obawy że jak ją kupie to: a) Nie dopasuje później łożysk do tego modelu piasty b ) piasta nie jest rozbieralna i jak tylko łożyska się zużyją to piasta idzie do śmieci. c) Materiał z którego jest wykonana piasta będzie tak słaby że nie utrzyma szprych.

Nie masz sie czego obawiać bo:

1. Łożysk sami nie wytwarzają w ogniach Amon Amarth (orodruiny) :P wiec spokojnie dostaniesz zamiennik, dodatkowo każda piasta ma podobne wymiary wiec i wiekowość łożysk także jest podobna.

2. z samego obrazka widać ze jest rozbieralna i to w łatwy sposób. Poza tym musieli jakoś te łożyska tam wścibić, nie ?

3. Tutaj ciężko sie wypowiedzieć jednak skoro w marketach piastom sie kołnierze nie rozpadają to ja bym spał spokojnie ;)

 

Nie piszą ile ma łożysk, ze zdjęcia można wnioskować że 2. czyli bębenek z korpusem jest skręcony dodatkową śruba podobnie jak w shimano i jest on oddzielną częścią. To by mogło sprawić troche kłopotów w późniejszym czasie ale nie sądzę by było się czym martwić.

 

W piastach na 4 łożyskach wymiana i dostęp do zapadek jest trywialnie prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy to możliwe aby piasta na łożysku maszynowym była taka tania? Wziąłbym ją na sprawdzenie tylko mam pewne obawy że jak ją kupie to: a) Nie dopasuje później łożysk do tego modelu piasty b ) piasta nie jest rozbieralna i jak tylko łożyska się zużyją to piasta idzie do śmieci. c) Materiał z którego jest wykonana piasta będzie tak słaby że nie utrzyma szprych.

 

a) na 99 procent stosowane są tam typowe łożyska. raz spotkałem się z takimi których nie dało się podmienić produktem z oferty żadnego dostępnego producenta łożysk. To najprawdopodnobniej produkt jakiegoś dużego koncernu produkującego piasty, np Joytech.

B) jeśli została zmontowana to można ją i rozmontować :)

c) ten punkt ewentualnie budzi największe wątpliwości

 

Ten produkt wygląda dla mnie i na moje niewprawne w tym względzie oko na wytwór Novateca. Piasta ma więc prawdopodobnie 2 maszyny i bębenek na kulkach - ten element może budzić ewentualne obawy, gdyż jeśli w bieżniach bębenka powstaną wżery a potem luz to trzeba go wymienić - pytanie czy dostaniesz zamiennik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Jako że jest to towar z czech to raczej na gwarancje bym nie liczył. Tak więc nawet jakby padł bębenek to chyba raczej nie miałbym na niego gwarancji. Nie orientuje się jak to jest.

 

Nie masz sie czego obawiać bo:

1. Łożysk sami nie wytwarzają w ogniach Amon Amarth (orodruiny) :P wiec spokojnie dostaniesz zamiennik, dodatkowo każda piasta ma podobne wymiary wiec i wiekowość łożysk także jest podobna.

2. z samego obrazka widać ze jest rozbieralna i to w łatwy sposób. Poza tym musieli jakoś te łożyska tam wścibić, nie ?

3. Tutaj ciężko sie wypowiedzieć jednak skoro w marketach piastom sie kołnierze nie rozpadają to ja bym spał spokojnie ;)

 

Nie piszą ile ma łożysk, ze zdjęcia można wnioskować że 2. czyli bębenek z korpusem jest skręcony dodatkową śruba podobnie jak w shimano i jest on oddzielną częścią. To by mogło sprawić troche kłopotów w późniejszym czasie ale nie sądzę by było się czym martwić.

 

W piastach na 4 łożyskach wymiana i dostęp do zapadek jest trywialnie prosty.

 

Raczej 4 łożysk nie ma na pewno bo to nie novatec i nie ta cena:)

Jakby coś się działo to będę pisał na forum.

Zamawiam w takim bądź razie czarne bo czerwone jest ale niestety tylko wersja 32 szprychowa :( ale pasuje mi do roweru.

 

Tarcze muszę kupić jeszcze bo teraz mam centerlocka więc chyba raczej nie da się zamontować tego.

Jeszcze mam małe pytanko.

Jak biorę tarczę sh*tmanoską:
http://www.kupkolo.cz/brzdovy-kotouc-sm-rt51_z90550/

 

Muszę do niej dokupić śrubki czy są w komplecie?

http://www.kupkolo.cz/1x-sroub-shimano-k-uchyceni-brzdoveho-trmenu_z92114/

 

A jak już biorę nową tarczę to chyba muszę wziąć nowe też klocki tylko które wybrać do shimano m445?? Zobaczymy czy firma force robi też dobre klocki.

http://www.kupkolo.cz/brzdy_k29/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już prawie wszystko wiem jeszcze chciałbym się spytać czy każda piasta jest taka sama tzn. aby pasowała do roweru. Zauważyłem jakieś reduktory na stronie dlatego też wole się najpierw spytać.

A co do klocków to jakoś nie wiem dlaczego nie znalazłem tam klocków akurat do modelu m445 może nie potrafię szukać? Nowa tarcza to nowe klocki też muszą być raczej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...