Skocz do zawartości

[aplikacja webowa] do rysowania tras przez bezdroża + eksport do gpx


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie narysować trasę i potem zapisać do gpxa (by wgrać do aplikacji na telefonie). W czym (onlineowym) najlepiej tę trasę narysować i potem wyeksportować?

 

Jeden haczyk to to, że chcę trasę przez drogi, ścieżki ale też prosto przez środek lasu, tam gdzie nie ma żadnej drogi (to co narysuję będzie dla mnie zgrubnym wyznacznikiem jedynie). google maps przykładowo upiera się na znane mu drogi itd.

 

W czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj ump.waw.pl ale ma lesne i polne drogi, ale przez las bez drogi Cie nie pusci. W takim przypadku pozostaje strava zakladka my routes, bazuje na google map ale mozna wlaczyc manual mode, gdzie pozwoli Ci wyznaczyc od odcinka do odcinka w lini prostej. Potem mozna znowu wlaczyc automat i bedzie prowadzilo drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zobacz  co oferuje UMP http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/ w zakładce "mapa" możesz rysować jak Ci się podoba (ikonka - górny prawy róg) - trochę to trwa ale ja tak wolę projektować. Na koniec eksport do gpx i gotowe :) Jak na UMP korzystasz ze zakładki "Trasy" to wyznaczy Ci po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja następującą niestety mniej wygodna. Ściągasz locus na telefon, wczytujesz mape, a wybór jest ogromny od geoportalu po mapy compassu w formacie . tar (swoją drogą mające świetne pokrycie, 100% lepsze niż te elektroniczne) i tam będziesz sobie rysował. Później locus ładnie cie porowadzi po sladzie. Kapitalna sprawa do eksplorowania terenu

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skorzystam z fajnego tematu i zapytam:

 

Jeszcze raz zobacz co oferuje UMP http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/ w zakładce "mapa" możesz rysować jak Ci się podoba (ikonka - górny prawy róg) - trochę to trwa ale ja tak wolę projektować.

 

 

Czy ktoś wie jak zmusić rolkę myszy by sterowała zoomem  w trybie "mapa"

Bardzo fajna strona bo mozna wyznaczać trasę na mapie "bing ulice" - możemy w miarę dokładnie zaplanować czy chcemy jechać asfaltem czy nie, a to dla mnie bardzo ważne.

 

Kiedyś na gpsies można było wyznaczać na mapach bing ale ostatnio gdzieś je wcięło.

 

Chyba że ktoś zna stronkę do wyznaczania tras co współpracuje z mapami bing, bo brak scrollzoom na UMP-pcPL i operowanie strzałkami, plusem i minusem mnie wykończy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś zna stronkę do wyznaczania tras co współpracuje z mapami bing, bo brak scrollzoom na UMP-pcPL i operowanie strzałkami, plusem i minusem mnie wykończy.

 

Wiem co czujesz ;) Ja pod FireFox używam kombinacji ctrl+scroll. Nie jest to zmiana skali mapy a zmiana powiększenia strony. Orócz pewnych wad to rozwiązanie ma jedną zaletę: kiedy mamy już skalę z maksymalną ilością szczegółów i "oddalamy powiększenie" wtedy wszystkie detale nam zostają. Zmieniając skalę mapy część detali ucieka - mowa tu o szlakach czy ścieżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj ump.waw.pl ale ma lesne i polne drogi, ale przez las bez drogi Cie nie pusci. W takim przypadku pozostaje strava zakladka my routes, bazuje na google map ale mozna wlaczyc manual mode, gdzie pozwoli Ci wyznaczyc od odcinka do odcinka w lini prostej. Potem mozna znowu wlaczyc automat i bedzie prowadzilo drogami.

 

A wcale nie, jedynie podkład mapy jest z Google Maps, jednak same dane do wytyczania tras pochodzą z OpenStreetMap, a te zaś są otwarte i mozesz sam je edytować, gdyby coś w nich nie pasowało, bardzo aktualne, bogate w dane na całym świecie i mnóstwo dróg gruntowych, ścieżek itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Polecam gpsies.com. Tam wyrysujesz jak będziesz chciał

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

A ja mam takie pytanie. Podczas wycieczki telefon za późno złapał fixa, potem zawiesił się. I brakuje mi 2 fragmentów trasy. Chciałem je dorysować i w gpsies.com i http://www.gpsvisualizer.com/draw/ i otrzymane trasy nie chca się otwierać w GPS Track Editor, aby połączyć je w jedną całość - wyskakuje error. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można np przeczytać treść tego errora i na podstawie tego wnioskować.

niestety nie ma żadnych szczegółów tego błedu

Mogę się tylko domyslac, że jest jakaś niezgodność danych. Bo w tracku zapisanym przez GPS w telefonie sa tez dane o prędkości chwilowej. A w tym generowanym na podstawie rysunku już nie. Zresztą  te pliki są bardzo małe w porównaniu z tymi z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można np przeczytać treść tego errora i na podstawie tego wnioskować. Z nie-webowych aplikacji do edycji śladów gps jest też http://sourceforge.net/projects/viking/

Dzięki. Ten Viking działa :icon_cool:  Co prawda nie doczytałem jeszcze pliku pomocy w pdf, ale z grubsza dorysowałem brakujące fragmenty i wyeksportowałem plik jako gpx. Gdy potem otworzyłem plik w GPX Editor to pojawiło się pytanie czy dopisać dane o prędkości w punktach, gdzie tego nie ma i sugerowana wartość była 15km/h. Potem plik się otworzył i dla pewności zapisałem go pod inna nazwą :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...