Skocz do zawartości

[Kaseta] luz na kasecie w LTD pro


DzikiDzinkss

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze ostatnio walczyłem trochę z tylnymi heblami to przy okazji ściągniętego koła zainteresowałem sie kasetą z tego względu ze przy "ciężkim" przełożeniu co jeden obrót czułem w pedałach i słyszałem pukniecie. Kaseta ma dosyć znaczny luz powiedzmy 2-3mm , zębatki miedzy sobą sztywne. Dokupiłem odpowiednią końcówkę celem dokrecenia kasety bo wkoncu rower praktycznie nowy no to może tu i tam trzeba dokrecic. I zonk 3-4 kliknięcia przy dokrecaniu i finito, kaseta wydaje sie byc na maksa dokrecona, nie bede nakładał przecież dwu metrowej rury bo jest to juz kres dokrecenia, a kaseta jaki luz miała taki i ma. Co z tym dalej? Rower ma najechane tylko 250km, jeżeli to ta niemiecka precyzja to ja dziękuje. Pomysły, rady czy w piz.du do serwisu gdzie mi opchneli te szajze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwuj sie bo to podobno zle wplywa na urode.

Jak kaseta ma luz wzdluz osi piasty i jak to jest kaseta, to najprawdopodobniej potrzebujesz podkladke, ktora zaklada sie pomiedzy bebenkiem i kaseta. Niektore modele bebenkow w polaczeniu z danymi kasetami wymagaja stosowania takiej podkladki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...