Skocz do zawartości

[amortyzator]FOX 32 Float Evolution CTD Air, 3 modes, 100mm vs Fox 32 Float CTD FIT, QR15, 100mm


tomi85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Z oznaczeń które podajesz zapewne mają inne tłumiki, FIT to tłumik w prawdzie lżejszy ale nie serwisowalny w domowych warunkach (nietypowe klucze) i nieco mniej kulturalnie pracujący od tego w modelach O/B. Zadaniem tłumika FIT jest oddzielenie oleju od powietrza i zapobieganiu zmiany charakterystyki na długich zjazdach, waży również mniej i ma dosyć długie interwały serwisowe ale ma trochę przesadzone uszczelnienia i przez nie chodzi tak jak O/B, który ma otwartą kompiel, jest tłumikiem prostym ale bardzo skutecznym. Evolution ma zwykłą powłokę na goleniach, CTD FIT powinien mieć już Kashimę.

Zarzuć jakimś linkiem dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Scott na pewno ma O/B natomiast Cube jest bez Kashimy, jest dołożony tylko tłumik FIT, nie postrzegałbym tego jako szczególną zaletę, poza tym brak manetki blokady w Cube dla mnie totalną dyskwalifikacją, tym bardziej przy 3 trybach pracy widelca, ciągłe schylanie się do goleni to jakaś pomyłka. Moge Ci tylko powiedzieć że, śmigałem na Scale 700RC prowadzi się baaardzo przyjemnie, powiedziałbym wzorowo. Cube'a nie miałem pod tyłkiem więc się nie wypowiem ale chyba musisz do niego kupić tylny zacisk koła, po zdjęciach widać że chyba nie dają  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Scale 700RC

 

ehhh też bym taki chciał ale kosztuje majątek ;/

 

lecz cała seria scale 7xx ma taką samą geometrię także powinno być git... zastanawiam się nad carbonem w technologii HMF czy sporo wytrzyma przy amatorce z rzędu 3 500 km na 6 miesięcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Jeśli masz na myśli amorki przeznaczone do sprzedaży klientom indywidualnym- tak. W przypadku amorków OEM- raczej tak. 

W nowych wersjach nie ma już tłumika O/B (open bath)  -zostały zastąpione tłumikami O/C ( Open Cartridge),które są podobno ulepszoną wersją O/B. 

Mają zdecydowanie mniej oleju, inne usytuowanie pokręteł regulacyjnych i inną konstrukcję wewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qr15 to jest średnica osi

zalezy jaką masz piastę

mozesz miec qr9 qr10 qr15 oraz qr20

Oś qr15 jest sztywniejsza od qr9 oraz wytrzymalsza,ale za to cięższa

Pozdrawiam

qr10 z przodu ?, zaprawdę dziwnymi drogami hasa twój umysł ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A czy posiadanie powłoki Kashimy warto poświęci dla manetki? Zastanawiam się nad

 

Fox32 Float Ctd Evaluation 29

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3173

Ma manetke ale nie ma powłoki.

 

Fox 32 Float Ctd o/b

http://www.haibike.de/produkte_detail_pl,72523,21576,detail.html

Jesli dobrze widzę ma powłokę ale nie ma manetki.

 

Poza tym czy oba mają O/B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pochwal się "94ostry" jaki wybór roweru dokonałeś... i za jaka cenę kupiłeś. Sam stoję przed wyborem roweru z rocznika 2015 a ten haibike kusi.


Też miałem straszny problem z decyzja :) Zdecydowałem się na Canyona za 4900zł + transport (300zł) - rozmiar L (183 wzrostu, noga 87), powody:
- w Haibike nie ma manetki obsługującej amortyzator (Fox remote Kit z tego co sprawdziłem kosztuje 400zł). W moim poprzednim rowerze też tego nie miałem i ciągle schylanie do goleni mnie strasznie denerwowało.

- Haibike jest dziwnie ciężki, Canyon waży 11,6 kg na ramie aluminiowej, a Haibike 11,4 kg - jak na carbon to trochę dużo. Pewnie na dzień dobry będą koła do wymiany lub coś podobnego.
- Brak zaufania do komponentów XLC, które są w Haibike - prawdopodobnie są to bardzo dobre komponenty, ale nie miałem z nimi styczności. Nie udało mi się również stwierdzić kto je produkuje dla Haibike.

Czekam na przesyłkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy posiadanie powłoki Kashimy warto poświęci dla manetki? Zastanawiam się nad

 

Fox32 Float Ctd Evaluation 29

http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3173

Ma manetke ale nie ma powłoki.

 

Fox 32 Float Ctd o/b

http://www.haibike.de/produkte_detail_pl,72523,21576,detail.html

Jesli dobrze widzę ma powłokę ale nie ma manetki.

 

Poza tym czy oba mają O/B?

Tak warto poświęcić Kashimę dla manetki. Manetka działa realnie a Kashima iluzorycznie - na Twoje lepsze samopoczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...