Skocz do zawartości

[hamulce] serwis hayes 9


scirocco

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak uszczelnić połączenie membrany z obudową klamki. Wiem, że uszczelki się smaruje czasem.

Jak rozbierałem klamke to membrana była przylejona czymś.

 

Czyli co, składać a sucho?

 

a w jaki sposób przelac płyn przez układ, żeby przemyć wnętrze?

po złożeniu klamki i zacisku?

Edytowane przez scirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te tłoczki powinny tak ciężko wchodzić?Musiałem użyć sporo siły, żeby je tam wepchnąć (ale wyskakują po użyciu pompki rowerowej). Pasty dałem trochę wiecej niż "zwilżenie" - tyle co na oringi i poszło pół tubki(choć większość jej to powietrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzies instrukcja jak zalac te hamulce? czytalem cos, ale ciezko zrozumiec szczegoly

Pierwsza próba i są ofiary - zmyty lakier na stoliku i ściana. Ześlizgujący się wężyk z zaworka drukrotnie eksplodował rozbryzgując płyn.

Kompletnie nie rozumiem jak uzupełniać płyn w strzykawce. Za każdym razem jak wyjmuję tłok strzykawki do wężyka wpada sporo powietrza które jest wpompowywane zaraz po odkręceniu zaworka.

Teoretycznie pozamykałem wszystko jak już nie widziałem bąbelków, ale klocki ledwo się ruszają, więc pewnie jest sporo powietrza.

 

Totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za każdym razem jak wyjmuję tłok strzykawki do wężyka wpada sporo powietrza które jest wpompowywane zaraz po odkręceniu zaworka.

 

A po cholere tak ? Odłączasz wężyk z zaworka odpowietrzającego i strzykawką zaciągasz płyn z pojemniczka i przetłaczasz przez hamulec  płyn

 

od 1:37 masz pokazane

 

Zamiast tej butelki którą ma autor filmiku ty masz strzykawke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholere tak ? Odłączasz wężyk z zaworka odpowietrzającego i strzykawką zaciągasz płyn z pojemniczka i przetłaczasz przez hamulec  płyn

Tak też próbowałem i za każdym razem po podłączeniu znowu miałem na początku wężyka powietrze które musiałem przepchnąć przez cały układ.

 

Robiłem to strzykawką 20ml, ale mam też taką 100ml - problem w tym, że ma ona gumowy uszczelniacz na tłoku, jak  w pokazanym filmiku. Czytałem gdzieś, ze nie powinno się robić tego taką strzykawką. Dot rozpuszcza chyba gume. Czy olać to i pompować tą 100ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uwierz mi , odpowietrzałem dużo hampli i zawsze robiłem to strzykawą 20ml .

 

Jak będzie ci się kończył płyn w strzykawce to nie przepychaj go do momentu aż strzykawka bedzie pusta lecz skończ przepychać gdy zostanie w niej z 2-3ml płynu . Zamknij odpowietrznik przy zacisku , zdejmij wężyk z odpowietrznika , zassij płyn z butelki z dotem , nałóż wężyk na odpowietrznik i zacznij od nowa .

 

Jest też szansa że coś źle poskładałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus , z tego co widze to one się dużo nie różnią więc powinno być tak samo.

 

Scirocco zwyczajnie delikatnie popycham tłok strzykawki przed założeniem na zaworek tak aby w wężyku był olej.

 

Możesz też spróbować odpowietrzyć dota w strzykawce choć ja rzadko to robie.

Zaciskasz czymś wężyk w strzykawce i ciągnąc za tłok strzykawki bąbelki powinny iść do góry . Robisz tak kilka razy i zaczynasz odpowietrzać od nałożenia wężyka na zaworek .

 

Możesz też użyć strzykawki z gumowym tłoczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powciskałem kilka razy klamkę (wczoraj też to robiłem) i hamulec zaczął działać.

 

Jednak nie jest tak wesoło bo zauważylem wyciek z klamki w rejonie śrubki trzymającej dekiel - pewnie membrana nie jest szczelna.

Jak rozbierałem klamke to membrana była przyklejona po obwodzie czymś.

Czy mogę ją przykleić klejem do gumy?(technicol podobny do butapremu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...