Skocz do zawartości

[hamulce] Deore XT BR-T780 a BR-M780 różnice


soraapex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy hamulce v-brake Deore XT BRT780 nadają się do zwykłego MTB ?.  


Według opisu są to hamulce do rowerów trekkingowych.


 


Jaka jest zasadnicza różnica między BRM780 a tymi BRT780.


 


 


( Zamówiłem M780 a przysłali T780 do tego w worku bez kartonika.Nie wiem czy odsyłać)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te BR T780 nadają się  do MTB ?  

 

Albo inaczej jaki model z tych XT jest do MTB ? .

Na stronie shimano jest np.  BR-M770  http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/EV/bikecomponents/BR/EV-BR-M770-2690_v1_m56577569830625611.pdf

 

 

( O co chodzi z tym do roweru trekkingowego .Dla przykładu opis z jednej ze stron 

''BR-T780 to hamulce zaprojektowane z myślą o rowerach trekkingowych. Zapewniają dobrą siłę hamowania i są lekkie. Ciekawy design sprawia, że komponują się dobrze zarówno z nowymi jak i starszymi konstrukcjami.''

 

W każdym razie różnicy w wyglądzie w stosunku do normalnych v-braków ne widzać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przecież to V-Brake. V-Brake zwyczajnie zostały wyrzucone z grup dla rowerów górskich i zastąpione przez tarczowe. :D Nie ma lipy.

Poza tym. Trekking wymaga dobrych i niezawodnych hebli, ponieważ jeździ z bagażem błotnikami itp. Zazwyczaj jest cięższy od mtb.

Edytowane przez Synergy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o V`kach to były m770 i t780

Konkrety wyciągniesz porównując bezpośrednio PDF`y ze strony shimano ...

 

M770 od t780 różni się ...

Zastosowanymi klockami hamulcowymi w T są klocki które trzpień mocujący mają na środku klocka a w M są asymetryczne.

Oraz gumka ochronną/uszczelniającą na linkę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok thx. teraz jasne , nie będę się bawił w oddawanie hamulców.

 

Czyli jak rozumiem można tak mnie więcej kalkulować. Ostatnie hamulce V-BRAKE  nazwane ,, do MTB'' z grupy XT to BR M770 .

 

Jakiegoś nowszego modelu xt  v-brake -do,,MTB''  (np BR-780 Br-790 )  nie ma i prawd nie będzie bo  teraz tarczówki w akcji.

 

Te Br-T780 tak  jak piszesz  nazywają się  teoretycznie do ''Trekkingu'' ale to pewnie prawie to samo co ostatnia z grupy M czyli M770.

 

(Mam w górskim stare dla mnie wygodne  klamki LX  a teraz widzę też gdzieś napisane do Trekkinngu)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...