Skocz do zawartości

[do 2500zł] dobry MTB nowy, marka dowolna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Szukam roweru MTB, jednak na dzień dzisiejszy wybór jest dość duży dlatego pytanie - Jaki będzie najlepszy za kwotę ok. 2500zł(wiadomo że nie jest to sztywna kwota +/-100).

 

Warunek jest tylko jeden: musi to być MTB, nowy(wielkość ramy się póżniej dobierze mam 172cm)

 

Znalazłem za te pieniądze Level A6 z 2013r,

 

http://www.greenbike.pl/kross-level-a6-2013-p-765.html?manufacturers_id=19

 

ale może jest coś lepszego np. z innej marki.

 

Nie jestem wielkim znawcą, więc wolę zapytać ludzi którzy mają o tym większą wiedzę.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego rometa idzie wyrwać za 2500zł to rzeczywiście raczej nie znajdziesz nic lepszego.

Ma sporo lepszy osprzęt niż ten kross. Sam katuję napęd oparty o srama x-7/x-9 od kilku lat w rowerze enduro i nie mam z nim żadnych problemów.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym zakupić rower na trasy MTB w danym przedziale cenowym. Polecono mi 3 modele, które mogę kupic "od ręki" (nowe) z 10-15% rabatem od ceny katalogowej.

Proszę nie pisać o innych modelach. Z racji tego, że dysponuję dość małym budżetem na ten cel, byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze tego jednego (najlepiej z uzasadnieniem).

- KTM Ultra One 29

- Kross B4

-Trek X-Caliber 7

 

Wszystkie modele 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów:)to mój pierwszy wpis na tym forum,więc proszę o zrozumienie.Nie chciałam zakładać nowego wątku dlatego podpięłam się pod ten.Jak w temacie u kolegi wyżej również szukam MTB 26 lub 27,5 w przedziale 2000zł-2500zł.Ma to być rower męski dla mnie.Mój wzrost 168,waga 55.Rower nie musi być ładny,głównie chodzi o dobry osprzęt.Aktualnie mam starego górala,robię na nim średnio 100km tygodniowo.Po zakupie nowego sprzętu chcę zwiększyć ilość km.Na rowerze będę głownie jeżdzić w lesie jak i ścierzki rowerowe.Zjazdy i podjazdy również.Czasami będą to ulice dlatego rozważam 27,5.Czekam na propozycje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć MarcinekM3, też jestem z Gostynia :)

 

byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze tego jednego (najlepiej z uzasadnieniem).

- KTM Ultra One 29

- Kross B4

-Trek X-Caliber 7

Szczerze mówiąc to nie jestem znawcą bo to też mój pierwszy "dobry" rower jaki chcę kupić. Z tych które wymieniłeś to z opisu na stronach producentów wychodzi, że kross ma najlepsze przerzutki, ma też inne hamulce kto i trek mają m395, niewiem niestety jak to się ma do tych w krosie. Z tego co czytałem Level jest dość dobrym modelem. Niestety niemal u nas sklepu gdzie by był wybór takich modeli, a najlepiej ocenić na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę do zaprzyjaźnionego sklepu w Legnicy kupić, sporo znajomych kupuję tam rowery i osprzęt, z tego rabat. Polecono mi te 3 modele, które mogę mieć "od ręki" (oczywiście z rabatem), tylko nie wiem, który najlepiej będzie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę do zaprzyjaźnionego sklepu w Legnicy kupić, sporo znajomych kupuję tam rowery i osprzęt, z tego rabat. Polecono mi te 3 modele, które mogę mieć "od ręki" (oczywiście z rabatem), tylko nie wiem, który najlepiej będzie wybrać.

 

Ja ustawił bym je tak, gdybym ja miał wybierać.

1. Kross B4 (wydaje mi się, że lepszy osprzęt od tych dwóch)

2. KTM(podany przez Ciebie)

3. Trek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów:)to mój pierwszy wpis na tym forum,więc proszę o zrozumienie.Nie chciałam zakładać nowego wątku dlatego podpięłam się pod ten.Jak w temacie u kolegi wyżej również szukam MTB 26 lub 27,5 w przedziale 2000zł-2500zł.Ma to być rower męski dla mnie.Mój wzrost 168,waga 55.Rower nie musi być ładny,głównie chodzi o dobry osprzęt.Aktualnie mam starego górala,robię na nim średnio 100km tygodniowo.Po zakupie nowego sprzętu chcę zwiększyć ilość km.Na rowerze będę głownie jeżdzić w lesie jak i ścierzki rowerowe.Zjazdy i podjazdy również.Czasami będą to ulice dlatego rozważam 27,5.Czekam na propozycje;)

 

Odpuść 27,5" z uwagi na to, że są to trochę nietypowe koła. Wystarczy spojrzeć ile takich kół jest dostępnych. Wybierz coś z 26" lub jeśli już 29". Za te pieniądze możesz spokojnie kupić np.: Level A4 z 2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Odpuść 27,5" z uwagi na to, że są to trochę nietypowe koła.

Co w nich nietypowego?

Popatrz na ofertę firm na 2014, jak taka tendencja się utrzyma to 26" niedługo będzie rarytasem. Nie myślę o budżetowych rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości pewnie tak, ale patrzę na chwilę obecną i niema za dużo felg 27,5", największy wybór jest 26, na chwilę obecną. Nie jestem przeciwnikiem 27,5" reszta części jest taka sama mówię tu o felgach. Gdybym brał do siebie zastanowiłbym się nad Level R3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości pewnie tak, ale patrzę na chwilę obecną i niema za dużo felg 27,5", największy wybór jest 26, na chwilę obecną. Nie jestem przeciwnikiem 27,5" reszta części jest taka sama mówię tu o felgach. Gdybym brał do siebie zastanowiłbym się nad Level R3. 

 

OMG, jakich felg ? Obręczy jak już...

 

A poza tym taka moda (durna, zupełnie jak rurki dla chłopa, ale nie ja to napędzam...), że 27.5 takie ultra-super do wszystkiego, pięć razy droższe, bo nowsze, a w rzeczywistości ? Zysk zupełnie nie współgra z ceną...

 

Dlatego (tym bardziej w pułapie ~2.5k) IMO sporo lepiej brać 26", bo maszyny za tą cenę to nie maratończyki i korzyść posiadania 27.5" będzie naprawdę mała, a cenowo różnica zauważalna.

 

Chyba, że ktoś powyżej 185 i maszyna nie musi być aż tak bardzo zwrotna - wtedy faktycznie polecam 29-tki. Ja właśnie mam 185 cm i na większych kołach czuję się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...