Skocz do zawartości

[Amortyzator] RST Capa T (80MM)


Cacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje kupić rower z takim właśnie amortyzatorem jak w temacie. Ma może ktoś doświadczenia z tym sprzętem i podzieli się ze mną swoją opinią?

Ja znalazłem tylko filmik na youtube z tym amortyzatorem pod czas jazdy:

Jestem świeży w temacie, więc może ktoś coś mi podpowie na podstawie tego co widać na filmiku. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.  :)

Edytowane przez Cacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Cześć, odkopię temat.

Przed chwilą, przypadkiem, trafiłem na ofertę na ten amortyzator. Z rurą 1 calową, czyli odpowiednią do mojej ramy. Za niewielkie pieniądze.

Wiem, że to kiepski model. Tyle że teraz mam widelec (podobnie jak całą ramę) stalowy. W związku z tym, zastanawiam się czy warto mi wymienić mojego stalowego na kiepski ale jednak amortyzowany.

Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W zasadzie odpuściłem sobie amortyzator do mojego staruszka, ale szukając czegoś zupełnie innego, natknąłem się na ofertę starego Marzocchi Zokes na 1 calowej rurze.

http://olx.pl/oferta/amortyzator-mtb-marzocchi-zokes-CID767-ID9CMof.html

Wiem że to amortyzator: stary, elastomerowy, o niewielkim skoku, z drugiej strony firmowy i w dobrym stanie.  Odczuję jakiekolwiek polepszenie komfortu w stosunku do sztywniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie.

W moim rowerze jest założony widelec RST Capa 80mm chcę go wymienić na Rock Shox XC28 26" Coil TK 100mm. Ponieważ w temacie rowerów jestem zupełnie początkujący zwracam się z prośbą o podpowiedź czy różnica skoku 80 a 100 nie będzie przeszkodą (nie wpłynie na geometrię czy właściwości jazdy), kolejny mój dylemat to pod jakie stery jest rura w RST. W specyfikacji Rock Shox jest 1 / 1,8" natomiast w RST chyba 1", tak znalazłem w opisie, ale też nie wiem czy to odnosi się konkretnie do mojego egzemplarza bo widzę, że jest kilka wersji tego amortyzatora. Proszę o jakieś wskazówki nim zdecyduję się na zakup. 

Dziękuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...