Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna. Jeśli można spytać: to Emonda S4??? Widać, że fabryczne Bontragery zastąpione przez DT Swiss plus inne opony. Czy w planach jeszcze jakieś zmiany, czy zostaje w takiej specyfikacji, no i oczywiście jak wraženia z jazdy??? Szerokości 

Edytowane przez Daniel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 11:51, Daniel85 napisał:

Piękna. Jeśli można spytać: to Emonda S4??? Widać, że fabryczne Bontragery zastąpione przez DT Swiss plus inne opony. Czy w planach jeszcze jakieś zmiany, czy zostaje w takiej specyfikacji, no i oczywiście jak wraženia z jazdy??? Szerokości 

SL4 Tak koła zastąpione Dt-kami, czekam na hamulce Bontragera Swiss stopy, przerzutkę z krótkim wózkiem, duotrapa. Zastanawiam się nad przełożeniem kiery ze starej szosy ale to jeszcze wyjdzie w praniu i po fitingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3hExB0w.jpg

Mój Mario :D.

6eqrisz.jpg

Taki tam kolega, chociaż powinienem mu zmienić czapkę na kask, bo w tej stylizacji pasuje pod kolor ;):

mario02.jpg

 

Sprzęt który jest ze mną bo ja wiem.. ponad 12 lat? :) A kupiony kiedyś na tym forum. Jest mega niestandardowy a ja go jeszcze trochę"zepsułem"/zmiksowałem swoimi zmianami. Oryginalnie z tyłu było 105 z krótkim wózkiem, a na przodzie RX100 53/39. I jeździłem na tym po moich beskidach na studiach. Niestety po odstawieniu roweru na dobre 8 lat(wróciłem w zeszłym roku) okazało się że jestem zdecydowanie za słaby na takie biegi. Skutkiem czego na przodzie wylądowała kompaktowa tiagra(na której się strasznie nie potrafię odnaleźć, zbyt często muszę maglować przednią przerzutką), a z tyłu kaseta 11-32 bodaj Alivio+przerzutka z takiej samej grupy, które zostały mi po starym góralu i pozwoliły jeszcze ulżyć kolanom(z którymi też miałem mocne problemy). Zakres jest bardzo spoko i mi odpowiada, choć wolałbym mniejsze przeskoki między zębami. Klamkomanetki(2x8) i hamulce to RX100. 

Rama, to jest ciekawa sprawa, w zeszłym roku ktoś na forum wrzucał jakąś ofertę z OLX gdzie był dokładnie ten model - wygląda na to że to jest faktycznie noname w takim kolorze i nic w tym aspekcie nie było zmieniane :). To jest alu, przystosowana jeszcze do manetek na ramie(co widać przerobione na klamkomanetki ;) ), oczywiście z calowymi sterami i takim też widelcem(stalowym). Nad tym wisi mostek A-head z redukcją do 1" :). Jak widać rama ma bardzo gravelowy kąt jak idzie o główkę, chyba też przez to po wskoczeniu niedawno na gianta anyroad miałem wrażenie, że jest strasznie nerwowy ;).

W oryginale był mostek o jeszcze większym wzniosie(żółty tranz-x) :) i wtedy ta kierownica w wygodnej pozycji też wyglądała trochę lepiej i dolny chwyt był całkiem wygodny, ale że chciałem zejść niżej w pozycji na klamkach, to niedawno zmieniłem mostek i musialem skontrować kierownicą, teraz planuję go jeszcze obrócić, siłą rzeczy pewnie kiera poleci do zmiany(swoją drogą to chyba Ritchey Comp).

Sztyca to ... tytan od Ritcheya. Niestety poprzedni właściciel dociął ją tak, że jest "na styk" pod mój wzrost. Piasty shimano, obręcze Mavic CXP 14. Łańcuch Rohloffa, który przeżył kasetę po poprzednim właścicielu i nie jest w ogóle wyciągnięty... Siodełko Selle Italia, które mi mega przypasowało, do tego stopnia, że szukałem po starociach i wyrwałem na allegro takie samo do górala(które jednak się tam trochę gorzej sprawdza, chyba z uwagi na pozycję, gdzie w góralu więcej masy spoczywa na 4 literach). 

Całość waży niecałe 10kg(nie licząc pompki, przyklejonej dętki itp. ze wszystkim 10,5 kg wyszło, aczkolwiek pomiar był chyba jeszcze na starym napędzie). 

 

Aha i kiera nie jest aż tak pod kątem jak się wydaje ze zdjęcia ;), górne rury są równolegle do siodełka. Myślę nad zmianą kiery, bo przy obecnym mostku mi niezbyt odpowiada gięcie, pewnie poleci jakiś compact, odwrócę mostek i jakoś to będzie ;)

Edytowane przez Blue
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Quba88 napisał:

To w końcu i ja wrzucę moją strzałę:

B'Twin Ultra 900 CF w całej okazałości :P

GntYxXt.jpg


Jeszcze szukam do niego jakichś stożków i będzie komplet. Polecacie coś na szybko 50mm w 'rozsądnych pieniądzach'? :D 

co to za koszyczki ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...