Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Panowie, nie chciałem, nie chcę rozpętać kolejnej na tym forum burzy o niczym. Napiszę tylko że określenie rzemieślnik nie jest dla mnie pejoratywne. Wręcz przeciwnie, to ktoś kto ma wiedzę, zdolności intelektualne dla tworzenia i umiejętności manualne, praktyczne żeby pomysł urzeczywistnić. Ale to też pokazuje, że nie zawsze właściwie odczytujemy intencje innych, np. ja słowa @@dao, a @@exigobikes2011, moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Waza Ja czasem często zastanawiam się skąd tyle napiętej atmosfery tu na forum. Nie ma za co przepraszać. Nie rozmawiamy twarzą w twarz więc takie błędne interpretacje to rzecz normalna. Byle umieć szybko sprawę wyjaśnić i po wszystkim. 

 

@Dao a co do wpadek - kto by pomyślał, że VW taką światową wpadkę będą mięli. Każdemu się zdarza. Grunt to umieć ją wyeliminować i nie robić następnych.

 

Pozdrower,

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym szmelcem to zapewno chodziło o kolor ;)

 

wiem, że teraz w modzie czarny mat, ale co złego jest w srebrnym? (;

 

 

@Waza @Dao Panowie, ani rowery Rychtarskiego to nie szmelc ( i wiem znając Dao że to był zwykły żart, który raczej oznacza a ja mam taką furę) ani sam Pan Rychtarski to nie rzemieślnik, a jeśli to rzemieślnik- artysta. Wilk syty i owca cała?

 

1. Dokładnie

2. Jednak rzemieślnik, mianem artysty/artystów nazwałbym twórców pokroju Field, Donhou i wielu innych na tym poziomie.

 

Wpadki od lat mają te same (bo przecież Rychtarski to kilka osób, nie tylko Lech), od koszmarnej obsługi klienta, wiecznie słabej jakości malowania, po głupie wpadki przy łączeniu rurek. Choć swoją ramę uwielbiam, to po ubiegłorocznej przygodzie ze zmianą malowania wiem, że już nie zamówię u nich kolejnej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dao Ja Rychtarskiego ramy nigdy nie miałem, więc pozostaje uznać to co mówisz za prawdę, lub przynajmniej osobistą ocenę warsztatu Rychtarski. Jak robi/ robił Pan Lech za najlepszych lat - myślę że bardzo dobrze. 

 

Wielu chyba było chyba też zadowolonych. No ale powinni być wszyscy. 

 

Rowery Fielda czy Donhou widziałem osobiście. Są super, ale to nie artyści. Demon Frameworks jest artystą - bezwzględnym.

 

Ale powiem tak - w Polsce są odpowiedniki tych, których ludzie podziwiają za granicą. Kajak, Lisiecki i jeszcze kilku młodych gniewnych, których sam nie znam (mam nadzieję, że poznam ;) ) i moja skromna osoba. Są rowery Asante i boskie karbonówki Antidote. Mysle że wystarczy na początek. I zapewniam, że klasą od Donhou nie odbiegamy niczym. 

 

Tylko jak to mówi przysłowie - cudze chwalicie, swojego nie znacie. Może czas to zmienić.

 

 

Edytowane przez exigobikes2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dao, czyli prędzej czy później będziesz na Gwiazdkę kupował coś z niebios ;). Pamiętaj się pochwalić.

 

Pozdrower,

 

Bartek


@dao Dodam jeszcze, że ceny Fielda czy Donhou za rower nie schodzą poniżej 20 000 PLN a za ramę z widelcem (bez malowania) - ok 8 000 PLN. A koszt materiałów ten sam dla wszystkich taki sam. Warto i o tym pomyśleć.

 

A skoro wspominasz o malowaniu - jeden kolor to min. 1250 PLN. A potrafią zawołać 4000 PLN. Klient zapłaci, artysta wykona.

 

Miłej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni przynajmniej prosto suport zrobią, nie mówiąc o linii kół (;

Co do malowania - swoje z Rychtarskiego wysłałem do wyceny w Cromaworks (malarz Fielda), wycenił na jakieś 550-600 funtów. Rychtarskim zapłaciłem 1000 zł, efekt końcowy i cały proces malowania to jedno wielkie nieporozumienie. 8000 zł jest ceną do przełknięcia dla dobrej rury i całej otoczki zamówienia połączonej z osobistą wizytą, na pewno nie usłyszy się 'ku*wa, nie mam czasu' (;

Edytowane przez dao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dao myśle, że ani ode mnie ani od innych chłopaków niczego podobnego ani Ty ani nikt inny nie usłyszy. Nie po to pobieraliśmy lekcje od i u najlepszych, żeby teraz fach kaleczyć. A malowanie takie jak twoje za 1000 PLN - myśle że gdybyś sam tego tu nie powiedział że to mało, nikt by nie uwierzył.

 

Miliona kilometrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, moja pierwsza szosa na którą przerzuciłem się z mtb...w sumie to teraz mam dwa rowery i żadnego nie chcę sprzedać
Szosa : Dynamics, osprzęt full ultegra ( klamko-manetki, hamulce, napęd 3x 10 ) , widelec karbon.
big.jpg

Edytowane przez adamus998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...