Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

p5pb13047117.jpg

 

Po zeszłorocznych przeprosinach z rowerami dziś trafiła się okazja na koła :)

Zawsze zastanawiało mnie ile zyskam na lekkich aero kołach szytkowych. 

Trochę ciężko to sprawdzić przy minus 8 stopniach i trudnej do wyczucia, oszronionej nawierzchni :)

Z małego testu wynika że różnice między obecnymi moimi aluminiakami a tymi nie jest absolutnie warta inwestowania takich pieniędzy. 

Zamontowane opony bardzo kiepskie, trochę jak jazda na tępych łyżwach :)

Pozytywne doświadczenie z hamowania - w suchych warunkach bardzo dobrze. 

Za jakąś chwilę będę się musiał z tymi pożegnać - wizualnie na pewno jest bardzo duża różnica na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Z małego testu wynika że różnice między obecnymi moimi aluminiakami a tymi nie jest absolutnie warta inwestowania takich pieniędzy.

 

Fajnie, że jest ktoś odważny napisać o tym otwarcie i nie idzie w zaparte ile to on zyskał na prędkości, lekkości itp. byle tylko usprawiedliwić wydanie dla poniektórych dwóch wypłat :)

 

Wygląd pierwsza klasa!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowe szosy są lepsze wizualnie sam mam Speca Venge i prezentuje się bardzo dobrze.
Ja mam też porównanie starej aluminiowej szosy ok 10 kg a nowej 7,4 kg i powiem że widzę tylko różnicę na zjazdach i jak jadę za kimś, a pod górkę to nie ma różnicy moim zdaniem

 

Piękny ten Trek jest i się zastanawiam czy nie zmienić Speca na Treka ale to za parę lat
Fajna kolorystyka jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowe szosy są lepsze wizualnie sam mam Speca Venge i prezentuje się bardzo dobrze.

Ja mam też porównanie starej aluminiowej szosy ok 10 kg a nowej 7,4 kg i powiem że widzę tylko różnicę na zjazdach i jak jadę za kimś, a pod górkę to nie ma różnicy moim zdaniem

 

Piękny ten Trek jest i się zastanawiam czy nie zmienić Speca na Treka ale to za parę lat

Fajna kolorystyka jest :)

Nie zmieniac.

 

Fajnie, że jest ktoś odważny napisać o tym otwarcie i nie idzie w zaparte ile to on zyskał na prędkości, lekkości itp. byle tylko usprawiedliwić wydanie dla poniektórych dwóch wypłat :)

 

Wygląd pierwsza klasa!

Zysk jest. Jednak kola alu ktore mam kosztuja 1500 zl a te Lightweighty na lokalnym rynku 23 tys PLN. Roznica nastokrotna i w takim przypadku korzysci nieproporcjonalnie male.

Mam w glowie wiosenny zamysl zanabycia tego typu kol tylko w ludzkiej cenie.

 

I jeszcze spostrzeżenie: te koła są bardzo "tępe". Filtrują mało przenosząc praktycznie wszystkie nierówności z drogi na ręce i kręgosłup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kołach droższych niż 5k bałbym się jeździć a już na pewno nie wystartowałbym z nimi w wyścigu... a tu mowa o 23k, czyli cenie bardzo dobrego roweru. Trek wygląda ładnie tylko to siodło sprawia, że oczy krwawią. Koszyczki też mogłyby być takie same ale to już zwykłe czepianie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem formalistą :) Zazwyczaj jest jeden, drugi był potrzebny na jedną okazję i....został :)

Krwawią oczy od siodła?

Siodełko wygląda jak olbrzymia kanapa ważąca przynajmniej z pól kilo. Wiem, że siodełko ma być wygodne ale tutaj oceniamy aspekty wizualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to może wyglądać ale próba zastąpienia czymś innym kończy się łzawieniem oczu :)

Co do użytkowania takich kółek - te są kołami testowymi, więc z założenia ich los nie jest aż tak ważny. Sam nie dałbym tyle, jak pisałem w tym przypadku korzyści są iluzoryczne.

Pytanie brzmi czy bałbyś się na takich jeździć, gdyby cena ich zakupu była równa Twojej jednej wypłacie? Myślę że nie. Tu wielu normalnych "Kowalskich" tak właśnie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedyne co Was interesuje to cena tego roweru?

 

Nie. Mnie interesowało również działanie hydrauliki Ultegry i czy geometria ramy jest wygodna, ale jak zwykle, pytanie o pieniądze przysłoniło wszystko inne, a u rozmówców spowodowało wysyp paroksyzmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...