Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jak srodek kola mniej wiecej zakryty jest przez koncowke mostka.to niby bajka ale poki co po zmianie i wlasnie takiej pozycji juz zaczynam odczuwac komfort a konkretnie rece i plecy mniej dostaja

Edytowane przez Adriano1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moatek dla wiekszosci osob pasowal by ale ja mam tulow duzo dluzszy niz kopytka i dlatego tylko musze miec dluzszy moatek.moi znajomi maja moj wzrost i rame taka sama z mostkiem orginalnym i jest ok.jak bym mial rame wieksza to prswie siodelko z ramy nie wyjedzie a mniejsza to mostek chyba ze 150mm wiec tu i tu smiesznie by to wygladalo.teraz jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotowej tak, ale średniej ponad 30 na dystansie kilkadziesiąt kilometrów bez srogich górek tak oczywiście, ale nie tak hop siup :)

 

Gratuluję zakupu, bardzo fajnie wygląda, kupowałeś nowy, ile zapłaciłeś? (może być PW)

 

Ja na swojej zrobiłem 520 km i z kilometra na kilometr czuję coraz więcej fun'u podczas jazdy. Było trochę ustawiania roweru i musiało minąć trochę czasu zanim przestałem czuć się niekomfortowo, ale jest już lepiej i będzie jeszcze lepiej :D

 

Aktualizacja mojej z koszykami i bidonami ;)

 

Aura.jpg

 

CUDO. Jestem fanem utorów i też mam, tylko że starszego. Świetny rower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rower jest ładny, ale do miana cudownego wiele mu brakuje :P

1200km już nakręcone, tak mniej więcej od 300km zacząłem czuć jakby rower był skrojony pode mnie, jeździ się zaiście :) Dzisiaj rano MTB 60km, ale z kumplem nie wytrzymaliśmy i właśnie wróciłem z szosy 50km na dobry sen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sztyca owszem krótko, ale jak byćmoże nie zauważyliście to rama w klasycznej geo i sztyca mnigdy nie jest w kosmosie, no chyba że lubisz krótkie ramy. Wtedy ze względu na ich ogólną kwadratowość sztyca bedzie dużo wyciągnieta...

 

19449929679_45d215d46c_c.jpg

 

U mnie jak widać sztyca też nie wyciągnięta, ale jak bym jeżdził na sugerowanej przez producenta dla mojego wzrostu ramie z gór-rurką 54cm to byłoby to samo co na Taczce (Cube Attempt) bóóól pleców.

 

Tutaj jest 575mm i jest git.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak bym jeżdził na sugerowanej przez producenta dla mojego wzrostu ramie z gór-rurką 54cm to byłoby to samo co na Taczce

 

A ile kolega mierzy? Pytam z ciekawości bo dotąd szosę omijałem szerokim łukiem. A powoli chcę się z nia zaprzyjaźnić. Na poczatku miałem problem z dolna pozycją ale powoli się przyzwyczajam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , miałem za dzieciaka marzenie o kolarzówce , więc w końcu się za nią zabrałem ;-) 
Dorwałem starą ramę z 75 roku i od tej chwili fala wzlotów i upadków a więc od początku . 
Udałem sie do sklepu rowerowego , z pytaniem czy wiedzą gdzie malują ramy itp itd , powiedzieli że ją pomaluja proszkowo , więc rozumiem oddając ramę do sklepu oni za nią odpowiadają . Rama wróciła z malowania kolor niebieski 110 zł wszystko pięknie ( jestem laik w rowerach )  , więc zacząłem zbierać do niej części ;-) 

Zakupiłem nowe felgi z alledrogo , siedzonko korbe itp  , dawcą przerzutek  była stara szosówka Ojca u którego działały świetnie . Po skompletowaniu cześci zabrałem się za montaż , pierwszy problem , nie mogłem wkręcić suportu od korby gwint wchodził jakieś 3 mm i dalej nie szło . Zajrzałem do środka a tam trochę gwintu trochę farby ... Więc pomyślałem no trudno nie zabezpieczyli dobrze spróbuje wyczyśćić po męczarniach wchodziło już 2 mm dalej i stoi i tutaj miałem już dość   pojechałem ją oddać do sklepu i stwierdziłem że niech  to robią razem z montażem  . Byłem w szoku jak po wyjaśnieniu paru słowach co o tym myśle usłyszałem masz telefon i dzwon do tego co malował ,  moja 1 myśl " Co k***a ? " To jest Sklep/Serwis Rowerowy ?  Wy przyjeliście ramę do malowania , to teraz z nią się bujajcie nie mam zamiaru po nikim wydzwaniać jeżeli to wy przyjeliście zamówienie i za nią odpowiadacie . Krótka dyskusja przyniosła efekty że to oni jednak to załatwią , zostawiłem im resztę części i powiedziałem że mają mi jak poprawią gwint rower złożyć . Po tygodniu dostaję wiadomość że za gwintowanie będę musiał zapłacić ... 30zł i że rower jest złożony do odbioru .  , ( przy okazji zostawiłem w sklepie około 250zł za pozostałe cześci ) 
Więc uradowany z przeziębieniem pojechałem po ten rower by go odebrać , z wyglądu prezentował się prawie dobrze ....   upier..... białe siedzonko a także białe owijki bodajże brudnymi  rękoma pancerz zamocowany tak że też nie będę się wypowiadał   ....przemilczałem ,   wsiadłem przejechałem się z jakieś 10 metrów , nic nie puka stuka będzie dobrze ,  rower na samochód i do domu  Chciałem czekać aż wyzdrowieje i w pełni sił w trasę , nie wytrzymałem pojechałem szybciej i tu się dopiera zaczeła komedia ... 
Koło przednie bije lub jest wrażenie fali , 1 przerzutka przerzuciła na górną na dolną już nie chciała 
Koło tylne jest zamocowane tak że z jednej strony widełek prześwit na 2 palce z drugiej trze minimalnie o rame chyba że tak to ma działać . 
Przerzutka tylnia nie przerzuca na 1, a przerzucając w dół spada łańcuch . 
Komedia . Muszę odreagować i będę to reklamował ... Co o tym sądzicie ? 
9e11c91341826e68gen.jpg
94d5d268d7fb1f80gen.jpg
7a040876461ccf4fgen.jpg
674aea3aeba33455gen.jpg
0668d2890d7e2f65gen.jpg
a07c6d62db4cae2cgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie opisałeś swoją historię, ale sklep do którego chodzisz/jeździsz bardzo szybko bym zmienił. To znaczy jak najszybciej po tym jak naprawią wszystko co schrzanili. Przerwa w tylnych widełkach powinna być identyczna z każdej strony i to zarówno w dolnych jak i górnych widełkach. Z tego co widać to również klamki hamulcowe są zamocowane niezbyt poprawnie. Nie będę komentował popaprania owijki smarem. Po prostu jak poprawią wszystko, pożegnaj ich z uśmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upier..... białe siedzonko a także białe owijki bodajże brudnymi  rękoma pancerz zamocowany tak że też nie będę się wypowiadał   ....przemilczałem ,   wsiadłem przejechałem się z jakieś 10 metrów , nic nie puka stuka będzie dobrze ,  rower na samochód i do domu  Chciałem czekać aż wyzdrowieje i w pełni sił w trasę , nie wytrzymałem pojechałem szybciej i tu się dopiera zaczeła komedia ...  Koło przednie bije lub jest wrażenie fali , 1 przerzutka przerzuciła na górną na dolną już nie chciała  Koło tylne jest zamocowane tak że z jednej strony widełek prześwit na 2 palce z drugiej trze minimalnie o rame chyba że tak to ma działać .  Przerzutka tylnia nie przerzuca na 1, a przerzucając w dół spada łańcuch .  Komedia . Muszę odreagować i będę to reklamował ... Co o tym sądzicie ? 

 

 

Siedzenia i owijek bym nie odpuszczał, niech czyszczą albo zakładają nowe jeśli były nowe.

 

Sprawdź czy to bije obręcz czy opona, w tych tańszych oponach to się zdarza. Jeśli obręcz to daj do prostowania do tego co zaplatał. Przerzutki każ im wyregulować bo za to zapłaciłeś. A jeśli chodzi o tylne koło to albo masz krzywą ramę/haki albo zaplecione kijowo - sprawdziłbym z innym kołem. Klamki do poprawy.

 

BTW... to chyba nie jest wątek na tego typu dyskusję.

Edytowane przez lobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nieumyślnie wsadziłem kij w mrowisko. Moją intencją nie było narzucanie komukolwiek jedynego słusznego rozwiązania. Tym bardziej nigdzie nie zasugerowałem, że jak ktoś ma torebkę podsiodłową albo latarkę to jest słaby lub niedoświadczony. Tak jak napisałem, jeśli tobo czy Andys podjęli świadomie taką decyzję, to jest ich sprawa i nic mi do tego. Natomiast jeśli widzę nowo kupiony rower typowo szosowy, to zakładam, że jego właściciel ma zamiar jeździć w typowo szosowy sposób i naturalnie polecam mu nie przenoszenie do szosy rozwiązań z MTB. 

 

Także wiesz… rozważ sytuację, że możesz się mylić. 

 

Mogę się mylić, że do jazdy na szosie najlepsze są buty szosowe? :)

 

A tak z innej beczki - moja nowa stara rama, o której kiedyś wspominałem w tym temacie. W sierpniu powinna stanąć na kołach

 

IMG_20150728_212220220.jpg

Edytowane przez uraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...