Skocz do zawartości

[wybór roweru] trek x-caliber 9 czy ghost 2970


NOWY2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Proszę o poradę

Pytanie brzmi : TREK X-CALIBER 9 czy GHOST 2970 (oba 2014)

Jeżdżę około 2000 km w sezonie, 95% po utwardzonej nawierzchni. Do tej pory użytkowałem Treka 4300. Ponieważ nie planuję zabawy z wymianą osprzętu chciałbym kupić dobry rower na parę ładnych lat.  Jeżeli chodzi o cenę to Treka mogę nabyć za 3900, a ghosta za 3700. Raczej trudno będzie o opinię użytkowników bo mam świadomość że to nowe modele ale może fachowcy dokonają porównania osprzętu i dorzucą coś z własnych doświadczeń z użytkowania obu marek

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/sport/x_caliber_29/x_caliber_9/#/pl/pl/model/details?url=pl/pl/bikes/mountain/sport/x_caliber_29/x_caliber_9

 

http://www.secesja.pl/do/item/SE-2970-2014/SE2970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przychylałbym się do sugestii tobo. Kupowanie górala na 95% twardych nawierzchni to szkoda.

 

Jeśli jednak się upierasz polecałbym raczej Ghosta. Rama  (porównując 19" zGhost'a i 19,5" Trek'a) jest krótsza i wyższa więc co za tym idzie pozycja jest bardziej wyprostowana, bardziej zrelaksowana. Po drugie przekrok w Ghost'cie jest niższy o 3cm niż w Treku. Podobnie ma się sprawa z suportem czy tylnymi widełkami.

 

Reasumując, Ghost ma bardziej zwartą geometrię dzięki czemu powinien być zwrotniejszy od Trek'a ale z powodu krótszej i wyższej ramy gorzej będzie podjeżdżał. Na wysokich podjazdach będzie trzeba dociążać kierownicę bo będzie myszkował. W mieście nie powinno mieć to jakiegoś znaczenia.

 

Co do osprzętu to nie ma co gadać bo jest praktyczne taki sam i na chłopski rozum lepiej zaoszczędzić jak dopłacać. Ale do końca bym się tego nie trzymał jeśli okazałby się że na Trek'u lepiej ci się jeździ. Przejdź się do sklepu, przymierz, przejedź się i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...