Skocz do zawartości

Miękina BikeMaraton 2014


Vaissy

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym z Tobą pojechał, ale mam za daleko :(

 

Na maratonie na pewno będę, już nie mogę się doczekać! bo choć to raczej płaski i szybki wyścig, to jednak rywalizacja uzależnia!

 

Co do trasy, to jeszcze nie wrzucali śladów .GPX ale sam plan już jest:

 

http://www.forum.bikemaraton.com/download/file.php?id=204 (nie da rady na forum wrzucić samego obrazka)

 

Kilka informacji:

- Biuro Zawodów - Stadion Sportowy, Miękinia, ul. Sportowa
- Dojazd - w pobliżu miejsca startu sporo bezpłatnych parkingów, będą oznakowane
- dla zawodników - dostępne będą toalety, natryski i szatnie w Zespole Szkół w Miękini

Trasa - wstępne założenia: Mini - 24 km, Mega - 52 km, Giga - 80 km

Trasa bardzo podobna do trasy edycji wrocławskiej, od startu kierujemy się w stronę rezerwatu Zabór, następnie na południe do Wieżycy i Szubienicy, single w okolicach Wojnowic tylko dla dystansów MEGA i GIGA. Wstępna trasa już jest, teraz czas na objazd "po zimowy" i podrasowanie szczegółów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie masz troszke mniej niż ja, bo ja mam niecałe 120km :P

 

Jak nie masz po drodze, to nie ma jakiejś potrzeby objeżdżać tej trasy, bo nie są to góry i nie ma takich trudnych odcinków, a myślę, że i w górach lepiej jechać tak na pierwszy raz i gdy nie wiesz co Cie czeka, bo jest ciekawiej :-) 

 

Na Twoim miejscu pojechałbym nie na północ, a na południe, bo masz tam ekstra tereny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodoba Ci się na pewno! Ja w zeszłym roku pierwszy raz pojechałem na Bikemaraton do Głuszycy i nie wiedziałem co się dzieje, bo chyba pierwszy raz byłem w prawdziwym terenie :D ale byle ciągle do przodu i dojechałem do końca, ale gleb było od groma. Teraz tylko śmiać mi się z tego chce i nie mogę już się doczekać kolejnych wyścigów, bo to strasznie uzależnia, a doświadczenie daje sporo. 

 

Ale nie ma co się bać, we Wrocławiu nie będzie raczej strasznych zjazdów, tylko pewnie sporo błota i dużo ludzi - fajna impreza, oby tylko nie zaśnieżyło w kwietniu i wyścig się odbył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgodnie z tym co wrzucił Adam trasa ma być podobna do BM we wrocku to zapomnij. Nawet pomijając rzeźbę terenu, to zapewne startować będziesz z ostatnich sektorów (bo piszesz, że to Twój pierwszy wyścig), a z moich doświadczeń z tym maratonem wynika, że zjeżdżają się tam zawodowcy takiej klasy, że niewiele się da podjechać, bo i tak wszyscy wchodzą z buta i blokują przejazd.

Na początek dobry wyścig bo na spokojnie zobaczysz o co w tym wszystkim chodzi, z drugiej strony jeśli nadal startujących będzie tylu co zwykle, to można się trochę przerazić.

A jeśli zgodnie z propozycjami powyżej chciałabyś zobaczyć trasę maratonu w górach to zapraszam do Bielawy. Z Ząbkowic do Dzierżoniowa jeździ chyba szynobus, więc dojazd masz łatwy, a ja zawsze chętnie poprowadzę, jeśli akurat nie mam sesji albo czegoś w tym stylu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mini jest raczej płasko, z jednym krótkim stromym podjazdem (może z 10 m w górę :D). Na mega i giga, może być ciekawiej - przez zimę powstało mnóstwo ścieżek w lesie koło Wojnowic, jest trochę singli ze stromymi podjazdami i dosyć trudnymi zjazdami. No ale nie wiadomo, którędy ORG dokładnie poprowadzi trasę i czy w ogóle wykorzysta ten raj XC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgodnie z tym co wrzucił Adam trasa ma być podobna do BM we wrocku to zapomnij. Nawet pomijając rzeźbę terenu, to zapewne startować będziesz z ostatnich sektorów (bo piszesz, że to Twój pierwszy wyścig), a z moich doświadczeń z tym maratonem wynika, że zjeżdżają się tam zawodowcy takiej klasy, że niewiele się da podjechać, bo i tak wszyscy wchodzą z buta i blokują przejazd.

Na początek dobry wyścig bo na spokojnie zobaczysz o co w tym wszystkim chodzi, z drugiej strony jeśli nadal startujących będzie tylu co zwykle, to można się trochę przerazić.

A jeśli zgodnie z propozycjami powyżej chciałabyś zobaczyć trasę maratonu w górach to zapraszam do Bielawy. Z Ząbkowic do Dzierżoniowa jeździ chyba szynobus, więc dojazd masz łatwy, a ja zawsze chętnie poprowadzę, jeśli akurat nie mam sesji albo czegoś w tym stylu. ;)

 

Super! Będę pamiętać i w razie czego dam znać.

 

 

Ciesze się, że w tym roku nie ma Głuszycy - podobno było ciężko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że w tym roku nie ma Głuszycy - podobno było ciężko ?

 

 

To był mój pierwszy wyścig w życiu i pierwsza wizyta w prawdziwym terenie. Dla mnie było ciężko, zaliczyłem dużo gleb, nie miałem żadnej techniki, ale strasznie mi się podobało i chciałbym teraz ponownie zmierzyć się z tą trasą, bo na pewno przejechałbym ją inaczej :D W zeszłym roku o tyle było źle, że co chwila padał deszcz i było dużo błota. Na sucho też trasa wygląda inaczej. W ogóle Głuszyca tak mi się spodobała, że pojechałem tam na wakacje, bo mają fajnie oznakowaną dużą strefę MTB - atrakcyjny region i jeszcze kiedyś tam pojadę :)

 

Teraz w zamian jest Wałbrzych, to jest obok, też powinno być sporo fajnych odcinków technicznych, ale ich jest najwięcej na MEGA/GIGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

strata Głuszycy i się z tego cieszyć? ........... w zamian będzie Poznań i Wieluń, superowo...

 

a jak się boisz maratonów (nawet tego wrocławskiego) to wgraj sobie szlak .gpx i pojedź na trasę do Bielawy, Szklarskiej czy chociażby Zdzieszowic zobaczysz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz w zamian jest Wałbrzych, to jest obok, też powinno być sporo fajnych odcinków technicznych, ale ich jest najwięcej na MEGA/GIGA.

 

sam układałem :D, w tym roku będzie BM zamiast MTB Marathon więc pewnie będzie inna trasa, mam nadziej że nie pójdą na łatwiznę i nie skopiują tego co ja wymyśliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jak się boisz maratonów (nawet tego wrocławskiego)

 

Nie, że się panicznie boję (gdyby tak było to bym sobie odpuściła) ale jest to dla mnie coś zupełnie nowego. Nigdy wcześniej nie startowałam w takich zawodach i BOJE SIĘ ale tego co mnie czeka ale bardziej jestem ciekawa tego doświadczenia. Nie rozumiem tego zdziwienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że się panicznie boję (gdyby tak było to bym sobie odpuściła) ale jest to dla mnie coś zupełnie nowego. Nigdy wcześniej nie startowałam w takich zawodach i BOJE SIĘ ale tego co mnie czeka ale bardziej jestem ciekawa tego doświadczenia. Nie rozumiem tego zdziwienia...

 

Nie ma się czego bać :) Na maratonach trasa jest zazwyczaj dużo łatwiejsza niż na XC, a Wrocław jest akurat najprostszym ze wszystkich maratonów :)

Byłam w takiej samej sytuacji jak Ty 4 lata temu, kiedy to pierwszy raz wystartowałam na maratonie w Polanicy - nigdy wcześniej nie jeździłam na rowerze w górach i okazało się, że nie taki diabeł straszny ;) Zobaczysz, że po kilku startach będziesz się cieszyć na myśl o tych trudniejszych trasach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Vaissy pójdzie w Twoje ślady Ewa, to większość mężczyzn jej nie dogoni na technicznych zjazdach, no i nie tylko tam :-) Ja już nie mogę się doczekać ścigania, szkoda, że te ciekawsze maratony dopiero w maju, no, ale nic - trzeba trenować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz prawdę, jedynie 190m w pionie na MINI1025663_623681347700534_1653864090_o.png

 

Kurcze za kilka miesięcy pewnie przeprowadzę się do Wrocławia i jak wszędzie tam jest tam płasko to.... nieciekawie :/ U mnie obecnie gdzie bym nie pojechał to nie znajde takiego fragmentu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurcze za kilka miesięcy pewnie przeprowadzę się do Wrocławia i jak wszędzie tam jest tam płasko to.... nieciekawie :/ U mnie obecnie gdzie bym nie pojechał to nie znajde takiego fragmentu

 

Teraz jesteś w sytuacji godnej pozazdroszczenia, ale we Wrocławiu wcale nie jest tak źle, chociaż w zależności od tego gdzie dokładnie będziesz mieszkać wyjazd z miasta może Ci zająć nawet 0,5h. Jest już może profil mega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...