Skocz do zawartości

[rower]Romet Jolene 29er


weedmc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chcę kupić rower, do jazdy głównie w mieście(chodniki, krawężniki, szalona jazda) i może z czasem jakiś przełaj. Do tej pory jeździłem na mtb 19" Giant Sierra i był ok choć myślałem o większym w przyszłości. Niestety mi go ukradli i mam dobrą mi sie wydaje ofertę Rometa Jolene 29er 18" na przyzwoitym osprzecie za 1900. Najbardziej boję się tej 18" (Największy z Jolene), przy moim wzroście 182 i nodze 81. Biore pod uwagę że 29ery są trochę większe, ale martwi mnie, że większość producentów w 19 robi górną rurę około 620 mm, a tu jest tylko 580, nie chcę na nim siedzieć jak w turystycznym, choć planuję dłuższe wycieczki, a w Giancie właśnie to mi przeszkadzało.

Może lepiej pomyśleć o crossie? Tylko jak nimi jeżdziłem czułem jakby miał sie zaraz rozpaść przy mojej jeździe, w sumie nie miał żadnej amortyzacji. Co sądziciem?

Edytowane przez weedmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i okazuje się, że sierra 19" miała długość górnej rury 558mm, a jolene ma 580, więc chyba będzie ok. Ma ktoś porównanie przesiadając się z normalnego mtb na 29era jak mu sie rozmiar zmienił,albo zmiana wrażenia prz wyborze tego samego rozmiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodziłem ostatnio z Kellys Folly 17,5 dla kół 26 ( rura podsiodłowa 440 mm) na rower Canyon Nerve AL na kołach 29 i też wybrałem rozmiar 17,5 (rura podsiodłowa 445 mm). Wielkość ramy podobna, trochę krótsza górna rura, ale to wynika ze specyfiki roweru Kellys - XC/Marathon; Canyon Trail. Niby większe koła, ale przekrok niżej niż w 26' Kellysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...